Προς το περιεχόμενο

ΝVIDIA GeForce


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οχι δεν θα παρω οθονη. Μονο καρτα οταν θα εχω λεφτα . Απλα ρωταω αν αξιζει να παρω τωρα μια 7 gtx  η να περιμενω να βγουν οι 8 gtx

Αν δεν εχεις σκοπο να αλλαξεις οθονη παρε και σειρα 6 αν πεσουν οι τιμες. Δεν νομιζω να δεις καμια ουσιαστικη διαφορα στην αποδοση της 7. Οσο για τις 8, τι να την κανεις αν παιζεις χαμηλοτερα απο 1920 x 1080???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οχι δεν θα παρω οθονη. Μονο καρτα οταν θα εχω λεφτα . Απλα ρωταω αν αξιζει να παρω τωρα μια 7 gtx  η να περιμενω να βγουν οι 8 gtx

Οχι δεν αξίζει να πάρεις τίποτα. Εφόσον εσύ είσαι ικανοποιημένος με αυτά που έχεις δεν παν να βγουν οθόνες 4κ και nvidia gtx 990,απλά προσπέραστα και μην παρασύρεσαι. Τον gamer δεν τον κάνει το hardware e-penis

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν θα παρω οθονη. Μονο καρτα οταν θα εχω λεφτα . Απλα ρωταω αν αξιζει να παρω τωρα μια 7 gtx  η να περιμενω να βγουν οι 8 gtx

Έλεος ρε φιλαράκι..Μιλάμε για mid-high κάρτα, απλά προηγούμενης γενιάς!.

Πάρε καλύτερα μια καλή fullhd οθόνη (+1 @teokos) να κάνεις τη δουλειά σου.

Το αποκλείω να μην μπορείς να παίξεις αξιοπρεπέστατα σε fullhd με gxt 560ti για τα επόμενα 2 χρόνια.

 

 

Δεν έχει καλές επιδόσεις, απλά παίζεις σε weak ανάλυση..

Psycho, δεν νομίζω να μιλάς σοβαρά τώρα ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις καλές επιδόσεις η 560Ti πλέον ;

Ποτέ δεν είχε δηλαδή, και λέγοντας ποτέ, εννοώ ότι ποτέ δεν προοριζόταν για Max Settings.

 

Ωραία η 780, αλλά θα περιμένουμε το Maxwell..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις καλές επιδόσεις η 560Ti πλέον ;

Ποτέ δεν είχε δηλαδή, και λέγοντας ποτέ, εννοώ ότι ποτέ δεν προοριζόταν για Max Settings.

 

Ωραία η 780, αλλά θα περιμένουμε το Maxwell..

 

Τέλος 2014 δηλαδή.

 

 

Πάλι βλέπω την AMD στα 20nmμε 1 χρόνο πλεονέκτημα, ευτυχώς που δεν πήρα κάρτα, ακούω για επικό Q4 2013

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλεος ρε φιλαράκι..Μιλάμε για mid-high κάρτα, απλά προηγούμενης γενιάς!.

Πάρε καλύτερα μια καλή fullhd οθόνη (+1 @teokos) να κάνεις τη δουλειά σου.

Το αποκλείω να μην μπορείς να παίξεις αξιοπρεπέστατα σε fullhd με gxt 560ti για τα επόμενα 2 χρόνια.

 

 

Psycho, δεν νομίζω να μιλάς σοβαρά τώρα ε?

Για τα επομενα χρονια δεν μπορουμε να ειμαστε σιγουροι οτι θα τρεχει αξιοπρεπρες. Για τον επομενο χρονο δεδομενου το πως τρεχει τωρα τα παιχνιδια ειναι πολυ πιθανον οτι θα τα παει καλα. Αλλα για 2 χρονια δεν ειμαι και τοσο σιγουρος. Μην ξεχναμε οτι η 560 ti ειναι ηδη καρτα 2 ετων. Μπορει και σε λιγοτερο απο 2 χρονια να χρειαστει να την αλλαξω αν δω οτι βγαινουν πολλα παιχνιδια που δεν τα παιζει στο φουλ. Ομως προσεξτε προσεχτικα τι θα πω τωρα!! Οπως ολοι ξερουμε το καλοκαιρι βγαινει το Teenage Mutant Ninja Turtles out of the shadows! Ε λοιπον αν δεν τρεχει ΣΤΑΘΕΡΑ ΣΤΑ 60 FPS τοτε θα το σκεφτω πολυ σοβαρα μηπως αλλαξω την καρτα ακομα και φετος! :-D :-D  Και δεν κανω πλακα οπως καταλαβαινεται! Ναι ειμαι ικανος να παρω καινουργια καρτα μονο και μονο γιατο TMNT!! :-D :-D :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Tώρα κοίτα..εγώ σου είπα να μπορείς να παίζεις αξιοπρεπώς όχι όλα full. Θες να μου πεις, οτι με μια 5850 (κάρτα που κυκλοφόρησε Νοέμβρη του '09), δεν μπορείς να παίξεις σήμερα αξιοπρεπώς? Τώρα αν εσύ θες full aa,fxaa,ssaa (και τέλος πάντων όλα τα σε -εϊ), δεν κάνει η καρτούλα για τέτοια μεγαλεία.

Πάντως πριν καμμια πενταετία που πήρα το πρώτο μου 20' 1680x1050 monitor (προερχόμενως απο 18άρι 1280x1024), δεν πίστευα στα μάτια μου την διαφορά στην απεικόνιση, ακόμα και αν χρειάστηκε να κατεβάσω λίγο τα γραφικά για να κρατήσω ψηλά το framerate. Φαντάσου τι θα γίνει σε σένα, όταν πάρεις 22' ή 24' 1080p :-D

Επεξ/σία από trek
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάσου το 2018 (αρκετά πιθανό σενάριο) να αποφασίσει από την υπάρχουσα να πάει σε 1440p, θα εκραγεί ο εγκέφαλος του

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζουμε ήδη ότι οι gtx 780 και 770 θα χρησιμοποιούν το σύστημα ψύξης των Titan και gtx 690. Την innovative vapor chamber τεχνολογία δηλαδή, που ομολογουμένως είναι αποδοτικότατη.

Πως θα είναι άραγε οι non reference ;

Ενα αρθράκι και video παρακάτω με την λύση ACX της ΕVGA

http://wccftech.com/evga-teases-acx-cooler-geforce-gtx-780-geforce-gtx-770/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εψαξα καλα το θεμα.... Πολλοι λενε οτι δεν αξιζει να παρουμε GTX 770/780 γιατι εχουν μικρη διαφορα σε συγκριση με τις gtx 6xx ενω οι Maxwell που θα βγουν το 2014 θα ειναι πολυ πιο δυνατες. Οποτε κραταω την 560 ti για κανα χρονο ακομα(αφου ετσι κι αλλιως τρεχει ικανοποητικα τα παιχνιδια) και μολις βγουν οι maxwell περνω μια απο αυτες. Μαλλον για 870 η 880 το κοβω να περνω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...