Προς το περιεχόμενο

ΝVIDIA GeForce


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

 

OT αλλά πρέπει να πω τον πόνο μου: όταν βρω το λαλακισμένο που μου έκανε θερινό το παρκαρισμένο μου αμαξάκι ο θάνατος δια ανασκολοπισμού θα του φανεί joy ride μπροστά σε αυτό που έχει να τραβήξει. Ουφ στάνιαρα....

 

Κατά τα άλλα να' ναι μαύρο ή να μην είναι τελικά: http://videocardz.com/48149/nvidia-geforce-gtx-titan-black-edition-pictured

ΟΤ, αλλά όσο θα το βρεις εσύ, άλλο τόσο θα αγοράσω εγώ την titan με τα 12 gb που πιθανολογείς ότι μπορεί να βγει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χα,ετοιμασου outlaw για την titan οταν βγει.εχασες απο τα αποδυτηρια.

 

εγω στο εκανα ailure,στο λεω απο εδω.για να δουμε θα τιμησει τα παντελονια που φοραει ο outlaw?

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χα, αν σε banarei ο ailouros που του έκανες το αυτοκίνητο λαμπόγυαλο, τότε εγώ θα αγοράσω την titan, η οποία όμως θα πρέπει να είναι σε μαύρο χρώμα και με 12gb Vram :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες να γίνεις λίγο (λίγο όμως, δεν κατέχω πολλά) πιο τεχνικός?

Καλλιο αργα παρα ποτε λενε...αφου δεν το αντεχεις τι ρωτας; Περα απτσ αστεια οι Radeon ανεκαθεν καταναλωναν ελαφρως λιγοτερο μνημη στις προναφερθησες περιπτωσεις.

ΟΤ, αλλά όσο θα το βρεις εσύ, άλλο τόσο θα αγοράσω εγώ την titan με τα 12 gb που πιθανολογείς ότι μπορεί να βγει :P

Με καλυπτει η ασφαλεια ετσι η αλλιως αλλα ο ενοχος βρεθηκε και ο Θανος δεν ειναι ανηλικος. Αντεχει βλεπω η τσεπη σου για να βαζεις τετοια στοιχηματα. Θα την δεχτει το ινσομνια ευχαριστως ως δωρεα για κληρωση στους χρηστες....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με καλυπτει η ασφαλεια ετσι η αλλιως αλλα ο ενοχος βρεθηκε και ο Θανος δεν ειναι ανηλικος. Αντεχει βλεπω η τσεπη σου για να βαζεις τετοια στοιχηματα. Θα την δεχτει το ινσομνια ευχαριστως ως δωρεα για κληρωση στους χρηστες....

 

Πάλι καλά τότε, διότι εμένα που μου έσπασαν τον πλαϊνό καθρέφτη δεν :( ..... Λεφτά υπάρχουν!!! :P ....not....Αλλά εγώ θα πάρω ένα μικρό δανειάκι, θα πάρω την κάρτα, θα την βάλω σε κλήρωση, αλλά θα πρέπει να με κάνετε moderator και στη θέση του logo του insomnia να βάλετε τη φάτσα μου, διότι είμαι και ένα κουκλάκι ζωγραφιστό......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορία.

Βλέπω σε πολλά πινακάκια την 7990 να προηγείται από την 780ti σε fps.

Δεν βλέπω όμως να γίνεται συχνά σύγκριση μεταξύ τους. Εδώ καλά καλά με την titan δεν το είχα δει και πολύ.

Γιατί έτσι? Είναι μόνο ο θόρυβος και το power consumption?

Όσοι έχουν τέτοιο budget φέρονται σαν να μην υπάρχει...

Η είναι ιδέα μου επειδή δεν έχω ψάξει πιο αναλυτικά?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον δεν γνωρίζεις ότι η 7990 ειναι δυο GPU σε μια κάρτα ενω η 780ti ειναι μονοπύρινη.. Οποτε αυτό απο μονο του ειναι ατοπη συγκριση. Και όπως έχουμε πει επίσης πολλάκις , το cf/sli έχουν πολλά αρνητικά σε σύγκριση με τις μόνο πυρήνες..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τhanks! Κάτι είχε πάρει το μάτι μου αλλά δεν ήξερα ότι είναι το ίδιο με το να έχεις sli/cf. Ξέρω ότι έχουν αρνητικά αλλά δεν ξέρω ποια είναι αυτά. Πάω στο γούγλη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τhanks! Κάτι είχε πάρει το μάτι μου αλλά δεν ήξερα ότι είναι το ίδιο με το να έχεις sli/cf. Ξέρω ότι έχουν αρνητικά αλλά δεν ξέρω ποια είναι αυτά. Πάω στο γούγλη...

 

Το καλό με της "dual" κάρτες 7990 (7970x2) και GTX 690 είναι πως έχουν πολύ χαμηλή κατανάλωση σχετικά με το αν έβαζες δύο 7970 θα χρειαζόσουν περίπου 500+w (2x250+) ενώ με την dual θες 375.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλό με της "dual" κάρτες 7990 (7970x2) και GTX 690 είναι πως έχουν πολύ χαμηλή κατανάλωση σχετικά με το αν έβαζες δύο 7970 θα χρειαζόσουν περίπου 500+w (2x250+) ενώ με την dual θες 375.

Σωστό. Ωστόσο αναγκαστικά κληρονομείς όλα τα άλλα μειονεκτήματα που συνδέονται με το AFR.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο απ'όλα;; http://www.abbreviations.com/AFR

Προφανώς σε ένα forum που πραγματεύεται γραφικά και κάρτες γραφικών μεταξύ άλλων είναι μάλλον δύσκολο να εννοώ τους αφρικανικούς πόρους ενέργειας και το πιθανότερο να μιλάω για alternate frame rendering μέθοδος που χρησιμοποιείτε τόσο σε Crossfire όσο και SLi mGPU configs :D

 

SLi = scalable link interface

mGPU = multiple graphics processing units

4U2CB4UP = self explanatory ;)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...