Προς το περιεχόμενο

ΝVIDIA GeForce


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Ενδιαφέρον το πρώτο, το δεύτερο απλή απάντηση στη FirePRO με Hawaii.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η IBM συνεργάζεται με όλους, ήταν πάντα large

 

Τώρα βεβαία πως κατάφερε η Intel και χώθηκε στη μύτη όλων  με το Tihane και τα Phi είναι άλλη υπόθεση,

 

Και σίγουρα η απάντηση των υπολοίπων θα είναι ισχυρότατη …

 

Οι διαφορές μεταξύ Rmax και Rpeak πάντως είναι ενδεικτικές για τα ετερογενή συστήματα και εκεί πέφτει πολύ research

Παρόλο που στην τελική το Rmax προσπαθούν να πληρώσουν οι περισσότεροι και να μη πληρώνουν βάση peak , και πάλι ενοχλεί η διαφορά αυτή

 

Και φυσικά το μυστικό είναι και στο interconnect, και εκεί οι επερχόμενες GPU φαίνεται να μπορούν να μιλήσουν πολύ καλύτερα περισσότερες ‘ξένες γλώσσες’…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μου επιτρέψετε το μικρό ΟΤ για Knights landing: http://indico.cern.ch/getFile.py/access?resId=0&materialId=slides&confId=278792

 

Πόσες φορές αναφέρουν standalone CPU; Τα υπόλοιπα τα αφήνω στην φαντασία σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο σκρουτζ μου βγάζει Link.png Site: 3 επιλογές μόνο ενώ σίγουρα υπάρχει άλλη μια της Gigabyte (Windforce);

 

Θα κυκλοφορήσουν αργότερα κι άλλες καρτούλες 780 Ti..; Αν ναι, πότε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το mindfactory έχει +30€ μεταφορικά και πολύ μεγάλους χρόνους παράδοσης παιδιά..μήνα περίπου!

Άρα 610€ και αναμονή..την στιγμή που με 670€ παίρνει την reference 780Ti από EVGA..

 

Αν είναι να τα σκάσεις και να πάρεις από Ελλάδα με 680€+ την reference καλύτερα τσίμπα αυτή: http://eu.evga.com/products/moreInfo.asp?pn=03G-P4-2884-KR&family=GeForce%20700%20Series%20Family&uc=EUR

 

695€+12€ μεταφορικά και σε 5 μέρες σπίτι σου..πολύ καλύτερη υλοποίηση + το ότι συνεπάγεται με το όνομα EVGA!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το mindfactory έχει +30€ μεταφορικά και πολύ μεγάλους χρόνους παράδοσης παιδιά..μήνα περίπου!

Άρα 610€ και αναμονή..την στιγμή που με 670€ παίρνει την reference 780Ti από EVGA..

 

Αν είναι να τα σκάσεις και να πάρεις από Ελλάδα με 680€+ την reference καλύτερα τσίμπα αυτή: http://eu.evga.com/products/moreInfo.asp?pn=03G-P4-2884-KR&family=GeForce%20700%20Series%20Family&uc=EUR

 

695€+12€ μεταφορικά και σε 5 μέρες σπίτι σου..πολύ καλύτερη υλοποίηση + το ότι συνεπάγεται με το όνομα EVGA!

Έχω ήδη στείλει στο customer support και τις περιμένουν σε 27 Νοεμβρίου.. προς το παρών δεν έχουν stock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ήδη στείλει στο customer support και τις περιμένουν σε 27 Νοεμβρίου.. προς το παρών δεν έχουν stock!

I know!

 

6 μερούλες είναι όμως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένουμε της Gigabyte με Windforce 3X Cooler να γίνει χαμός. Αργούν πάρα πολύ τα ελληνικά καταστήματα... Ούτε καν την 780 GHz δεν έχουν φέρει.

Γιατί την περιμένουμε...; Καλύτερες ταχύτητες; Λιγότερος θόρυβος; Τιμή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί την περιμένουμε...; Καλύτερες ταχύτητες; Λιγότερος θόρυβος; Τιμή;

 

Για τιμή δεν ξέρω αλλά σίγουρα υπερτερεί σε θόρυβο και overclocking capabilities και δουλεύει πολύ πιο ψυχρά :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι μου λεει οτι πιο πολλοι περιμενουν τις Custom http://www.skroutz.gr/c/55/kartes-grafikwn-vga.html?from=catspan&keyphrase=290 απο τις 780ti :P

Πραγματικά είναι τρελό value for money σε σχέση με τις 780 Τι. Αλλά είναι AMD :Ρ . Και μέχρι τώρα απ'ότι έχω δει από reviews και benchmarks έχουν ένα θεματάκι σε κατανάλωση και κάποια μικρή αστάθεια. Είναι και το θέμα των drivers στην μέση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...