Προς το περιεχόμενο

ΝVIDIA GeForce


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επειδη εγω τα ξερω αλλα στον κοσμο του ινσομνια εχουν μαυρα μεσανυχτα σας τα λεει και ο ailuros

 

 

 

Προγραμμάτισαν Ν wafer runs για GK110 τόσα παράγανε κιόλας και ότι βγαίνει από το φούρνο το μοσχοπουλάνε και το κοινό αγοράζει. Θα έπρεπε να αναρωτηθείτε όλοι σας τι σκατά κάνει η AMD λάθος και δεν πουλάει σαν τρελλή τις κάρτες της που έχουν και καλύτερη σχέση τιμής/απόδοσης.

 

 

Η AMD έχει σοβαρότατο image problem. Δεν έχω καταλάβει ακόμα αν φταίει το ότι οι επεξεργαστές τους υστερούν τόσο έναντι του ανταγωνισμού τους ή απλά τα οικονομικά προβλήματα της εταιρείας έχουν φοβήσει τον κόσμο και δεν αγοράζει.

 

ολα τα αλλα hawk ειναι για γελια μια 7990=3Χ7970 1000e.......... απλα τα εχουν χαμενα

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν καταλαβα τον συλλογισμο σου.

Εγω μιλησα με αντιστοιχια,και τιμη.

Τωρα,εαν θεωρεις οτι εχουν προβλημα image,ειλικρινα,μαλλον τοτε θα πρεπει να αλλαξουν τους υπευθυνους στον τομεα αυτον,διοτι οπως τα λες,εχουν μαυρα χαλια ετσι;

Τι να σου,πω.Εαν δουλευα στην amd,κατι θα τους μετεφερα.

Αλλα οταν κανεις συγκριση,να εισαι δικαιος.Ειδικα στα χρηματα,διοτι μετρανε κατα κορον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η AMD έχει σοβαρότατο image problem. Δεν έχω καταλάβει ακόμα αν φταίει το ότι οι επεξεργαστές τους υστερούν τόσο έναντι του ανταγωνισμού τους ή απλά τα οικονομικά προβλήματα της εταιρείας έχουν φοβήσει τον κόσμο και δεν αγοράζει

 

Αυτο οφειλεται στην πλυση εγκεφαλου marketing που κανουν intel και nvidia εδω και δεκαετιες.Αυτο γινεται με πολλη διαφημιση των προιοντων τους+την ανυπαρξια marketing απο AMD,καθως και με την διαδοση ψευδων φημων,(ακουσα οτι οι amd καιγονται)που γινεται απο καταστηματα,πελατες και φυσικα(καλη ωρα) fanboys.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.youtube.com/watch?v=2i-Xecd6Ilw

 

για κoνσολες ειναι η amd

 

 

Ναι για την ακρίβεια για όλες τις κονσόλες. 

 

Το έργο αυτό δε είναι coming soon και για όλα τα high end pc...  :-D

 

Αν δεν κουνηθεί η nvidia θα φάμε το μονοπώλιο της AMD στη μάπα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πώς δεν κουνιεται; βγαζει φοβερη δικη της παιχνιδοκονσολα για να ξεστοκαρει κανα tegra 4 απο αυτους που εμειναν στα αζητητα :lol:

 

καλα το fail που προκειται να ερθει θα ειναι επικων διαστασεων. θελω να δω πώς θα καταφερει να αντισταθμισει οικονομικα  τη πιθανη μελλοντικη αποτυχια στους arm.

κατα τα αλλα τους χαλαγαν οι κονσολες και θυμηθηκαν οτι το pc gaming ειναι το καλυτερο και οτι οι νεες κονσολες θα υποστηριζουν physx , κλαιω  :lol:

 

βεβαια οσο πουλαει τιτανες ισως δεν εχει τιποτα να φοβηθει 

 

nvidia-shield.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι για την ακρίβεια για όλες τις κονσόλες. 

 

Το έργο αυτό δε είναι coming soon και για όλα τα high end pc...  :-D

 

Αν δεν κουνηθεί η nvidia θα φάμε το μονοπώλιο της AMD στη μάπα....

κι ο λουμηδης στους καφεδες :-D πανε παρε κονσολα γιατι στις καρτες ΔΕΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να επανέλθουμε σιγά σιγά στο θέμα γιατί καλύτερα να διαβάσω οδηγίες πλεξίματος στο Burda παρά αυτά που διαβάζουν τα ματάκια μου εδώ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προβλημα "image" που θετει παντως εχει μεγαλη βαση, νομιζω οτι για τις καρτες τουλαχιστον δεν το αξιζει για τις CPU το συζηταμε.Η σειρα 7xx προσωπικα δεν με ενδιαφερει, θα περιμενω σιγουρα το Maxwell και ελπιζω να εχουν κρατησει το πανεμορφο cooling system και εκει.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανότατα δυστυχώς η εντύπωση να μεταφέρετε έμμεσα από την αγορά των laptops. Η NV κέρδισε τα περισσότερα μελλοντικά design wins για Ηaswell based notebooks και η AMD για AMD based notebooks. Υποθέσεις κάνω δεν ξέρω, πάντως αν αγόραζα σήμερα μια υψηλών επιδόσεων GPU για παιχνίδια θα χρειαζόταν κανείς τρομερή προσπάθεια να με πείσει να μην πάρω μια 7970 εκτός αν μου έκανε μια 780 δώρο. Aκόμα και σήμερα μια 680 στοιχίζει εδώ στην Ελλάδα γύρω στα 100 ευρώ παραπάνω από μια απλή 7970.

 

Τώρα όσων αφορά το Maxwell μέχρι να περάσουν αμφότερες εταιρείες σε παραγωγή πυρήνων στα 20nm TSMC μην περιμένεις κάποια σοβαρή πρόοδο. Η πρώτη επένδυση για 20nm παραγωγή για την εταιρεία θα πάει μάλλον για το Logan SoC και από δω και πέρα θα βλέπετε τις επενδύσεις και τα έξοδα της εταιρείας να στοχεύουν ολοένα και περισσότερο σε αυτή την αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Υποθέσεις κάνω δεν ξέρω, πάντως αν αγόραζα σήμερα μια υψηλών επιδόσεων GPU για παιχνίδια θα χρειαζόταν κανείς τρομερή προσπάθεια να με πείσει να μην πάρω μια 7970 εκτός αν μου έκανε μια 780 δώρο. Aκόμα και σήμερα μια 680 στοιχίζει εδώ στην Ελλάδα γύρω στα 100 ευρώ παραπάνω από μια απλή 7970.

 

 

Αυτό μπορεί κανείς να μου εξηγήσει πως γίνεται?? ήμαρτον δηλαδή!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όμως υπάρχουν λογικά επιχειρήματα για να αποτρέψει κανείς κάποιον να πάρει μια 7970.........

.

.

.

....και να πάρει μια 7950 :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως αν αγόραζα σήμερα μια υψηλών επιδόσεων GPU για παιχνίδια θα χρειαζόταν κανείς τρομερή προσπάθεια να με πείσει να μην πάρω μια 7970 εκτός αν μου έκανε μια 780 δώρο. Aκόμα και σήμερα μια 680 στοιχίζει εδώ στην Ελλάδα γύρω στα 100 ευρώ παραπάνω από μια απλή 7970.

 

Πώς γίνεται να διαβάζει αυτό ο saiz και να βγάζει κάτι θετικό για την nVidia, θα μου πει κάποιος;

 

Και όμως υπάρχουν λογικά επιχειρήματα για να αποτρέψει κανείς κάποιον να πάρει μια 7970.........

.

.

.

και να πάρει μια 7950 :P

 

Σωστός, απλά ο Ailuros δεν κλοκάρει :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...