Προς το περιεχόμενο

ΝVIDIA GeForce


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδες για παρτε ματι http://www.amazon.fr/gp/product/B00D3ES1QU?ie=UTF8&force-full-site=1&ref_=aw_bottom_links + μεταφορικα= 364€ ! Νot bad θα ελεγα... Ναι μεν δεν λεει πολλα η υλοποιηση αλλα ειναι πολυ καλη τιμη για 770.. Και πανε οι αλλοι να πουλησουν την 680 στα 380-400€!! Θελατε να αγορασετε καρτα με 500-550€?? Φατε τα τωρα,σας τρολαρει η ιδια σας η εταιρια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στο Valley σε 1080p μια 7970 οσο παει oc με αερα αντε να πιασει 50 fps σε extreme mode!

Μια 780 gtx 75 fps και μια Titan GTX 85 fps.

 

Μιλαμε για μια γενια μπροστα οι καρτες....

 

Απο τις νεες ΑΤΙ οποτε και αν βγουν δεν πιστευω να πιασουν αυτα τα νουμερα.... 

 

Η Nvidia με τα Kepler την επαιξε την ΑΤΙ με την μεσαια σειρα, στο Maxwell θα ξεκινήσει με τα low μοντέλα!

 

 

 

Nα και ο αντιπαλος που θα κατεβασει η Nvidia για να χτυπησει τις νεες ΑΤΙ 

 

image.jpg

 

 

:-D  :-D  :-D  :-D  :-D

 

Στην Ε3 τα κονσολοπαιχνιδα με Νvidia έτρεχαν! Εμπιστοσύνη full στην ΑΤΙ.... :-D

 

Savakis τρεχα ενα valley ρε συ, ξερεις εσυ χωρις τιποτα... απο το driver σας ξεβρακωσε τα παντα βγαλε tessellation, af, aa,

 

 Απλα να σου πω οτι και σε μαυρη εικονα να τρεξεις που λεμε δεν ακουμπας nvidia. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To οτι 780=Titan LE το λαμβανεις υποψιν σου?

Μια 680 που ειναι και ο βασικος ανταγωνιστης της 7970 ποσα πιανει για πες μας.

 

Τα watt δινουν  και την κατηγορια... το 680gtx ηταν το μεσαιο της Nvidia απο την αρχη! 

 

Ασχετα που στο πασαρε σαν high λογου μη ανταγωνισμού!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Στην Ε3 τα κονσολοπαιχνιδα με Νvidia έτρεχαν! Εμπιστοσύνη full στην ΑΤΙ.... :-D

Μήπως είσαι ανακριβής ?

Νομίζω μονό η MS έτρεχε demos σε win7 + nV

Τα PS ήταν developer hardware …. Και δ ν άκουσα κάτι για nV εκεί…

 

Και πάλι δεν ήταν θέμα εμπιστοσύνης φυσικά …

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι η ιδεα μου ή το σκορ ειναι μικρο στα 1100core clock?? Εψαξα και ειδα οτι μια 7950 στα 1100 core βγαζει graphic score 10100... Αρα στα παιχνιδια να υπολογιζουμε 5-10% δυνατοτερη απο 660ti?? Lol. Για να δουμε τι θα λενε τα επισημα reviews οταν βγουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H 7950 έχει σε stock 850 MHz. Τι score πετυχαίνει σε stock ; Συγκρίνεις τη stock 760 με τη 30 % OC 7950.

 

http://www.amd.com/us/products/desktop/graphics/7000/7950/Pages/radeon-7950.aspx#3

 

Η 670  τι score έχει ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H 7950 έχει σε stock 850 MHz. Τι score πετυχαίνει σε stock ; Συγκρίνεις τη stock 760 με τη 30 % OC 7950.

 

http://www.amd.com/us/products/desktop/graphics/7000/7950/Pages/radeon-7950.aspx#3

 

Η 670  τι score έχει ;

αναλογα την υλοποιηση φιλε μου, με 850 αυτη τη στιγμη βρισκεις δυσκολα 7950 και η δικη μου σκεψου οτι ηρθε με πυρηνα στα 1000 mhz

 

παντως συμφωνα με το αρθρο η 760 δεν προκειται να ειναι κατι το ιδιαιτερο, οποτε η nvidia αποκτα νοημα (ως συνηθως) κυριως στις μεγαλες κατηγοριες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry αλλα core με core δεν συγκρινω??? Μηλα με μηλα,κανω καπου λαθος?? Του qsis του ηρθε με 1000mhz Core αυτο μετραει σαν στοκ ή οχι?? Κατσε να δουμε επισημες εικονες και αποτελεσματα λεω εγω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry αλλα core με core δεν συγκρινω??? Μηλα με μηλα,κανω καπου λαθος?? Του qsis του ηρθε με 1000mhz Core αυτο μετραει σαν στοκ ή οχι?? Κατσε να δουμε επισημες εικονες και αποτελεσματα λεω εγω..

 

Φυσικά μετράει του qsis ως stock. Ως stock θεωρείται όπως βγαίνει απ' το εργοστάσιο. Δεν ήξερα ότι βγαίνουν οι 7950 με 1 GHz core. Αν θες η 7950 να είναι στα 1100 ΜΗz, δηλαδή με 10 % OC στη κάρτα του qsis, θα πρέπει να τη συγκρίνεις με τη 10 % OC 760. Νομίζω αυτή είναι η σωστή σύγκριση.

Η 7950 έχει 1792 cores, ενώ η 760 1152. Άρα η σύγκριση core με core είναι προφανώς άδικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Η 7950 έχει 1792 cores, ενώ η 760 1152. Άρα η σύγκριση core με core είναι προφανώς άδικη.

και αυτο παντως ειναι καπως ακυρη συγκριση μιας και μιλαμε για διαφορετικης αρχιτεκτονικης πραγματα

 

την 760 και τα core της μονο με τις 6xx μπορουμε να συγκρινουμε (οι οποιες βεβαια ξερουμε και τι αποδιδουν ) 

 

οταν σου λεει οτι θα εχει λιγοτερα απο την 660ti , προφανως δε μπορεις να περιμενεις πολλα απο αυτη , η διαφορα με 770 θα ειναι χαωδης και φυσικα η συγκριση με τις αντιστοιχες (στα ιδια χρηματα)  7xxx απο amd μερια θα ειναι ζορικη

 

για αυτο ειπα πιο πριν οτι η nvidia εχει νοημα στις υψηλοτερες κατηγοριες και τα χοντρα πορτοφολια με τις 770 και 780 

πιο κατω με 7970 και 7870 xt τα πραγματα θα ειναι δυσκολα και λογικα οι amd θα παραμενουν πιο vfm αγορες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...