Προς το περιεχόμενο

ΝVIDIA GeForce


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια χαρά τιμή έχει η 780..Στο εξωτερικό..

Απλά λαμβάνουμε υπόψιν την κρίση και μας φαίνεται ακριβή, η κάρτα είναι η νέα 8800GTX ας πούμε και ανταγωνιστή(Πέρα από την 7950 του Savaki) δεν έχει, οπότε..

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μια χαρά τιμή έχει η 780..Στο εξωτερικό..

Απλά λαμβάνουμε υπόψιν την κρίση και μας φαίνεται ακριβή, η κάρτα είναι η νέα 8800GTX ας πούμε και ανταγωνιστή(Πέρα από την 7950 του Savaki) δεν έχει, οπότε..

 

Οχι, ειναι πανακριβη. Καρτα αντιστοιχων επιδοσεων παλιοτερα με το ζορι θα κοστιζε 450 ευρω. Ποσο μαλλον 600+

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 580 δηλαδή που ήταν το προηγούμενο High-End είχε 450Ε?

Ή μήπως η διαφορά με τον ανταγωνισμό ήταν όσο είναι τώρα με την 780..

Μια χαρά είναι τα 6 κατοστάρικα, και μην μου πεις τώρα ότι η αντίστοιχη 780 ήταν η 570 επειδή υπάρχει ο Τιτάνας..

Ο Τιτάνας είναι καθαρά θέμα γόητρου, ξεφεύγει τελείως πως το λένε, άλλο φρούτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fps benchmarks wise δεν ξεφευγει τοσο οσο η διαφορα χρηματων του με την 780 though.

 

To έχουμε ξαναπεί. Η Titan δεν είναι μόνο παιχνιδοκάρτα και η αγορά στην οποία απευθύνεται δεν είναι μόνο οι gamers. Γι' αυτό εξάλου κυκλοφόρησε η 780. Για να προσφέρει στους gamers επιδόσεις πλησίον της Titan στα 2 / 3 της τιμής της Titan.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 580 δηλαδή που ήταν το προηγούμενο High-End είχε 450Ε?

Ή μήπως η διαφορά με τον ανταγωνισμό ήταν όσο είναι τώρα με την 780..

Μια χαρά είναι τα 6 κατοστάρικα, και μην μου πεις τώρα ότι η αντίστοιχη 780 ήταν η 570 επειδή υπάρχει ο Τιτάνας..

Ο Τιτάνας είναι καθαρά θέμα γόητρου, ξεφεύγει τελείως πως το λένε, άλλο φρούτο.

 

Πως δεν ειχε? Εγω την 570 μου την πηρα 360 ευρω και ο φιλος μου την 580 του (gigabyte και οι 2) 470. Και μιλαμε τωρα για 2.5 χρονια πριν ε? Εχεις δικιο ομως για την διαφορα επιδοσεων σε σχεση με τον ανταγωνισμο αλλα και η τιμη ειναι σχεδον 2 κατηγοριες κατω απο τον ανταγωνισμο. Αυτο δε σημαινει οτι ειναι φτηνη μιας και η τελευταια γενια μας εδωσε γερο boost στην τιμη αλλα οχι και αντιστοιχο boost στις επιδοσεις. Πληρωνουμε περισσοτερα για αρκετα λιγοτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά τιμή έχει η 780..Στο εξωτερικό..

Απλά λαμβάνουμε υπόψιν την κρίση και μας φαίνεται ακριβή, η κάρτα είναι η νέα 8800GTX ας πούμε και ανταγωνιστή(Πέρα από την 7950 του Savaki) δεν έχει, οπότε..

 

πως είναι η νέα 8800gtx ρε συ? τι διαφορά είχε η προηγούμενη high end κάρτα (1950xt αν θυμάμαι καλά?) την εποχή που βγήκε η 8800gtx και τι διαφορά έχει μια gtx 680/7970 με μια gtx 780?? η κάρτα είναι πολύ δυνατή, είναι αυτό που θα έπρεπε εξαρχής να είναι η gtx 680 και με τιμή στα 500 ευρώ...η διαφορά επιδόσεων δεν αντικατοπτρίζει τη διαφορά τιμής με την gtx 770...

 

στο εξωτερικό δεν έχω δει πόσο έχει και μακάρι να πέσει στην τιμή που λέω, κάποια μείωση πιστεύω ότι θα υπάρξει, γιατί τότε αυτή θα είναι πραγματική αναβάθμιση για εμένα που θα κρατήσει άνετα μια τριετία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφορά μεταξύ 8800GTX και 2900XT ήταν τόσο μεγάλη διότι έκαναν πατάτα στην ΑΤΙ με το ΑΑ..

Δεν έχει σημασία (για εμένα)..σημασία έχει ότι υπήρχε τεράστια απόσταση μεταξύ των 2 καρτών, με την 8800gtx να ήταν εντελώς καινούργια κάρτα και από τεχνολογικής πλευράς, με αποτέλεσμα να μιλάμε για 8800gtx effect...τώρα θεωρώ ότι δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο, τα περίπου 400 ευρώ που απαιτούνται κατά μέσο όρο για μια gtx 770 είναι μια σχετικά καλή τιμή, ενώ τα 650 κατοστάρικα εμένα μου φαίνονται πολλά για τη διαφορά στις επιδόσεις.... βέβαια θα μου πεις ότι είναι και premium προϊόν, οπότε θα πρέπει να σκάσεις και κάτι παραπάνω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραίο εργαλείο, αλλά για εμένα άκυρο κάτι τόσο ακριβό να έχει μόνο 2 χρόνια εγγύηση...στην ελλάδα κυκλοφορεί πάντως ήδη η gigabyte με το γνωστό σύστημα ψύξης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραίο εργαλείο, αλλά για εμένα άκυρο κάτι τόσο ακριβό να έχει μόνο 2 χρόνια εγγύηση...στην ελλάδα κυκλοφορεί πάντως ήδη η gigabyte με το γνωστό σύστημα ψύξης...

 

Δεν εχει σχεση η εγγυηση με την τιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...