Προς το περιεχόμενο

ΝVIDIA GeForce


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μηπως θες καμια powercoolor η sapphire καλυτερα :P αλλα νομιζω οτι εχει απγορευση τα μπλε και κοκκινα pcb η nvidia!

 

πολυ σπανια θα τα δεις πλεον σε καμια rev 1 μονο ;)

 

περα απο την πλακα αυτη ειναι αρκετα καλη

nVidia GeForce GTX 780 Super Jetstream.

η κάρτα είναι κορυφή, αλλά κατ'εμέ για κάτι τόσο ακριβό 2 χρόνια εγγύηση είναι λίγα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 χρόνια μόνο η έβγα, asus και gigabyte 

 

και με εξαίρεση τη πρώτη οι άλλοι 2 βγάζουν και για amd/nvidia 

 

αν κάποιον τον ενδιαφέρει η εγγύηση ψωνίζει από αυτούς και τέλος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την msi την είχα ξεχάσει η gainward πάντα είχε 3 χρόνια; 

 

πάντα η Gainward και μάλιστα σε πιο παλιές εποχές θεωρούταν ''premium'' ως εταιρία με εξεζητημένες λύσεις και καλύτερα pcb κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με τους 2πλους,4πλους κλπ λογαριασμους δεν το καταλαβα ποτε.Δηλαδη οταν εχεις 2 π.χ λογαριασμους.με τον εναν θα κανεις τον κακο αστυνομικο,και με τον δευτερο τον καλο;ριχνεις και ενα Like,και;

 

Η' μηπως με 10 γνωμες του ιδιου ατομου,θα πουλησει μια εταιρεια περισσοτερο προς οφελος ποιου; :-(

Εαν δεν δουλευεις για μια απο τις 2 εταιρειες και δεν εισαι μετοχος,τι τον νοιαζει καποιον ποσα θα βαλει η nvidia η' η amd στην τσεπη;

Πραγματικα,δεν βρισκω λογο σε οτιδηποτε.

 

Μια αποψη ισχυροποιειται αποκλειστικα και μονο με επιχειρηματα.(λογικα,και οχι του τυπου γουσταρω).Ολα τα αλλα,τα διαβαζω προσωπικα βερεσε.

Εδω μεσα υπαρχουν παιδια πραγματικα απο τα οποια μαθαινω καθε μερα(αφου ειναι αδυνατον να γνωριζει καποιος τα παντα),αλλα και ατομα που ξεχνας οτι εχεις μαθει... ^_^

Αναρωτιεμαι σχεδον καθε μερα που μπαινω μεσα σε θεματα καρτων,αν θα δω ποτε ηρεμη και περιεκτικη συζητηση;

 

Τελος μια ερωτηση παιδια σχετικα με την evga.Επειδη βλεπω οτι τα 220 ειναι οντως σαφως η καλυτερη τιμη για καποιον που εχει αποφασισει την συγκεκριμενη καρτα,η εταιρεια ως εταιρεια,τι ειναι;και εξηγω...κορεατικη,κινεζικη;τι;

Γιατι ειναι η μονη που εχει τοσο χαμηλη τιμη;οι αλλες δεν θελουν να πουλησουν;μηπως παιζει τιποτε αλλο;προς τιμην της φυσικα,αλλα...

 

Nα φανταστω οτι ισχυει και για βιντεο youtube,η' κανω λαθος;Αυτα νομιζω ειναι ανεβασμενα απο τους κυριους ιδιοκτητες συνηθως.

 

To κασκόλ στο γήπεδο δεν χρειάζεται ούτε λογική, ούτε αιτία, ούτε σκοπό.

 

Με το video youtube δεν έχω θέμα, υπάρχουν ωστόσο σπάνια και video σε ιστοσελίδες που δεν είναι στο youtube. Υπάρχει ακριβώς κάτω από την συμμετοχή σου παράθεση εικόνας η οποία πλέον αναφέρει την παραπομπή από όπου προήρθε. Eίναι υποχρέωση του κάθε ένα από την στιγμή που παραθέτει υλικό τρίτου να τιμάει και την ανάλογη πηγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστό αυτό που λες από την άλλη αν η εικόνα έχει παρθεί απευθείας από ένα συγκεκρίμενο site και το από το url της φαίνεται ποιο είναι αυτό γιατί να υπάρχει πρόβλημα;

ουσιαστικά υπάρχει λινκ για οποιον ενδιαφέρεται 

 

πρόβλημα καταλαβαίνω να υπάρχει αν 

α) παρθεί κείμενο copy paste χωρίς πηγή, εκεί ναι είναι λάθος και είναι μάλλον το πιο συχνό παράπτωμα που έχω δει σε διάφορα fora 

β) παρθεί εικόνα από site με prt sc, γίνει χειροτεχνία και ανεβαστεί σε κάποιο imageshack/photobucket και δε φαίνεται από πού είναι

 

όσο για τα βίντεο στο youtube που από όσο έχω καταλάβει είναι τα μόνα που φαίνονται απευθείας στο insomnia καταλαβαίνεις μια χαρά την πηγή (φαίνεται και η περιγραφή όπως στο παραπάνω που πόσταρα για την 780 direct cu)  και τα υπόλοιπα υποχρεωτικά θα είναι μέσω κάποιου λινκ που θα οδηγεί στο site , δε θα μπορείς να τα δεις απευθείας εδώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστό αυτό που λες από την άλλη αν η εικόνα έχει παρθεί απευθείας από ένα συγκεκρίμενο site και το από το url της φαίνεται ποιο είναι αυτό γιατί να υπάρχει πρόβλημα;

ουσιαστικά υπάρχει λινκ για οποιον ενδιαφέρεται 

 

πρόβλημα καταλαβαίνω να υπάρχει αν 

α) παρθεί κείμενο copy paste χωρίς πηγή, εκεί ναι είναι λάθος και είναι μάλλον το πιο συχνό παράπτωμα που έχω δει σε διάφορα fora 

β) παρθεί εικόνα από site με prt sc, γίνει χειροτεχνία και ανεβαστεί σε κάποιο imageshack/photobucket και δε φαίνεται από πού είναι

 

όσο για τα βίντεο στο youtube που από όσο έχω καταλάβει είναι τα μόνα που φαίνονται απευθείας στο insomnia καταλαβαίνεις μια χαρά την πηγή (φαίνεται και η περιγραφή όπως στο παραπάνω που πόσταρα για την 780 direct cu)  και τα υπόλοιπα υποχρεωτικά θα είναι μέσω κάποιου λινκ που θα οδηγεί στο site , δε θα μπορείς να τα δεις απευθείας εδώ 

Δεν νομίζω ότι όταν μπαίνεις στον κόπο να κάνεις αντιγραφή/επικόλληση μια εικόνα για να την πλαισιώσεις με img tags ότι θα κουραστείς πολύ παραπάνω αν δώσεις και την παραπομπή της σελιδας από όπου προήρθε αυτή.

 

Πες ότι σου βγήκε το λάδι να γράψεις ένα review. Θα προτιμούσες να δώσει κάποιος ΚΑΙ την παραπομπή για να διαβάσει κανείς και την δουλειά σου ή να χαζεύουν μεμονωμένα τις εικόνες και μόνο; Μην θεωρείς ότι όλοι θα μπούνε στον κόπο ή ξέρουν να αναζητήσουν την πηγή μιας εικόνας που θα επισυνάψεις.

 

Στην προηγούμενη σελίδα χρήστης μου είχε ανεβάσει εικόνα τρίτου σε δικό του χώρο χωρίς να δώσει παραπομπή, ΄Εσβησα την συμμετοχή του έγραψα ότι έγραψα, το έκανε σωστά και έκλεισε το θέμα εκεί.

 

Για τα video youtube είπα ότι δεν με πειράζει. Υπεραπλουστευμένα ότι είναι κομμάτι δουλειάς τρίτου και θέλουμε να δανειστούμε κομμάτι αυτής για να στοιχειοθετήσουμε κάτι ένα μικρούλι link από κάτω και έκλεισε το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες ότι σου βγήκε το λάδι να γράψεις ένα review. Θα προτιμούσες να δώσει κάποιος ΚΑΙ την παραπομπή για να διαβάσει κανείς και την δουλειά σου ή να χαζεύουν μεμονωμένα τις εικόνες και μόνο; Μην θεωρείς ότι όλοι θα μπούνε στον κόπο ή ξέρουν να αναζητήσουν την πηγή μιας εικόνας που θα επισυνάψεις.

 

Στην προηγούμενη σελίδα χρήστης μου είχε ανεβάσει εικόνα τρίτου σε δικό του χώρο χωρίς να δώσει παραπομπή, ΄Εσβησα την συμμετοχή του έγραψα ότι έγραψα, το έκανε σωστά και έκλεισε το θέμα εκεί.

 

Για τα video youtube είπα ότι δεν με πειράζει. Υπεραπλουστευμένα ότι είναι κομμάτι δουλειάς τρίτου και θέλουμε να δανειστούμε κομμάτι αυτής για να στοιχειοθετήσουμε κάτι ένα μικρούλι link από κάτω και έκλεισε το θέμα.

 

 

Σωστά τα λες.

 

Πολλές φορές όμως παίζουν screen που είδη έχουν ποσταριστεί σε άλλα φόρουμ χωρίς λινκ.

 

Πχ. εγώ έψαχνα ένα screen πριν λίγο που το είχα βρει πριν 3 μήνες και το βρήκα στο techreport σε μια συζήτηση που το είχε ποστάρι κάποιος .

 

Το google μου το έβγαζε πρώτο πρώτο ... ενώ πηγή δεν έδινε με τίποτα.... :-D

 

Επίσης με άνοιγμα σε νέο παράθυρο της εικόνας στο 90% των περιπτώσεων φαίνεται και ο πάροχός της .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δουμε πως θα πουλησει η palit τωρα http://www.skroutz.gr/s/3569575/Palit-GeForce-GTX760-2GB.html?keyphrase=palit+760 :P 

Και στον ''ανταγωνισμο'' καταστηματων, εκει που τα αλλα καταστηματα ριχνουν τις τιμες στις καρτες γραφικων το Πλαισιο για αλλη μια φορα ''καινοτομει'' και ανεβαζει την τιμη απο την αρχικη της κυκλοφοριας απο τα 280 στα 300-315http://www.plaisio.gr/ypologistes-anavathmisi/anavathmisi-ypologisti/vga-kartes-grafikwn/MSI-GTX-760-TF-2GD5-OC-2GB.htm :P  :P  :P  :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η συγκεκριμένη κάρτα θα χωράει σε αυτό το κουτί http://www.thermaltakeusa.com/products-model.aspx?id=C_00000218  ?

πάντως μια sapphire ati 4870 1gb την χωράει άνετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...