Προς το περιεχόμενο

ΝVIDIA GeForce


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λοιπόν πρόβλημα: Είχα παραγγείλει μια EVGA GTX SC 780 ACX Cooler από το computeruniverse αλλά μετά από 45 ημέρες μου ακύρωσαν την παραγγελία.  Το πρόβλημα είναι ότι πλέον να περιμένω την MSI GTX 780 gaming;επίσης έχετε να προτείνετε καλό κατάστημα από εξωτερικό που να στέλνει Ελλάδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι φαίνεται οι πρώτοι Maxwell@28nm ακυρώθηκαν. Οι χρηματοδοτήσεις ρέουν πλέον σε άλλη κατεύθυνση. Δεν νομίζω να έχουμε τίποτα νεότερο στο πρώτο εξάμηνο της επόμενης χρονιάς. Quo vadis Jensen? :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά σου λέει δεν έχουμε λόγο να βγάλουμε κάρτα σύντομα, αφού έχουμε και θα εξακολουθούμε να έχουμε την δυνατότερη GPU.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι φαίνεται οι πρώτοι Maxwell@28nm ακυρώθηκαν. Οι χρηματοδοτήσεις ρέουν πλέον σε άλλη κατεύθυνση. Δεν νομίζω να έχουμε τίποτα νεότερο στο πρώτο εξάμηνο της επόμενης χρονιάς. Quo vadis Jensen? :roll:

 

Γιατί περίμεναμε στα σοβαρά να δούμε maxwell σχετικά σύντομα; Οι χρηματοδοτήσεις που ρέουν αλήθεια; Στα tegra που πέσαν τόσο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο μια αποψη λογικο μου ακουγεται ...Να το κανει τι το maxwell η nvidia που ακουγονταν οτι θα βγαλει στο Q1 2014 ? Οverkill θα ηταν ...Eδω εχει τις 7xx που συμφωνα με τις πληροφοριες θα διατηρηθουν στην κορυφη μαζι με τις νεες amd .Επομενως η nvidia θα εχει ετοιμη την απαντηση με τις επερχομενες 9xxx χτυπωντας την αγορα με χαμηλοτερες τιμες ...Λεμε τωρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Nvidia βλέπει την φθίνουσα πορεία των discreet καρτών γενικότερα και προσπαθεί να προλάβει το πρόβλημα επενδύοντας στις φορητές APU.

 

Με την αύξηση των τιμών, κατόρθωσε να παραμείνει κερδοφόρα όμως σε μια συρικνούμενη αγορά οι αυξήσεις τιμών δεν μπορούν να συνεχιστούν για πάντα.

 

To tegra δεν πάει καλά, το βασικό της όμως πρόβλημα της nvidia είναι ότι δεν έχει x86 APU. 

 

Ακόμα και η intel έχει επενδύσει φουλ πάνω στην εξέλιξη του onboard GPU των APU της, με αποτέλεσμα το CPU κομμάτι να έχει μείνει σχεδόν στάσιμο 2 γενιές τώρα.

 

Το μέλλον της κερδοφορίας έιναι εκεί.

 

 

Τώρα όσον αφορά το maxwell, νομίζω ότι είναι ένα σημαντικό αρχιτεκτονικό βήμα και ότι σκόπιμα δίδονταν τα ευνοίκά χρονοδιαγράμματα (για λόγους ικανοποίησης των μετόχων κλπ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο μια αποψη λογικο μου ακουγεται ...Να το κανει τι το maxwell η nvidia που ακουγονταν οτι θα βγαλει στο Q1 2014 ? Οverkill θα ηταν ...Eδω εχει τις 7xx που συμφωνα με τις πληροφοριες θα διατηρηθουν στην κορυφη μαζι με τις νεες amd .Επομενως η nvidia θα εχει ετοιμη την απαντηση με τις επερχομενες 9xxx χτυπωντας την αγορα με χαμηλοτερες τιμες ...Λεμε τωρα...

 

Όπως το πες "λέμε τώρα"  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Nvidia βλέπει την φθίνουσα πορεία των discreet καρτών γενικότερα και προσπαθεί να προλάβει το πρόβλημα επενδύοντας στις φορητές APU.

 

Με την αύξηση των τιμών, κατόρθωσε να παραμείνει κερδοφόρα όμως σε μια συρικνούμενη αγορά οι αυξήσεις τιμών δεν μπορούν να συνεχιστούν για πάντα.

 

To tegra δεν πάει καλά, το βασικό της όμως πρόβλημα της nvidia είναι ότι δεν έχει x86 APU.

 

Ακόμα και η intel έχει επενδύσει φουλ πάνω στην εξέλιξη του onboard GPU των APU της, με αποτέλεσμα το CPU κομμάτι να έχει μείνει σχεδόν στάσιμο 2 γενιές τώρα.

 

Το μέλλον της κερδοφορίας έιναι εκεί.

 

 

Τώρα όσον αφορά το maxwell, νομίζω ότι είναι ένα σημαντικό αρχιτεκτονικό βήμα και ότι σκόπιμα δίδονταν τα ευνοίκά χρονοδιαγράμματα (για λόγους ικανοποίησης των μετόχων κλπ).

Η Nvidia δεν έχει μέλλον στην αγορά φορητών, καλύτερα να το αφήσει το σπορ γιατί είναι αμπαλοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...