Προς το περιεχόμενο

ΝVIDIA GeForce


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φαντάσου να είσαι τόσο geek και να πας να ρίξεις γκόμενα με το hw σου :lol:

Πόσους λαμπτήρες φωτοσύνθεσεις να επιστρατεύσω για το ζεύγος; Γιατί και η γκόμενα μόνο φυσιολογική δεν μου κάνει αν πέφτει με μεγάλη κάρτα γραφικών. Το κότερο το καταλαβαίνω, αλλά εδώ κάτι μάλλον μου διαφεύγει.Και θα έλεγα να σταματήσουμε και το ΟΤ εδώ πριν αρχίσουμε τους κουρασμένους παραλληλισμούς με μεγάλα αυτοκίνητα σαν υποκατάστατα για υπερβολικά ταπεινά *αχέμ* σωματικά προσόντα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά επειδη δεν καταλαβα καλα...ανάμε σε GTX 770 και ATI HD 7970 που εχουν περιπου την ιδια τιμή 400-450 ευρώ πια να προτιμήσω ?

770 τι ρωτας? :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

770 τι ρωτας? :-D

 

ΠΡοφανώς 7970

 

1) η πραγματική τιμή στο amazon είναι 350-370

 

2) η 770 είναι μια 680 τσιτωμένη μέχρι τα μπούνια, η 7970 με ένα o/c στα 1150/1550 την στέλνει για τσάι όπως ακριβώς και την 680

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΡοφανώς 7970

 

1) η πραγματική τιμή στο amazon είναι 350-370

 

2) η 770 είναι μια 680 τσιτωμένη μέχρι τα μπούνια, η 7970 με ένα o/c στα 1150/1550 την στέλνει για τσάι όπως ακριβώς και την 680

παλι θα την κλοκαρεται την 7970? τις βγαλτε τα ματια ηδη χαχαχαχαχα :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφορα 770,με 7970 8%.

Σε πολλες μετρησεις ιδια fps.

Απλα αν εχεις κανα ψυχολογικο οτι θελεις τελευταιο μοντελο και τσιπακι,και περαν των παιχνιδιων εχεις adobe και τα γνωστα,πας για cuda.Δυστυχως.

Διαφορετικα αναλογα με το τι μπορεις να διαθεσεις,την πιο φθηνη.

Εσυ κρινεις.Μην περιμενεις παντως θαυματα απο 770.Ειναι μια 4% πουσαρισμενη 680.Δεν το λεω υποτιμητικα,αλλα αντικειμενικα,ετσι ειναι.

Αν ελεγες 780,ε,τοτε οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΡοφανώς 7970

 

1) η πραγματική τιμή στο amazon είναι 350-370

 

2) η 770 είναι μια 680 τσιτωμένη μέχρι τα μπούνια, η 7970 με ένα o/c στα 1150/1550 την στέλνει για τσάι όπως ακριβώς και την 680

Η 680 reference κλοκαρεται στα 1150 τοσο απλα οπως πινεις το κρυο νερακι ...Η πραγματικη τους μαχη ειναι μεταξυ 1200-1300 και εκει πλεον οι διαφορες ειναι ανυπαρκτες στα παιχνιδια .Χιλιοειπωμενα ομως αυτα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφορα 770,με 7970 8%.

Σε πολλες μετρησεις ιδια fps.

Απλα αν εχεις κανα ψυχολογικο οτι θελεις τελευταιο μοντελο και τσιπακι,και περαν των παιχνιδιων εχεις adobe και τα γνωστα,πας για cuda.Δυστυχως.

Διαφορετικα αναλογα με το τι μπορεις να διαθεσεις,την πιο φθηνη.

Εσυ κρινεις.Μην περιμενεις παντως θαυματα απο 770.Ειναι μια 4% πουσαρισμενη 680.Δεν το λεω υποτιμητικα,αλλα αντικειμενικα,ετσι ειναι.

Αν ελεγες 780,ε,τοτε οκ.

 

Το adobe δουλεύει με OpenCL εδώ και κανά χρόνο οπώς και άλλα προγράμματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το adobe δουλεύει με OpenCL εδώ και κανά χρόνο οπώς και άλλα προγράμματα.

 

Συγνωμη.Δεν το χρησιμοποιω,απλα εννουσα αυτες οι οποιες το χρησιμοποιουνε σε γενικες γραμμες.

Τι εφαρμογη χρησιμοποιει ο καθενας,αυτος ξερει καλυτερα.Απλα επρεπε για τυπικους λογους να το αναφερω.Τιποτε αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσους λαμπτήρες φωτοσύνθεσεις να επιστρατεύσω για το ζεύγος; Γιατί και η γκόμενα μόνο φυσιολογική δεν μου κάνει αν πέφτει με μεγάλη κάρτα γραφικών. Το κότερο το καταλαβαίνω, αλλά εδώ κάτι μάλλον μου διαφεύγει.Και θα έλεγα να σταματήσουμε και το ΟΤ εδώ πριν αρχίσουμε τους κουρασμένους παραλληλισμούς με μεγάλα αυτοκίνητα σαν υποκατάστατα για υπερβολικά ταπεινά *αχέμ* σωματικά προσόντα :D

Την τελευταία φορά της είπα ότι έχω πια 5 φορές καλύτερα γραφικά. Δεν σήκωσε καν το φρύδι της.

Μετά της έδειξα τα μαλλιά της Λάρας.

Εντυπωσιάστηκε για 12 δευτερόλεπτα ακριβώς. 

Έκανε και σχόλιο. Τι φυσικό φαίνεται... Το πρόσωπο, όχι τα μαλλιά .

Κατάλαβα ότι δεν με παίρνει κι έβαλα να παίξουμε ένα τυπικό παιχνίδι "βρες τα κρυμμένα αντικείμενα".

Νίκησε η Intel πάλι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

΄Οταν λες σεξ απίλ τι εννοείς; Αν πάρει κάποιος Τιτάνα θα πέσει η γειτονοπούλα που κάτα τα άλλα τον έχει **σμένο;

 

 

Χαχα αν ήταν έτσι , θα άλλαζα γειτονία , να πάω κάπου με πιο όμορφες γειτόνισσες :D

 

 

Όχι , λέω ότι όταν μια κάρτα κάνει 1000 ευρώ , στην κατηγορία αυτή πέραν των αποδόσεων ο καταναλωτής θα κοιτάξει και την εμφάνιση

Αλουμίνιο, Μαόνι :p , Αυτοκόλλητο με υπογραφή/στάμπα του τάδε, εμφάνιση κουτιού ή μπαουλακι μεταλλικό, βαλιτσάκι και δε ξέρω και εγώ τι άλλο.

 

Αυτά έχει η υψηλή κατηγορία τιμής …. Φρου φρου και αρώματα

Ανεξαρτήτου προϊόντος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν αφηνεται τα ποστ με τις ασχημομουρες τις 7000 :-D  να ποστρεται κανενα spec απο τα ομορφα γκομενακια

της nvidia :wub:

 

εδω ο φιλος λεει την 770 lithining 1300 boost και 2048mhz τις μνημες

http://videocardz.com/42149/msi-geforce-gtx-770-lightning-tested-sli

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...