Προς το περιεχόμενο

ΝVIDIA GeForce


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν έχει σημασία (για εμένα)..σημασία έχει ότι υπήρχε τεράστια απόσταση μεταξύ των 2 καρτών, με την 8800gtx να ήταν εντελώς καινούργια κάρτα και από τεχνολογικής πλευράς, με αποτέλεσμα να μιλάμε για 8800gtx effect...τώρα θεωρώ ότι δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο, τα περίπου 400 ευρώ που απαιτούνται κατά μέσο όρο για μια gtx 770 είναι μια σχετικά καλή τιμή, ενώ τα 650 κατοστάρικα εμένα μου φαίνονται πολλά για τη διαφορά στις επιδόσεις.... βέβαια θα μου πεις ότι είναι και premium προϊόν, οπότε θα πρέπει να σκάσεις και κάτι παραπάνω...

 

Πήγα μια βόλτα σήμερα στο skroutz και είδα τις 770 να κυμαίνονται μεταξύ 380 & 430 ευρώ.  Τραγική ειρωνία όταν έβαλα GTX680 στην αναζήτηση οι τιμές ήταν όλες υψηλότερες. Ποιός λαλάκας θα πάει να πάρει 680 κάτω από αυτές τις προυποθέσεις και γιατί οι διάφοροι retailers δεν έχουν σκεφτεί ακόμα ότι αν δεν προσαρμόσουν την τιμή κάποια στιγμή θα τους μαζέψουν αράχνες στα ράφια;

 

Tώρα αν θες να σου απαντήσω γενικά και αντικειμενικά όσων αφορά τιμή/απόδοση αν κάποιος είναι αλλεργικός στις Radeon και δεν του κάνει μια 7970/7950 στα περίπου 3.5 κατοστάρικα τότε λυπάμαι αλλά πρόβλημά του.

 

Εισαι άκυρος απο την κορυφή μέχρι τα νύχια.

Αν ακύρωνες με επιχειρήματα την γνώμη του άλλου χρήστη θα ήμουνα μαζί σου. Το να του επιτίθεσαι σε προσωπικό επίπεδο άμεσα ή έμμεσα όχι μόνο δεν αποδεικνύει τίποτα αλλά δεν επιτρέπεται κιόλας. Για να στο κάνω πιο απλό: την επόμενη φορά που θα δω τον οποιοδήποτε να αντιδράει με ανάλογο τρόπο θα αντιμετωπίσει συνέπειες χωρίς καμία προειδοποίηση.

 

Μάθετε να σέβεστε τους άλλους έστω και αν δεν συμφωνείτε μαζί τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κατά την γνώμη μου αυτό το νήμα εχει ολοκληρωθεί,και μάλιστα όχι μια αλλά πολλές φορές όταν βγει καινούρια σειρά καρτών έχει κάποιο νόημα ίσως να γράψουμε κάτι ακόμα.. .-

Η nVidia έκανε την κίνηση Mat έβγαλε προσιτές δυνατές κάρτες,αυτό ζητούσαμε αυτό πήραμε..

Εισαι άκυρος απο την κορυφή μέχρι τα νύχια.

Αν έγκυρο θεωρείς εσύ το να πας να πάρεις 2 660 και να κάνεις Sli ναι είμαι άκυρος..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μου ήρθε το σχετικό email....

http://www.mindfactory.de/Hardware/Grafikkarten+%28VGA%29/GeForce+GTX+fuer+Gaming/GTX+760.html

 

δεν ξέρω από επιδόσεις, αλλά από τιμές καλές είναι. να δούμε και σε ποια κατηγορία κάθονται σε σχέση με τις λοιπές (7950, 770, 670 κλπ) για να δούμε αν αξίζουν τον κόπο.

 

edit: http://www.techpowerup.com/reviews/Palit/GeForce_GTX_760_Jet_Stream/

προσοχή, αφορά την συγκεκριμένη υλοποίηση και όχι όλες τις 760...μην αρχίσουμε τα: οοο την πατάει κάτω την τάδε κάρτα αμέσως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξέχασες και την 660 ti , γιατί έχω την εντύπωση ότι ακόμα και σε σχέση με αυτήν θα υπάρχει σύγκριση 

 

ίσως να  μην βιάζεσαι να την ανεβάσεις κατηγορία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξέχασες και την 660 ti , γιατί έχω την εντύπωση ότι ακόμα και σε σχέση με αυτήν θα υπάρχει σύγκριση 

 

ίσως να  μην βιάζεσαι να την ανεβάσεις κατηγορία 

 

Δεν την ξέχασα καθόλου, τυχαία πραγματικά ήταν η επιλογή στην παρένθεση, εξάλλου δεν νομίζω να πλησιάσει καν την 7950..προσωπική ταπεινή άποψη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

perf_oc_zps1864f08b.gif

 

 

 

είπαμε να πάμε σε στοκ, όχι OC..γι' αυτό και έγραψα ότι το λινκ εφορούσε την συγκεκριμένη υλοποίηση της 760 από Palit

 

πχ δες διαφορά

 

bf3_1920_1080.gif

 

ναι μωρε να μην λεμε παλι τα ιδια

 

ποιος αγοραζει reference την σημερον ημερα :-D

 

κανείς και συμφωνώ, απλά γράψε το να το βλέπουν και οι ασχέτου..σαν εμένα :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είπαμε να πάμε σε στοκ, όχι OC..γι' αυτό και έγραψα ότι το λινκ εφορούσε την συγκεκριμένη υλοποίηση της 760 από Palit

 

πχ δες διαφορά

 

bf3_1920_1080.gif

 

 

κανείς και συμφωνώ, απλά γράψε το να το βλέπουν και οι ασχέτου..σαν εμένα :-D

sorry man δεν λινκαρα για σενα γενικα στο τοπικ ποσταρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι μωρε να μην λεμε παλι τα ιδια

 

ποιος αγοραζει reference την σημερον ημερα :-D

δε ξέρω ποιος αγοράζει και ποιος όχι , απλά οι περισσότερες κάρτες της καρτέλας είναι stock και ξέρεις πολύ καλά ότι μπορούν και αυτές να ανέβουν αρκετά πιο πάνω (και δεν αναφέρομαι μόνο στις amd ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι μωρε να μην λεμε παλι τα ιδια

 

ποιος αγοραζει reference την σημερον ημερα :-D

Ε γιαυτο ισως θα επρεπε να βαλεις κ αυτην την σελιδα (αν της εριξες εστω και μιση ματια δηλαδη)

http://www.techpowerup.com/reviews/Palit/GeForce_GTX_760_Jet_Stream/1.html

Στο πινακακι φαινεται η συγκριση με την 800Mhz ref clock 7950, θα δει κανεις το πρωτο σου πινακακι και θα λεει την σκοτωνει την 7950 δηλαδη... Ωραιο θα ηταν και το συγκεκριμενο review να ειχε τις τωρινες 7950 (1000Mhz σαν του qsis πχ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε ξέρω ποιος αγοράζει και ποιος όχι , απλά οι περισσότερες κάρτες της καρτέλας είναι stock και ξέρεις πολύ καλά ότι μπορούν και αυτές να ανέβουν αρκετά πιο πάνω (και δεν αναφέρομαι μόνο στις amd ) 

αν και διαφωνω με την 7970ghz που εχει το γραφιμα,που ειναι μια oc edition και μαλιστα απο της χειροτερες υλοποιησεις που κυκλοφορουν στην αγορα,για τις υπολοιπες εχεις δικιο :-)

 

 

edit

ενα αρνιτικο που βλεπω στο techpower για την 760 ειναι οι σχετικα χαμηλες βαθμολογιες

μου θυμιζει ati radeon φαση

http://www.techpowerup.com/reviews/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...