Προς το περιεχόμενο

ΝVIDIA GeForce


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλώς να έρθουν οι καρτούλες. Γιατί βγάζει τον titan core "κομμένο" όμως, ο οποίος είναι με τη σειρά του κομμένος;Yields χάλια φαντάζομαι.

Α ρε AMD!Αραχτοί  με game bundles και η Nvidia σε ακολουθεί στην τεμπελιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω που σκεφτομουν για καμια 660 τωρα τι να κανω? Χρειαζομαι ψιλο αμμεσα καρτα γιατι τα εφτυσε η δικια μου...

Επισης οι 7 series τι λενε απο 3d modeling και rendering? Ξερουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

719 $ είναι 560 €. Στο skroutz η πιο φθηνή 680 κοστίζει 460 €. Λογική τιμή εμένα μου φαίνεται για την αρχική περίοδο κυκλοφορίας της κάρτας. Φυσικά περιμένω να πέσουν αργότερα οι τιμές 5 - 10 %.



Εγω που σκεφτομουν για καμια 660 τωρα τι να κανω? Χρειαζομαι ψιλο αμμεσα καρτα γιατι τα εφτυσε η δικια μου...

Επισης οι 7 series τι λενε απο 3d modeling και rendering? Ξερουμε?

 

Ότι ισχύει για τη σειρά 6xx θα ισχύει για τη σειρά 7xx από 770 και κάτω. Η 780 θα έχει το ίδιο chip που έχει και η Titan αλλά ολίγον κομμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

719 $ είναι 560 €. Στο skroutz η πιο φθηνή 680 κοστίζει 460 €. Λογική τιμή εμένα μου φαίνεται για την αρχική περίοδο κυκλοφορίας της κάρτας. Φυσικά περιμένω να πέσουν αργότερα οι τιμές 5 - 10 %.

 

Δεν ισχυει αυτο που λες... Κανενα 700αρι θα την δεις για πλακα ,μην κανεις την ισοτιμια ευρω δολαριου δεν παιζει .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα η GTX 770 ειναι 11% καλυτερη απο την 680 συμφωνα με αυτο το benchmark? Αν ειναι ετσι τοτε δεν ισχυουν οι φημες που ελεγαν οτι θα ειχε ακριβως ιδιες επειδοσεις με 680. Τωρα μενει να δουμε ποσο καλυτερη θα ειναι η 780 σε συγκριση με την 680.Ομως οπως εχουμε πει πολλες φορες ηδη οσοι εχουμε καρτες απο 560 και πανω δεν αξιζει να αγορασουμε καμια απο τις 2 αλλα να περιμενουμε κανα χρονο μεχρι να βγουν οι maxweell. Τωρα αν καποιος ο οποιος εχει ακομα καρτα πολυ κατωτερη απο αυτες που εχουμε οι περισσοτεροι εδω μεσα και θελει οπωσδηποτε να αγορασει τωρα καιουργια καρτα τωρα και δεν μπορει να περιμενει αλλο τοτε θα πρεπει να παρει καποια απο τις 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 770 ήταν αναμενόμενο να είναι ελαφρώς πιο γρήγορη από την 680 αφού στην ουσία είναι μία Overclocked 680.

 

Η 780 βρίσκεται 10-15% κάτω από την Τατιάνα.

 

770 => GK104

780 => GK110

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...