Προς το περιεχόμενο

ΝVIDIA GeForce


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πώς γίνεται να διαβάζει αυτό ο saiz και να βγάζει κάτι θετικό για την nVidia, θα μου πει κάποιος;

o ailuros εκφραζει την αποψη του απλα, εγω που εχω δοκιμασει και τα δυο, σου λεω οτι 680 ειναι καλυτερη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πιθανότατα δυστυχώς η εντύπωση να μεταφέρετε έμμεσα από την αγορά των laptops. Η NV κέρδισε τα περισσότερα μελλοντικά design wins για Ηaswell based notebooks και η AMD για AMD based notebooks. Υποθέσεις κάνω δεν ξέρω, πάντως αν αγόραζα σήμερα μια υψηλών επιδόσεων GPU για παιχνίδια θα χρειαζόταν κανείς τρομερή προσπάθεια να με πείσει να μην πάρω μια 7970 εκτός αν μου έκανε μια 780 δώρο. Aκόμα και σήμερα μια 680 στοιχίζει εδώ στην Ελλάδα γύρω στα 100 ευρώ παραπάνω από μια απλή 7970.

 

Τώρα όσων αφορά το Maxwell μέχρι να περάσουν αμφότερες εταιρείες σε παραγωγή πυρήνων στα 20nm TSMC μην περιμένεις κάποια σοβαρή πρόοδο. Η πρώτη επένδυση για 20nm παραγωγή για την εταιρεία θα πάει μάλλον για το Logan SoC και από δω και πέρα θα βλέπετε τις επενδύσεις και τα έξοδα της εταιρείας να στοχεύουν ολοένα και περισσότερο σε αυτή την αγορά.

 

 

Φαντάζομαι ότι δεν υπάρχουν ακόμα αρκετές πληροφορίες για να δημιουργήσεις ένα thread Volcanic Islands..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό μπορεί κανείς να μου εξηγήσει πως γίνεται?? ήμαρτον δηλαδή!!!!

Ποιο ακριβως εννοεις? Δεν ειναι πιο ακριβη δηλαδη η 680 απο την 7970?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, στο εξωτερικό η τιμή της gtx 680 είναι στα ίδια επίπεδα με αυτή της 7970 αν θυμάμαι καλά...εδώ βλέπουμε παντού κάτι κατοστάρια διαφορές για πλάκα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, στο εξωτερικό η τιμή της gtx 680 είναι στα ίδια επίπεδα με αυτή της 7970 αν θυμάμαι καλά...εδώ βλέπουμε παντού κάτι κατοστάρια διαφορές για πλάκα...

Καλα δεν ξερεις οτι εδω ειναι Ελλαδα? Που ζεις..Αντι να βλεπουμε δολαρια και να κανουμε την ισοτιμια σε ευρω κανουμε το αναποδο.

100$=77,47 ευρω εμεις το κανουμε αλλιως 100$=100 ευρω..Δεν ξερουμε τι σημαινει ισοτιμια νομισματος εδω,ειτε νομιζουμε οτι η ισοτιμια ειναι 1 προς 1!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, στο εξωτερικό η τιμή της gtx 680 είναι στα ίδια επίπεδα με αυτή της 7970 αν θυμάμαι καλά...εδώ βλέπουμε παντού κάτι κατοστάρια διαφορές για πλάκα...

και εξω καπως ετσι ειναι τα πραγματα

 

680

http://www.amazon.de/s/ref=nb_sb_noss_1?__mk_de_DE=%C3%85M%C3%85Z%C3%95%C3%91&url=search-alias%3Daps&field-keywords=680+gtx

 

7970

http://www.amazon.de/s/ref=nb_sb_noss_1?__mk_de_DE=%C3%85M%C3%85Z%C3%95%C3%91&url=search-alias%3Daps&field-keywords=680+gtx#/ref=nb_sb_noss_1?__mk_de_DE=%C3%85M%C3%85Z%C3%95%C3%91&url=search-alias%3Daps&field-keywords=7970&sprefix=680%2Caps%2C390&rh=i%3Aaps%2Ck%3A7970

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος νομίζει οτι η 770 θα εχει καλή τιμή πλανάται πλάνη οικτρά !!

 

Ρε αυτοι βαράνε στο ψαχνό !

 

Επειδη εχουμε παγκοσμια οικονομικη κριση και -τωρα- ειναι η καταλληλη στιγμη να χωρισουμε και παλι τους καμμενους/λεφταδες/κακομοιρηδες/whatever. Εχουν πιασει το νοημα, βγαζουν λιγες καρτες με υψηλες τιμες και ετσι καταφερνουν να τις πουλησουν ολες βγαζοντας απιστευτο κερδος. Για τους υπολοιπους απο εμας περιμενουμε καλυτερες τιμες/προσφορες/ανταγωνισμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o ailuros εκφραζει την αποψη του απλα, εγω που εχω δοκιμασει και τα δυο, σου λεω οτι 680 ειναι καλυτερη

 

Μονό μια δοκιμή θα σας πείσει :p

Όποιος δεν έχει αγοράσει να μη μιλάει παρακαλώ

Ευχαριστώ -  Δε θα πάρω.

 

 

Η τιμή πάντως σίγουρα μπαίνει στην  εξίσωση όταν πάμε να κάνουμε μια αγορά.

Και καλό είναι να κοιτάζει ο καθένας το καλύτερο perf/euro (NOT perf/$)

φυσικά σημαίνει – ελέγχω τις τιμές – σε καταστήματα όπου μπορώ να αγοράσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω εγω κατι αλλο, ειδα στο Reviews την custom υλοποιησης της Evga gtx 780,οι οποιασχεδον σε ολα τα reviews ηταν 2-3 fps πανω απο την Τατιανα.. Και ρωταω εγω τωρα.. Παει ο αλλος και δινει 1000$/€ για να εχει την καλυτερη μονοπυρηνη και μετα απο 2-3 μηνες του βγαζει η Nvidia μια καρτα που ειναι 3-4% καλυτερη και με 350$/€ λιγοτερα??? Σοβαρα?? Πως θα νοιωθατε εσεις ?? :/ Κανω καποιο λαθος συλογισμο μηπως εγω??

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...