Προς το περιεχόμενο

ΝVIDIA GeForce


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η τιμη αυτη θα πεσει στα 230-240 σε λιγες μερες-εβδομαδες.Και η τιμη της ειναι αναλογη της 7870 και αν σκεφτουμε οτι η 760 ειναι λιγο καλυτερη απο 660ti τοτε δεν την βρισκω τοσο αισχρη τιμη να πω την αληθεια.Αυτη απο την αλλη ειναι αισχρη τιμη http://www.plaisio.gr/ypologistes-anavathmisi/anavathmisi-ypologisti/vga-kartes-grafikwn/MSI-GTX-760-TF-2GD5-OC-2GB.htm και μαλιστα ειδα οτι ανεβασανε και την τιμη 9 ευρο :shock: ,ελεος πια το πλαισιο :mad:

 

Πολυ λαθος σκεπτικο. Δεν πρεπει να κρινουμε τις τιμες βαση των επιδοσεων. Πρεπει να κρινεις με βαση το γεγονος οτι προκειται για νεα γενια (λεμε τωρα) που ηρθε για να αντικαταστησει την προηγουμενη στα ιδια λεφτα. Η απλη 760 λοιπον θα επρεπε να κοστιζει αρχικα 200 ευρω. Αν το παμε βαση επιδοσεων οι καρτες σημερα θα επρεπε να κοστιζουν καμποσα χιλιαρικα η καθε μια δεδομενου του ποσο εχουμε ξεφυγει ανα τα χρονια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

 

που περιπου να κοιταω? εχε υποψιν ουτε ρευματα ουτε τιποτα μονο ρολογια ανεβαζεις!

1800 μνήμη και 1200 πυρήνα; εκεί πρέπει να φέρουμε extreme κάρτες που να ρίχνουν σε 680/770 :lol: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1800 μνήμη και 1200 πυρήνα; εκεί πρέπει να φέρουμε extreme κάρτες που να ρίχνουν σε 680/770 :lol:

εσυ για τι ρολογια μιλας στην 7950? :lol:

 

το εχω πει πολλες φορες, για τεζαρισμενους πυκνωτες μιλαμε

Επεξ/σία από saiz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ τα αναφέρω στην υπογραφή μου, αλλά είναι επίσης με στοκ ρεύμα, οπότε δε ξέρω για τι τεζαρισμένους πυκνωτές μιλάς 

οι πυκνωτές της gigabyte δε με έχουν προδώσει ποτέ πάντως

 

ΥΓ 1220/1840 με στοκ ρεύματα; σοβαρά; :lol: cool story.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ τα αναφέρω στην υπογραφή μου, αλλά είναι επίσης με στοκ ρεύμα, οπότε δε ξέρω για τι τεζαρισμένους πυκνωτές μιλάς 

οι πυκνωτές της gigabyte δε με έχουν προδώσει ποτέ πάντως

 

ΥΓ 1220/1840 με στοκ ρεύματα; σοβαρά; :lol: cool story.. 

στα ρολογια που εισαι δεν χρειαζεται να τεζαρει η 760

 

υγ, πριν ελεγες οτι δεν ανεβενει η 760 τωρα το αλλαξες  cool story..  :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δλδ με βαση τα γραφηματα ο ποιητης θελει να μας πει οτι η 760 παιζει στα 5-10-15 frames απο την 770??? τοτε γτ να δωσω ενα 100ρικο πανω κοντα για την 770?? ποια ειναι η πηγη που εχει τα γραφηματα?? γιατι με ενδιαφερει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αυτο λεω phanis γενικα υπαρχει αλλο potential στην 7950 απο 7970 . αλλα και παλι μ κανει εντυπωση...μιλαμε για 5/10 frames...οχι για 20 και 30....βεβαια πανε εκεινες οι εποχες ... δε ξερω...εγω κραταω μικρο καλαθι....εδω ειμαστε και αν εχουμε παρει χαμπαρι συγκρινουμε(απτην μια ειναι λογικο) μια καινουργια γενια με μια που εχει 1μιση + χρονο στην αγορα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που πέρασαν και λίγο οι μέρες

 

Άποψη μου

 

Κορυφαία κίνηση από το marketing της nV

 

Στην ουσία η ΑΤΙ όταν ξεκίνησε να δίνει υψηλότερες συχνότητες κράτησε το ίδιο family name και έβαλε στο τέλος ένα GE / boost / whatever

Σχεδόν αντίσοιχο σε επιδώσεις είναι ΙΜΗΟ και το άλμα μεταξύ 6χχ και 7χχ

Συζητώ συνικά και όχι μονο για περιορισμένα μοντέλα

 

Αλλά όπως και να το κάνουμε ακούγετε καλύτερα να συγκρίνει κανείς

7950 σκέτο vs 760 / 760

 

Τι να καταλάβει ο άλλος από το 7950 GE -  αν λεγόταν  8950 θα γράφονταν πολλά διαφορετικά κείμενα, πολύ διαφορετικά review

Θα καταναλωνόταν λιγότερο Virtual μελανί στα forums , για να ξεχωρίσει ο μέσος χρήστης τι είναι ή κάθε κάρτα και τι είναι το ζουμί της

Η ΑΤΙ έχασε μεγαλειωδώς στον τομέα του marketing ΙΜΗΟ σε αυτή τη φάση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την παρασκευη λεω να κανω παραγγελια την evga sc αλλα δεν βγαζει add to cart.Πακετακι φαγαμε :P

 

Νομίζω ότι μέσα σε μια μέρα τελείωσαν οι κάρτες..

Αναμονή νέας παρτίδας :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι οι ''High-end'' κάρτες έχουν χάσει την αξία τους..

Υπήρξαν εποχές που για να βάλεις Very High Details έπρεπε να σκάσεις 600άρες και 700άρες, η Mainstream είχε τα μισά frames..

Πλέον και με μια κάρτα των 250Ε τα βάζεις όλα τέρμα, σε αυτό βέβαια φταίνε οι κονσόλες διότι το τελευταίο Next-Gen Game στο PC ήταν το Crysis..Ακόμα να βγει το επόμενο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι οι ''High-end'' κάρτες έχουν χάσει την αξία τους..

Υπήρξαν εποχές που για να βάλεις Very High Details έπρεπε να σκάσεις 600άρες και 700άρες, η Mainstream είχε τα μισά frames..

Πλέον και με μια κάρτα των 250Ε τα βάζεις όλα τέρμα, σε αυτό βέβαια φταίνε οι κονσόλες διότι το τελευταίο Next-Gen Game στο PC ήταν το Crysis..Ακόμα να βγει το επόμενο..

Eκτος αν ειναι η 7950 του savaki οποτε ακομα και στα high details με ΜSAA 4x ειναι overkill...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...