Προς το περιεχόμενο

ΝVIDIA GeForce


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα γίνω λίγο off topic, αλλά δε θέλω να ανοίξω ολόκληρο θέμα στα tablets για μια απλή ερώτηση, το tabletaki της nvidia, το shield παίζει να το δούμε εδώ Ελλάδα, διότι ήρθε η ώρα να αγοράσω και από ότι είδα σε rewiew τα πάει περίφημα..

 

Υπάρχει ενότητα για ULP SoCs για αυτά τα πράγματα. Και αν θέλεις ντε και καλά Tegra K1 περίμενε τουλάχιστον το Νexus9. Νομίζω ότι θα το ανακοινώσουνε μέσα στον Οκτώβριο αλλά δεν είμαι σίγουρος.

Ορίστε Ailuros..Βγάλαν ''patch'' για να μπορείς να ενεργοποιείς το Clamp, άντε να δούμε πότε θα αποφασίσουν στην nVidia να το κάνουν όπως ήταν για να μην μπαίνουμε σε τέτοιες διαδικασίες..

 

https://forums.geforce.com/default/topic/529407/geforce-drivers/clamp-negative-lod-bias/post/4308251/#4308251

 

Κάλλιο αργά παρά ποτέ....τώρα το είδα μόνο....έστω και καθυστερημένα αυτό είναι επίσημο το patch από NV ή από κάποιον τρίτο; Αν ναι για το πρώτο να υποθέσω ότι ο "Guzz" είναι ο Michael Guzzman;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υπάρχει ενότητα για ULP SoCs για αυτά τα πράγματα. Και αν θέλεις ντε και καλά Tegra K1 περίμενε τουλάχιστον το Νexus9. Νομίζω ότι θα το ανακοινώσουνε μέσα στον Οκτώβριο αλλά δεν είμαι σίγουρος.

 

 

Sry δεν το χα προσέξει, thx.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάλλιο αργά παρά ποτέ....τώρα το είδα μόνο....έστω και καθυστερημένα αυτό είναι επίσημο το patch από NV ή από κάποιον τρίτο; Αν ναι για το πρώτο να υποθέσω ότι ο "Guzz" είναι ο Michael Guzzman;

Δεν έχω ιδέα για το ποιος είναι, πάντως είναι από ''τρίτο'' το patch και όχι από την ίδια την Nvidia όπου θα μπορούσε να το έχει ενσωματωμένο στους οδηγούς της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω ιδέα για το ποιος είναι, πάντως είναι από ''τρίτο'' το patch και όχι από την ίδια την Nvidia όπου θα μπορούσε να το έχει ενσωματωμένο στους οδηγούς της.

 

Το καλό που του θέλω είναι να μην είναι ο Μιχαλάκης γιατί με αυτόν είχα μιλήσει για το θέμα και θυμάσαι τι μου είχε πει φαντάζομαι.

 

Η επίσημη γραμμή τους είναι ότι το θέμα έχει λυθεί μέσω DX και δεν επιτρέπεται πλέον αρνητικό LOD. Φυσικά και δεν το πίστεψα και στην 970 που έτυχε να ρίξω μια ματιά πρόσφατα υπάρχει ευκαιριακό texture shimmering ακόμα και σε high quality.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το patch δεν το 'χω δοκιμάσει προσωπικά ακόμα διότι δεν έχω κάρτα, αλλά από ότι λένε αξίζει το κόπο.Το θέμα είναι πότε και εάν το αποφασίσουν ποτέ οι πράσινοι να το φτιάξουν μέσω οδηγών όπως ήταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το patch δεν το 'χω δοκιμάσει προσωπικά ακόμα διότι δεν έχω κάρτα, αλλά από ότι λένε αξίζει το κόπο.Το θέμα είναι πότε και εάν το αποφασίσουν ποτέ οι πράσινοι να το φτιάξουν μέσω οδηγών όπως ήταν.

 

Λογικά ποτέ. ΄Εχω την αίσθηση ότι το LOD clamp μέχρι και Fermi υποστηριζόταν έστω και με λίγο πρόσθετo hw. Αλλιώς δεν δικαιολογείται να ΜΗΝ μπορεί να ενεργοποιηθεί σε κάρτες της οικογένειας Fermi & μεταγενέστερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Α παμε για τελος του 15 ε; Ε μεχρι τοτε περιμενουμε. Κρατω μικρο καλαθι εννοειται.

 

΄Οταν λένε ξεκινάμε παραγωγή είναι συνήθως τσουτσουνο-πυρηνάκια. Για να πάρουν σειρά οι πυρήνες μεγαλύτερης πολυπλοκότητας για ικανοποιητικά yields περνάει κάνα 6-μηνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Πάλι θα κλείσει την αγορά των android tablet η nVidia ; :rolleyes:

ανάλογα Ποια κατηγορία τιμής θα διαλέξει.

άμα είναι στην ίδια τιμή να υπάρχει επιλογή κονσόλας, λάπτοπ, ενός σταθερού υπολογιστή ή μιας 40άρα τηλεόραση δε πιστεύω να δώσει πολλά.

εκτός και αν βάλει κουμπιά και μοχλό gaming επάνω, η καμία 3D οθόνη η κάτι τέτοιο σχετικό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπιζω να μην καλεσουν πολλα ατομα γιατι θα πεσουν βροχη τα γιαουρτια για τις 970 :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...