Προς το περιεχόμενο

ΝVIDIA GeForce


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όσο θα κρατήσει η 780 3GB, άλλο τόσο θα κρατήσει και η 290 με τα 4GB.Γνωστό αυτό και επιβεβαιωμένο ουκ ολίγες φορές στο παρελθόν απο πολλούς που έλεγαν ότι η HD6970 θα κρατήσει περισσότερο από τις GTX570/580 επειδή η πρώτη έχει 2GB ενώ στην δεύτερη περίπτωση έχουν 1.28GB και 1.5GB αντίστοιχα.Η μόνη περίπτωση για να χρειαστείς την έξτρα μνήμη αυτή τη στιγμή, είναι 4Κ/downsampling/modds(Skyrim etc το οποίο με τα πάντα όλα θέλει 4GB)/SSAA κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ευχαριστούμε nvidia αλλά ...θα το είχες κάνει αν δεν σου έβαζε ... φωτιές με το mantle η amd; Νιώθω την ανάγκη να ευχαριστήσω και την amd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα απο τα οφελη του ανταγωνισμου για τους καταναλωτες.

Μακαρι να ηταν ακομη πιο μεγαλος ο ανταγωνισμος να πιεζε και σε πτωση των τιμων την Nvidia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πιστεύεις δεν υπάρχουν πυροβολημένοι ; Αν ναι, ξέρω αρκετούς που σκάνε 3 χιλιάρικα για καλώδια στα ηχεία τους(Μόνο για τα καλώδια).

OFFTOPIC

Αν και με μια καθυστέρηση ορισμένων ημερών θέλω να σταθώ λίγο σε αυτό το σημείο . Τουλάχιστον αυτοί που σκάνε πολλά λεφτά για καλώδια, ηχεία κτλ. δεν είναι πεταμένα λεφτά επειδή ένα καλό ηχείο ή καλώδιο δεν χάνει ποτέ την αξία του και την ποιότητά του ενώ μια κάρτα γραφικών όταν την αγοράσεις πέφτει η αξία της και σε ένα χρόνο θα έχει πέσει στην μισή τιμή κάτι ανάλογο συμβαίνει και με τις επιδόσεις όταν πχ. κυκλοφορήσει ένα καινούργιο παιχνίδι που ουσιαστικά ''αχρηστεύει'' την κάρτα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OFFTOPIC

Αν και με μια καθυστέρηση ορισμένων ημερών θέλω να σταθώ λίγο σε αυτό το σημείο . Τουλάχιστον αυτοί που σκάνε πολλά λεφτά για καλώδια, ηχεία κτλ. δεν είναι πεταμένα λεφτά επειδή ένα καλό ηχείο ή καλώδιο δεν χάνει ποτέ την αξία του και την ποιότητά του ενώ μια κάρτα γραφικών όταν την αγοράσεις πέφτει η αξία της και σε ένα χρόνο θα έχει πέσει στην μισή τιμή κάτι ανάλογο συμβαίνει και με τις επιδόσεις όταν πχ. κυκλοφορήσει ένα καινούργιο παιχνίδι που ουσιαστικά ''αχρηστεύει'' την κάρτα

 

Και στον ήχο προχωράει η τεχνολογία απλά με αργότερο ρυθμό. Πίστεψέ με έχω αλλάξει πάρα πολλές φορές εξοπλισμό και με αρκετά υψηλό κόστος από την εποχή του βινύλιου ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

''Προχωράει'' η τεχνολογία στον ήχο είναι κάπως σχετικό για μένα, άκουσα σε ένα φίλο ένα πικαπ(βινίλιο) και ένα καινούργιο ενισχυτή αρκετά ακριβό και το βινίλιο να σου πω την αλήθεια με άρεσε καλύτερα είμαι σίγουρος και εσύ την ίδια γνώμη θα έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

''Προχωράει'' η τεχνολογία στον ήχο είναι κάπως σχετικό για μένα, άκουσα σε ένα φίλο ένα πικαπ(βινίλιο) και ένα καινούργιο ενισχυτή αρκετά ακριβό και το βινίλιο να σου πω την αλήθεια με άρεσε καλύτερα είμαι σίγουρος και εσύ την ίδια γνώμη θα έχεις

 

Τελευταίο ΟΤ πριν μας κράξουνε: θα πρέπει να έχεις διατηρήσει το βινύλιο σε άριστη κατάσταση για να έχεις ελάχιστα δυνατά χρατς χρουτς και το μεγαλύτερο πρόβλημα: πόσα σημερινά albums κυκλοφορούν σε βινύλιο και σε τι τιμή το κομμάτι; Εγώ το έχω παροπλίσει γιατί ξαναχάλασε κάποια στιγμή και βαρέθηκα να πληρώνω. Δεν θέλεις να ακούσεις πόσο μου είχε στοιχίσει το 1986 (που κυριαρχούσε το βινύλιο) η διαμαντένια βελόνα που είχε σπάσει στο Dual πικ-απ απευθείας εισαγωγή από Γερμανία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα αυτό σήμερα http://ghz.gr/forum_topic/%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%AC-%CF%84%CE%BF-2%CE%BF-%CE%B5%CE%BE%CE%AC%CE%BC%CE%B7%CE%BD%CE%BF-%CF%84%CE%BF%CF%85-2014-%CE%BF%CE%B9-%CF%80%CF%81%CF%8E%CF%84%CE%B5%CF%82-maxwell-gpu-%CF%84%CF%89%CE%BD-20nm  και δεν κατάλαβα τι διαφορά έχει το '' υποστηρίζεται το DX12 από fermi,kepler κτλ. αλλά μόνο οι maxwell θα το υποστηρίζουν σε επίπεδο hardware'' 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok thanks , τελευταία ερώτηση που ίσως γνωρίζεις ( προσοχή πέφτουν τούβλα  :P) δηλαδή και μια πχ 6970 θα υποστηρίζει το DX12 path; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...