Προς το περιεχόμενο

ΝVIDIA GeForce


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο τώρα που κολλάει ?

Εσύ απαντάς τώρα με επιχειρήματα?

Εγώ έφαγα χέρι μάλλον από modarator και λέω μάλλον γιατί είμαι από το κινητό και δεν έχω πλήρη εικόνα!

 

Να σε ενημερώσω οτι το 660 SLi μου στοιχησε 25% λιγότερα χρήματα από μια 680 και στα benchmark είμαι τουλάχιστον κατά 20% δυνατότερος. Αν εσύ αυτο το θεωρεις αποτυχία μάλλον πρέπει να αναθεωρήσεις τα πάντα περι κάρτας γραφικών.

Επίσης το 660 2 way SLi αποδίδει καλύτερα εννοείται και από την 770 και φτάνει σε πολλα παιχνίδια την 780 .

 

Κάνε ένα ψάξιμο στο νετ με 660 SLi και μετά αμόλησε αυτο που εχεις να πεις.

 

attachicon.gif21209_660SLI-3.jpg

Όπως το είπες.. στα bench γιατί στα υπόλοιπα είσαι κορώνα γράμματα.. συν όλη την υποστήριξη που πρέπει να έχει ένα sli όπως κατάλληλη μητρική τροφοδοτικό,κατανάλωση..

Φυσικά και ήταν κίνηση Ματ όταν η 770 έχει κάτω από 400 ευρώ και η μόνη καλύτερη είναι η 780..

και το έχω ξαναγράψει,πρώτα θα απαξιωθούν οι nVidia αλλά οι amd αργότερα μεν θα βγουν σε πανέρια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

και το έχω ξαναγράψει,πρώτα θα απαξιωθούν οι nVidia αλλά οι amd αργότερα μεν θα βγουν σε πανέρια..

αναφέρεσαι σε κουτιού ή μεταχειρισμένες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα με ενοχλει τα προιοντα που αγοραζω να χανουν ευκολα και γρηγορα την αξια τους(ειδικα χωρις να εχει προηγηθει νεα σειρα),θεωρω οτι εταιρεια με κοροιδευει και δεν με υπολογιζει σαν πελατη της( ασχετο αν εσυ το θεωρεις το προιον υπερτιμημενο η οχι) την οικονομικη πολιτικη της, πρεπει να τη στηριζει!

 

εσενα μπορει να σου αρεσει! γουστα ειναι αυτα!

 

Γι' αυτό έδωσες 500€+ για την GTX 680 και τώρα η αγαπημένη εταιρεία σου βγάζει την GTX 770 στα 380€ με ελαφρώς καλύτερες επιδόσεις.

 

%7BCC904972-455D-478F-81BD-5A7D1DA896DE%

 

Με το ζόρι να πιάνει 250€ η κάρτα σου αυτή τη στιγμή.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό πάντα γίνεται και από τις 2 εταιρίες..Απλά η AMD δεν είχε σκοπό να βγάλει νέες κάρτες οπότε έριξε τις τιμές στις τωρινές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι' αυτό έδωσες 500€+ για την GTX 680 και τώρα η αγαπημένη εταιρεία σου βγάζει την GTX 770 στα 380€ με ελαφρώς καλύτερες επιδόσεις.

 

%7BCC904972-455D-478F-81BD-5A7D1DA896DE%

 

Με το ζόρι να πιάνει 250€ η κάρτα σου αυτή τη στιγμή.

Kαλα ενταξει δεν βγηκαν με διαφορα 1 μηνα η 680 και η 770 ...Εγω την 680 την εχω απο περυσι τον Απριλιο .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό πάντα γίνεται και από τις 2 εταιρίες..Απλά η AMD δεν είχε σκοπό να βγάλει νέες κάρτες οπότε έριξε τις τιμές στις τωρινές.

 

 

 

ναι αλλά μου κάνει εντύπωση που ενοχλεί το saiz η amd που απλά μείωσε τη τιμή ενός προϊόντος που υπάρχει καιρό στην αγορά και ακόμα παραμένει η κορυφαία σειρά της συγκεκριμένης εταιρείας και δεν τον ενοχλεί η nvidia που όχι μόνο απαξίωσε τη δική του πανάκριβη κάρτα απλά μειώνοντας τη τιμή , αλλά καθιστώντας την πλέον και "περασμένη" γενιά η οποία δεν αντικαταστάθηκε από κάτι ουσιαστικά νέο (πέρα από titan και 780 ) , αλλά από το ίδιο ακριβώς πράγμα rebranded και ελαφρώς o/ced και φυσικά σαφώς φθηνότερο

 

 

αυτό είναι σχεδόν τρολλάρισμα στα μούτρα του , αλλά τον πείραξε που έπεσε η τιμή των 7950 και 7970.. 

 

η 7950 για παράδειγμα τα μισά τουλάχιστον λεφτά από αυτά  που κοστίζει τώρα θα μας τα επιστρέψει πίσω μετά από κάποιο καιρό γιατί η τιμή της σα μεταχειρισμένη θα πέσει μέχρι κάποιο σημείο  (και όχι στα τάρταρα και τα πανέρια , παραπέμπω σε μεταχειρισμένες 6xxx για όποιον αμφιβάλλει )  

η 680 ποτέ δεν πρόκειται να το κάνει αυτό και σε ένα τεράστιο βαθμό (το μεγαλύτερο δηλαδή)  για το συγκεκριμένο γεγονός είναι υπεύθυνη και η ίδια η nvidia 

 

ξαναλέω δε το θεωρώ κακό που βγήκε μια "φθηνή" 680 , ίσα ίσα 

αλλά αν κάποιος θα έπρεπε να έχει πρόβλημα με αυτό , αυτός θα έπρεπε να είναι ο saiz , αλλά προτιμάει να ενοχλείται για αυτούς που πήραν ακριβά τις 7xxx τον πρώτο καιρό κυκλοφορίας τους , οι οποίοι εδώ που τα λέμε δεν είναι και τόσοι πολλοί.. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό είναι σχεδόν τρολλάρισμα στα μούτρα του , αλλά τον πείραξε που έπεσε η τιμή των 7950 και 7970.. 

 

 

Αν δε φορούσε τις πράσινες παρωπίδες, ίσως και να υπήρχε μια περίπτωση να το δει.

 

Αλλά... μες στη μάπα του να του πουν απ' την nVidia ότι τον θεωρούν τροφαντό πρόβατο, εκείνος θα συνεχίσει να υψώνει το πράσινο λάβαρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που λεει ο qsis εχει σε ενα μερος δικιο αλλα δεν το λεει σωστα ...Οι σειρες 7xx βγηκαν πολυ μετα απο τις 6χχ οποτε δεν υπαρχει κανενα τρολαρισμα απο την nvidia στο θεμα αυτο .Το τρολαρισμα το πραγματικο ομως ηταν οταν εβγαλε την 680 σε 256αρη διαυλο και μετα την 670 ,με σχεδον ιδιες επιδοσεις ,αυτο ναι ηταν τρολαρισμα ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Οι σειρες 7xx βγηκαν πολυ μετα απο τις 6χχ  

αυτό το σημείο όντως είναι σωστό , με τη μόνη διαφορά ότι δεν βγήκε κάποια νέα γενιά 

 

από την άλλη όμως χάρη και σε αυτό έχουμε τις τιμές που έχουμε , ειδικά για την 770

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι οκ δεν ειπα οτι ηταν νεα γενια ισα-ισα το αντιθετο λεω εγω και ελεγα παντα για τις 7xx ...Aπλα σου λεω οτι μετα απο 1,5 χρονο δικαιολογειται να σου βγαλει ανανεωμενες gpus ,δεν ειναι τρολαρισμα αυτο ή μαλακια αν θες της nvidia .Eνταξει και η 770 μια χαρα τιμη εχει και για μενα η 780 το ιδιο αν λαβεις υποψη οτι στην παρουσιαζει σαν κομμενη Titan (πολυ κοντα σε επιδοσεις ) ..Βεβαια αναλογα πως θα το δεις το ποτηρι καποιος θα σου πει οτι δεν ειναι νεα γενια so θα επρεπε να κοστιζε πιο χαμηλα .Σκεψου βεβαια η 680 ακομα τσιμπαει η τιμη της ,αν ειναι δυνατον .Αυτες ειναι οι μαλακιες της nvidia ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ήταν πιο τίμιο από μέρους της να μειώσει τις τιμές των 6xx και πέρα από τον τίτανα  να έβγαζε μια "685" ή "695" που θα ήταν η 780

 

αυτή τη στιγμή πέρα από να παραπλανεί πολλούς που ίσως νομίζουν ότι γενικά μιλάμε για νέα γενιά , καθιστά περασμένης γενιάς τις 6xx χωρίς κανένα ουσιαστικό λόγο πέρα από μια καινούρια καρτά και φυσικά τα φράγκα 

 

θα μπορούσε να κλοκάρει όπως έκανε και να μειώσει τις τιμές , αυτό δηλαδή που έκανε και η amd..

 

η σειρά 7xx άλλωστε δεν πρόκειται να κρατήσει άλλον 1.5 χρόνο , τα ψωμιά της θα είναι σαφώς πιο λίγα και άμα βγουν 8xx οι 6αρες θα πάνε 2 γενιές πίσω όχι μία που ήδη πήγαν 

γιατί πέρα από την εμπορική αξία παίζει ρόλο και η γενιά στη τιμή μιας κάρτας ειδικά αν πρόκειται για μεταχειρισμένη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Qsis καλα μην κολλας στα ονοματα δεν εχει σημασια το αν θα την ονομαζε 695 κτλ ...780 την βαφτισε για μενα σωστα καθοτι δεν ειναι ακριβως "ανανεωμενη" 680 η 780 ,βασικα θα ελεγα οτι δεν εχουν και πολυ σχεση  .Για την 770 το συζηταμε ...

Επισης ο Τitan ειναι o Τitan και σε μια καμια περιπτωση με αυτη την τιμη δεν νομιζω η nvidia να αποσκοπουσε ετσι και αλλιως στην πλειοψηφια  του καταναλωτικου κοινου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ήταν πιο τίμιο από μέρους της να μειώσει τις τιμές των 6xx και πέρα από τον τίτανα  να έβγαζε μια "685" ή "695" που θα ήταν η 780

 

αυτή τη στιγμή πέρα από να παραπλανεί πολλούς που ίσως νομίζουν ότι γενικά μιλάμε για νέα γενιά , καθιστά περασμένης γενιάς τις 6xx χωρίς κανένα ουσιαστικό λόγο πέρα από μια καινούρια καρτά και φυσικά τα φράγκα 

 

θα μπορούσε να κλοκάρει όπως έκανε και να μειώσει τις τιμές , αυτό δηλαδή που έκανε και η amd..

 

η σειρά 7xx άλλωστε δεν πρόκειται να κρατήσει άλλον 1.5 χρόνο , τα ψωμιά της θα είναι σαφώς πιο λίγα και άμα βγουν 8xx οι 6αρες θα πάνε 2 γενιές πίσω όχι μία που ήδη πήγαν 

γιατί πέρα από την εμπορική αξία παίζει ρόλο και η γενιά στη τιμή μιας κάρτας ειδικά αν πρόκειται για μεταχειρισμένη

Ελα βρε ενα παιχνιδι κυριαρχίας ειναι για να απαξιώσει τον ανταγωνισμό,αυτο μετράει γι'αυτην και στα @@ρια της η 660 670 δεν γράψω 680 γιατι δεν την θεωρώ απαξιωμένη αλλα διαφορετική.. και οκ όποιος πουλάει 680 να παει σε 780 αλλα οτιδήποτε αλλο ειναι χαζομάρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...