Προς το περιεχόμενο

ΝVIDIA GeForce


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν έχεις δει το βίντεο που ανέβασα μάλλον από την 770..

 

 

όχι δεν το είδα.

παντωσ η σειρά 7 τησ nv θα έπρεπε να έχει 384bit στισ 760, δεν ξέρω αν τα 256 μπορούν να καλύψουν τα δεδομένα από ram to gpu και το αντίστροφο στα αυριανα παιχνίδια.

σίγουρα έφταναν άνετα για τισ 680-670 οι οποίες είναι ποιο δυνατές αλλά τα 256 γενικά δεν πιστεύω να μασ καλύψουν το 2014.

ισωσ να υπάρχουν έντονα φαινόμενα frame drop.

ειδικά μαζί με φίλτρα σε 1080p θα μπερδευτεί το σοβρακο με την γραβάτα. ισωσ σε τίτλοσ "nvidia" να είναι μια χαρά τα πράγματα.

 

αναφέρομαι πάντα σε καινούρια παιχνίδια που θα μασ έρθουν.

όχι σε αυτα που έχουμε τώρα.

 

γιατί καρτεσ των 200€+ μασ βγάζουν κανά 2 χρόνια στο άνετο.

 

αλλά με την έλευση των καινούριων κονσολων οι οποίες είναι μάλιστα Χ86 θα δούμε αρκετές νέες μηχανές γραφικών οι οποίες θα είναι αρκετά βαριές για κανά 2 χρόνια.

γιαυτό λέω ότι τα 256bit στο ring bus θα είναι λίγα. ( άσχετα την δύναμη στην gpu )

γνώμη μου είναι να περιμένουμε λίγο για αγορά vga.

να μασ ερθει καμία κονσόλα πρώτα για να πέσουν και οι τιμεσ στισ καρτεσ και για να έχουμε και καινούριους τίτλοσ παιχνιδιών.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτή ισωσ, αλλά αυτό το cooler δεν το συμπαθώ καθόλου.

το ίδιο στιλ έχει και αυτή που εχω τώρα και δεν κρυώνει καλά την κάρτα. ασε που κάνει φασαρία.

 

Την έχω και δεν ακούγεται τίποτα. Βέβαια έχω και τούμπανο airflow στο κουτί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να περημένουμε την νέα σειρά του χρόνου το καλοκαίρι ? Έχω την Msi 660 ti Power Edition να πάρω μία 780 ( ή 770 σε sli )  ή να περημένω την νέα σειρά?

εσύ απλά περιμένεις δεν υπάρχει λόγος να κάνεις τίποτα αν παίζεις έως 1080p 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα ξαναβγάλει η EYΓA την 760 στα 220€ θα ανέβει λίγο ακόμα :P

Κατσε απο το καλοκαιρι και μετα,να αρχισουν συζητησεις για καινουριες amd και maxwell,και θα δεις που θα πανε οι τιμες των 760,770,780.Eχουν να βγουνε πωλητηρια...τσαμπα θα τις δινουν,και δεν θα τις παιρνει κανενας. :P

 

5-6 μηνες χαρα θα εχουν οι κατοχοι.Μετα η γνωστη ταινια(ποιος ειναι ο καλυτερος),ξανα στις οθονες σας.Χαχα!

 

Παντως βρε παιδια,τετοια χαρα μερικοι,για το ποια εταιρεια θα ανεβασει τις πωλησεις,οταν αλλοι τα μαζευουν,και τα χαιρονται,εγω δεν μπορεσα να το καταλαβω.Χωρις πλακα.

 

Βρε μηπως ειστε ολοι μετοχοι και μας το κρυβετε μερικοι;! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατσε απο το καλοκαιρι και μετα,να αρχισουν συζητησεις για καινουριες amd και maxwell,και θα δεις που θα πανε οι τιμες των 760,770,780.Eχουν να βγουνε πωλητηρια...τσαμπα θα τις δινουν,και δεν θα τις παιρνει κανενας. :P

 

5-6 μηνες χαρα θα εχουν οι κατοχοι.Μετα η γνωστη ταινια(ποιος ειναι ο καλυτερος),ξανα στις οθονες σας.Χαχα!

 

Παντως βρε παιδια,τετοια χαρα μερικοι,για το ποια εταιρεια θα ανεβασει τις πωλησεις,οταν αλλοι τα μαζευουν,και τα χαιρονται,εγω δεν μπορεσα να το καταλαβω.Χωρις πλακα.

 

Βρε μηπως ειστε ολοι μετοχοι και μας το κρυβετε μερικοι;! :lol:

Έλα ρε σύ χαβαλέ έχει.Και συνήθως αξίζουν τα λεφτά που έχεις δώσει για την χαρά που παίρνεις αυτούς τους 5-6 μήνες :P

Μιλάμε για πορωμένους τεχνολάγνους πάντα ε?...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κατσε απο το καλοκαιρι και μετα,να αρχισουν συζητησεις για καινουριες amd και maxwell,και θα δεις που θα πανε οι τιμες των 760,770,780.Eχουν να βγουνε πωλητηρια...τσαμπα θα τις δινουν,και δεν θα τις παιρνει κανενας. :P

 

5-6 μηνες χαρα θα εχουν οι κατοχοι.Μετα η γνωστη ταινια(ποιος ειναι ο καλυτερος),ξανα στις οθονες σας.Χαχα!

 

Παντως βρε παιδια,τετοια χαρα μερικοι,για το ποια εταιρεια θα ανεβασει τις πωλησεις,οταν αλλοι τα μαζευουν,και τα χαιρονται,εγω δεν μπορεσα να το καταλαβω.Χωρις πλακα.

 

Βρε μηπως ειστε ολοι μετοχοι και μας το κρυβετε μερικοι;! :lol:

χαβαλε εχει! ξερεις γιατι?

 

βλεπεις πως πασχιζουν μερικοι να διαστρεβλωσουν την πραγματικοτητα.

Επεξ/σία από kyriakosm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ρε σύ χαβαλέ έχει.Και συνήθως αξίζουν τα λεφτά που έχεις δώσει για την χαρά που παίρνεις αυτούς τους 5-6 μήνες :P

Μιλάμε για πορωμένους τεχνολάγνους πάντα ε?...

Φιλε TEOKO,ο μονος κερδισμενος σε αυτη την ανουσια κουρσα(για τους χρηστες),ειναι μονο ΟΙ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ και οι ΜΕΤΟΧΟΙ.

Φυσικα οπως σωστα παρατηρησες,στις πλατες των τεχνολαγων!

 

Το βλεπω μπροστα μου ξανα το "εργο".

Η amd γκαζωνει την nvidia με τις καινουριες gpu's,μενουν πισω ακομη και καρτες οπως 780,εαν οντως επιβεβαιωθουνε τα χαρακτηριστικα και τα specs αυτων,και σε συναρτηση με το καλυτερο oc των amd,θα βγαλει τις maxwell και σιγουρα καμια καινουρια titan,θα βγαζει μετα και η amd Ghz εκδοσεις,και στο τελος,η nvidia επειδη θα χτυπηθει ο εγωισμος της,και μετα των maxwell,θα μας βγαλει παλι καμια καινουρια ονομασια οπως τις 7χχ(760,770),που ειναι οι αντιστοιχες (670,680),η amd εαν εχει και την 9χχχ σειρα προχειρη,θα βγαλει συντομα τις επομενες,και σοι παει το βασιλειο...

 

Τα πωλητηρια δεν θα προλαβαινουν το ενα το αλλο,και ουφφφ...πανικος και ζουρλισμος! :lol:

Το τι εχει να γινει,παλι εδω θα ειμαστε(υγεια πανω απ'ολα),θα το δουμε...

Θα ρθουνε και οι καινουριες σειρες κονσολων,θα παρουν μεριδιο και αυτες,και ενα πραγμα,μην τα συζητας. :P

Εγω περαν του χαβαλε,δεν μπορω να παρω στα σοβαρα κανεναν,με ολη τη σημασια της λεξεως.Αλλωστε,το χρημα,και μονο αυτο ειναι στη μεση.Χαμενοι,οι καταναλωτες,που σε εξι μηνες θα πουλανε ουτε μισοτιμης."Χαρα" εγω παντως,δεν θα μπορουσα να το χαρακτηρισω.

Δραμα,ισως

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατσε απο το καλοκαιρι και μετα,να αρχισουν συζητησεις για καινουριες amd και maxwell,και θα δεις που θα πανε οι τιμες των 760,770,780.Eχουν να βγουνε πωλητηρια...τσαμπα θα τις δινουν,και δεν θα τις παιρνει κανενας. :P

 

5-6 μηνες χαρα θα εχουν οι κατοχοι.Μετα η γνωστη ταινια(ποιος ειναι ο καλυτερος),ξανα στις οθονες σας.Χαχα!

 

Παντως βρε παιδια,τετοια χαρα μερικοι,για το ποια εταιρεια θα ανεβασει τις πωλησεις,οταν αλλοι τα μαζευουν,και τα χαιρονται,εγω δεν μπορεσα να το καταλαβω.Χωρις πλακα.

 

Βρε μηπως ειστε ολοι μετοχοι και μας το κρυβετε μερικοι;! :lol:

 

Εγώ όμως που είμαι με την onboard μια χαρά θα την βολέψω, η κάρτα σε αυτή την τιμή όπως και να το δεις αυτή τη στιγμή είναι το καλύτερο vfm (για μένα τουλάχιστον)  όσο για την τιμή τις νέα γενιάς αμφιβάλλω αν θα την βγάλει τόσο χαμηλά, ακόμα και αν την βγάλει δλδ η επόμενη κάρτα μου θα είναι σε 2 με 3 χρόνια το λιγότερο που όπως καταλαβαίνεις κάτω από μια ταρίφα δεν θα πέσει (βλέπε 5850 -5870), άσε που δεν έχω την παράλογη απαίτηση να την πουλήσω full price.

 

Όσο για του 5-6 μήνες αυτό γίνεται από πάντα… μια βγάζει κάρτες η μια εταιρία μια ή άλλη δεν νομίζω να είπε κανένας ας περιμένω 1 χρόνο για να πάρω την νέα γενία…

 

Η χαρά είναι ότι θα δώσω ένα λογικό ποσό για κάποιες Α επιδώσεις και θα κάνω την «δουλεία» μου σε 1200p αξιοπρεπέστατα, τουλάχιστον για ένα διάστημα και να σου πω την αλήθεια θα είχα αγοράσει μεταχειρισμένη αν οι τιμές ήταν ανάλογες της τρέχουσας κατάστασης, το να πάρω 7950 ή 660ti μεταχειρισμένη στην ίδια τιμή με την 760 (πότε θα ξαναβγεί???) δεν στέκει καθόλου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...