Προς το περιεχόμενο

ΝVIDIA GeForce


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όσοι ενδιαφέρονται για αγορά GPU σειράς 7xx νακάνουν λίγο υπομονή, σίγουρα θα υπάρξει πτώση τιμών μετά την κυκλοφορία της AMD.

 

Σίγουρα από την 770 και κάτω οι πτώσεις τιμών θα είναι σημαντικότατες, αλλά και to price point της 780 φαίνεται πως θα χαμηλώσει.

 

Η επίσημη ανακοίνωση της σειράς 9χχχχ για 23-25 Σεπτέμβρη με την κυκλοφορία να γίνεται ΄1-2 εβδομάδες πριν το BF4,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και εγώ χάρηκα για την γνωριμία.

Καλά λέει ο άνθρωπος μόνο ο paredwse με έχει βάλει στο μάτι και μου διαγραφει μηνύματα. :P

 

Έχει ακουστεί τίποτα για καμιά 790 ή titan2 ή θα περιμένη την amd;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο πολυ για 760ti να μπει μεταξυ 760 και 770 σε τιμη 320 περιπου αν βγει.

για ποιο λόγο να περιμένει κανείς μια 760ti , από τη στιγμή που η 670 που θα είναι στα επίπεδα  της 760ti που θα βγει , αν βγει, υπάρχει ήδη στην αγορά και έχει πέσει ήδη στο ποσό που λές 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ανεφερα οτι αν ειναι να βγει αλλη καρτα της σειρας 7 πιο πιθανο ειναι να βγει η 760ti για να αντικαταστησει την 670,μιας και υπαρχει κενο μεταξυ 760 και 770...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά λέει ο άνθρωπος μόνο ο paredwse με έχει βάλει στο μάτι και μου διαγραφει μηνύματα. :P

 

Έχει ακουστεί τίποτα για καμιά 790 ή titan2 ή θα περιμένη την amd;

Εγώ τουλάχιστον όταν σβήνω το όνομα χρήστη δεν το κοιτάω καν (όχι ότι ενδιαφέρει αλλά κουβέντα να γίνεται).

 

Από την στιγμή που υπάρχει Quadro έκδοση και με τα 15 SMX του GK110 ενεργοποιημένα όλα είναι πιθανά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eννοεις για την Τitan Ultra ? Δηλαδη δεν καταλαβα ,αν εχει βγει quadro εκδοση με 15SMX ενεργοποιημενα γιατι πρεπει να μπουν στο τρυπακι να βγαλουν Titan Ultra παλι με 15SMX  στα 2000 Ευρω οπως ειχες πει ?Δεν την καταλαβαινω την λογικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα 2 χιλιάρικα ήταν προφανέστατο αστείο και το τόνισα κιόλας.

 

Μέχρι τώρα πλανιόταν η αντίληψη ότι δεν υπάρχουν 15 SMX GK110, η Quadro αποδεικνύει το αντίθετο. Τώρα σε τι ποσότητα μπορεί να υπάρξει το ξέρουν μόνο εντός της εταιρείας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα/νήμα έχει ξεφύγει τελείως. Μπήκα να διαβάσω κανένα νέο από την σειρά 7xx και διαβάζω όλο άσχετα από αμπαλους που επειδή πήραν μια 760 η μια 7950 έγιναν γκουρού της τεχνολογίας.

 

Η κλειδώστε το θέμα η αρχίστε να σβήνετε μηνύματα.

Έλεος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα κανω εγω μια ερωτηση;βλεπω κατι specs για Titan Ultra(cudas κλπ),αλλα αυτα ειναι σχεδον ιδια με την υπαρχουσα Titan.

Tι καινουριο δηλαδη θα φερει μια Ultra σε συγκριση με την τωρινη;το GK θα αλλαξει;

Ο λογος που ρωταω,ειναι επειδη βαζω στην ακρη για κατηγορια Titan,και αν αληθευει οτι το maxwell παει περιπατο μεχρι τουλαχιστον το Q1 2014,και λαμβανοντας υποψιν οτι οι 9χχχ amd θα βγουνε πιο γρηγορα,εχω μπερδευτει.

H ultra,αν αληθευουν τα rumors,θα παιζει κατι τετοιο;

 

 

gpu GeForce GTX TITAN ULTRA  vs TITAN  GPU brand Nvidia   Nvidia GPU name GK110   GK110 Market Desktop   Desktop Clock speed 836 MHz   836 MHz Turbo clock speed 876 MHz   876 MHz Is dual GPU No   No Reference card None   None raw performance Shading units 2,880   2,688 Texture mapping units 240   224 Render output processors 48   48 SMX units 15   14 Pixel rate 50.2 GPixel/s   46.8 GPixel/s Texture rate 200.6 GTexel/s   187.3 GTexel/s Floating-point performance 4,815 GFLOPS   4,494 GFLOPS
memory GeForce GTX TITAN ULTRA  vs TITAN  Memory clock speed 1,502 MHz   1,502 MHz Effective memory clock speed 6,008 MHz   6,008 MHz Memory bus 384 bit   384 bit Memory 6,144 MB   6,144 MB Memory type GDDR5   GDDR5 Memory bandwidth 288.4 GB/s   288.4 GB/s noise and power TDP 275W   250W

 

 

Aρα,αξιζει να περιμενει κανεις,ή η nvidia θα βγαλει εξ'ολοκληρου καινουρια Titan;Σαφως μεχρι το τελος κανεις δεν ξερει.

Αλλα 2000 χιλιαρικα για 15 SMX,ενω η Titan εχει 14,μου φαινεται εντελως μα εντελως ηλιθιο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα/νήμα έχει ξεφύγει τελείως. Μπήκα να διαβάσω κανένα νέο από την σειρά 7xx και διαβάζω όλο άσχετα από αμπαλους που επειδή πήραν μια 760 η μια 7950 έγιναν γκουρού της τεχνολογίας.

 

Η κλειδώστε το θέμα η αρχίστε να σβήνετε μηνύματα.

Έλεος.

και να σκεφτεις οτι οι περισσοτεροι γκουρου εδω, πριν 5μηνες μας λεγανε οτι δεν θα υπαρξει gk 110 σε gaming 

 

και σημερα αναλυουν τους ΤΙΤΑΝΕΣ! :-D

 

αστα καφενειο κανονικο :P

 

 

επιστροφη στις 700

 

καλα τα παει η 760  hawk!

1372 boost oc στο guru

http://www.guru3d.com/articles_pages/geforce_gtx_760_msi_hawk_review,25.html

TR_02-1.png

 

 

1358 boost στο legit

GTX-780-NV-58.jpg

 

http://www.legitreviews.com/msi-n760-hawk-video-card-review_2253/13

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα/νήμα έχει ξεφύγει τελείως. Μπήκα να διαβάσω κανένα νέο από την σειρά 7xx και διαβάζω όλο άσχετα από αμπαλους που επειδή πήραν μια 760 η μια 7950 έγιναν γκουρού της τεχνολογίας.

 

Η κλειδώστε το θέμα η αρχίστε να σβήνετε μηνύματα.

Έλεος.

Στο thread το συγκεκριμενο δεν διαβαζεις μονο νεα για τις 7xx series αλλα και κριτικες ...Επισης κανεις δεν εγινε γκουρου της τεχνολογιας ουτε εσυ ουτε κανεις ,χαλαρωσε λοιπον και ασε στον Ailuro τα υπολοιπα .

 

και να σκεφτεις οτι οι περισσοτεροι γκουρου εδω, πριν 5μηνες μας λεγανε οτι δεν θα υπαρξει gk 110 σε gaming 

 

και σημερα αναλυουν τους ΤΙΤΑΝΕΣ! :-D

 

αστα καφενειο κανονικο :P

Αυτο πηγαινε πες το στο thelab.gr που πριν κατι μηνες οταν ελεγες στα fanboys για gk110 γελαγανε ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...