Προς το περιεχόμενο

ΝVIDIA GeForce


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα η γνώμη μου γενικά είναι να μην μπαίνουν ποτέ 2 μεσαίες κάρτες, αν θες 2 κάρτες θα τις θες διότι είσαι σε 2560*1400/1600 ή σε Eyefinity/Surround οπότε θα καρφώσεις τουλάχιστον 2*770GTX.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτη η ζηλεια σου ρε Psycho,νταξει ετσι ειναι οι 7950ες τι να κανουμε :P Με 500€ και ελαχφρο oc εχεις επιδοσεις ~60fps σχεδον σε ολα τα παιχνιδια στην αναλυση 2560*1440p μην και surround xD

 

@Movie Ναι ρε περιμενες εσυ με τιτλο RMA στην ΕΒΓΑ/ΔΕΛΤΑ να φανταστω οτι θα τα ειχες εκει μεσα :P Ασε τα μουφοbenches των heaven κτλπα και πιασε τα real παιχνιδια οπως Tomb Raider/Hitman/Crysis 3/Metro LL,αυτα για αρχη και βλεπουμε. Αντε να τα "αγορασεις" λοιπον :>

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.skroutz.gr/s/2352867/Asus-Crosshair-V-Formula-Z.html

http://www.skroutz.gr/s/322735/Corsair-Enthusiast-Series-TX750-V2-80Plus-Bronze.html?from=most-popular&keyphrase=corsair+tx750+v2

+325

Αυτό είναι το πραγματικό κόστος..  η διαφορά των δυο πιο πάνω συν οι κάρτες.και πάντα θα υπάρχουν παιχνίδια και εφαρμογές που θα αφήνουν την μια παρκαρισμένη..

Γιατί να πάρει κάποιος την καλύτερη και πιο ακριβή μητρική;

Εδώ είμαστε.

http://www.digital-master.gr/el-gr/Products.aspx?ElementID=59fe625a-084e-4424-8505-8c51936e24f4

 

Δεν μου έχει συμβεί μέχρι στιγμής αυτό.

Και να συμβεί, περιμένεις λίγες μέρες.

 

 

Εμένα η γνώμη μου γενικά είναι να μην μπαίνουν ποτέ 2 μεσαίες κάρτες, αν θες 2 κάρτες θα τις θες διότι είσαι σε 2560*1400/1600 ή σε Eyefinity/Surround οπότε θα καρφώσεις τουλάχιστον 2*770GTX.

 

 

Πόσο κοστίζει μία GTX 670 και πόσο δύο GTX 650 ti boost; Ναι, ok, εσύ τη χάρηκες περισσότερο καιρό. Δεν τις έβγαλε η nvidia πιο νωρίς.

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κατάλαβες..

Του Savaki είναι έτσι η 7950, με ένα O/C κοντράρει στα ίσια 2*780GTX..

Η μια ...Γιατι οι 2 7950 σερνουν απο πισω μια Titan ,oπως ο Αχιλλεας εσερνε τον Εκτορα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσίευση σήμερα, 18:41

Psycho_Warhead, on 26 Jun 2013 - 6:37 PM, said:snapback.png

Δεν κατάλαβες..

Του Savaki είναι έτσι η 7950, με ένα O/C κοντράρει στα ίσια 2*780GTX..

Η μια ...Γιατι οι 2 7950 σερνουν απο πισω μια Titan ,oπως ο Αχιλλεας εσερνε τον Εκτορα...

 

 

Άρα το απόλυτο enthousiast benchmarking build είναι οι δύο 7950 και 1 titan για να τρέχει PhysX ???

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως Heartspreader είμαι μαζί σου. Αν κάποιος μπορεί και θέλει να πάει σε Sli να πάει. Ιδίως τώρα με τις 760 με ένα κόστος 400-430Ε για GPUs θα έχει τρελές επιδόσεις. Εγώ θέλω αλλαγή ΜΒ και PSU για να το κάνω και δεν το σηκώνω οικονομικά. Αλλίως.......ααααχ Κούλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη η ζηλεια σου ρε Psycho,νταξει ετσι ειναι οι 7950ες τι να κανουμε :P Με 500€ και ελαχφρο oc εχεις επιδοσεις ~60fps σχεδον σε ολα τα παιχνιδια στην αναλυση 2560*1440p μην και surround xD

 

@Movie Ναι ρε περιμενες εσυ με τιτλο RMA στην ΕΒΓΑ/ΔΕΛΤΑ να φανταστω οτι θα τα ειχες εκει μεσα :P Ασε τα μουφοbenches των heaven κτλπα και πιασε τα real παιχνιδια οπως Tomb Raider/Hitman/Crysis 3/Metro LL,αυτα για αρχη και βλεπουμε. Αντε να τα "αγορασεις" λοιπον :>

και πολλά έκανα .. αφού δεν είμαι benchmarkakias βρε.. μια εικόνα να έχουμε και να δούμε ότι όλα βαίνουν καλώς και τέλος.

Τα bench στο μυαλό μου λειτουργούν σαν διαγνωστικά μόνο.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 760 εχει στανταρ 1 x 8pin

                            & 1 x 6pin ?

ή ειδα κάποια έκδοση o/c ?

 

Πάντως η 660 εχει απλά 1 x 6pin και μου κάνει εντύπωση η διαφορά στην τροφοδοσία απο 660 σε 760

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...