Προς το περιεχόμενο

ΝVIDIA GeForce


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Τα textures αυτών των παιχνιδιών δεν δικαιολογούν αυτό το Vram usage..

Ελα ομως που την ζητανε... :mrgreen:

Φαντασου 2019MB σε καρτα με 2 RAM.Εφτασε προς το τελος.Και να ηθελε παραπανω,που να την βρει;μου λεει παντως,οτι οταν φθανει στα 2000mb,οχι μονο οταν τα ξεπερνα,φαινεται αισθητη η διαφορα.Εχει κολληματακια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι αλλα αμεσως αμεσως καταλαβαινει καποιος οτι παιχνιδια με γραφικα στο ιδιο επιπεδο του cod δεν αξιζουν ακριβες και δυνατες, με πολυ vram καρτες γραφικων...Ας κοιταξουμε τα πιο ουσιωδη, far cry, batman, crysis, battlefield, skyrim mods κτλπ...Οπως αναφερθηκε και πιο πισω, τα περισσοτερα παιχνιδια παιζουν max 1800mb vram και κανονικα το cod εκει επρεπε να ηταν...Το γιατι δεν ειναι, ειναι ενα αλλο θεμα και προφανως δειχνοντας σε καποιον οτι το bf4 τραβαει λιγοτερη vram απ΄οτι το cod, το πιθανοτερο ειναι να δουμε αυτοκτονιες...:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το BF4 σε 1080p μου ειπε περασε λιγο τα 1900 σε ολα full,σε μερικες πιστες,και συνηθως κυμαινοταν στα 1870 μεσο ορο.Πολυ οριακα τα βλεπω εγω παντως...

Τι να σου κανω που εχω 7770,και περιμενω το 2014 για καρτα. ^_^ Αλλιως θα τ'αλλαζα τα φωτα τους. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1900mb σε multiplayer mode και τρελα γραφικα συγκρομενο με το cod...Το θεμα ειναι οτι τετοια παιχνιδια βγαινουν μια στο τοσο και αν τα μετρησεις σε ολο το 2013 δεν ειναι πανω απο 10 αυτα που χρειαζονται τοση vram..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1900mb σε multiplayer mode και τρελα γραφικα συγκρομενο με το cod...Το θεμα ειναι οτι τετοια παιχνιδια βγαινουν μια στο τοσο και αν τα μετρησεις σε ολο το 2013 δεν ειναι πανω απο 10 αυτα που χρειαζονται τοση vram..

Δεν διαφωνω,αλλα αυτα τα 10 παιζουν ολοι,με τα τρελα γραφικα.Το 2014 και μετεπειτα σαφως δεν γνωριζει κανεις τι θα γινει,αλλα ενας συντελεστης ασφαλειας θα ηταν καλος πιστευω.Π.χ αυτοι που εχουν 3 RAM,καρτες οπως 780,και οι υπολοιποι με 3 και 4 σε amd,πιστευω θα κρατησουν περισσοτερο τα επομενα 2 χρονια.Απλα αποψη μου,ετσι;δεν ειναι και νομος οτι λεμε. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το BF4 σε 1080p μου ειπε περασε λιγο τα 1900 σε ολα full,σε μερικες πιστες,και συνηθως κυμαινοταν στα 1870 μεσο ορο.Πολυ οριακα τα βλεπω εγω παντως...

Τι να σου κανω που εχω 7770,και περιμενω το 2014 για καρτα. ^_^ Αλλιως θα τ'αλλαζα τα φωτα τους. :P

Καλύτερα θα πάρεις Maxwell κατευθείαν γιατί μην νομίζεις, όσοι πήραν 290 τώρα θα μπουν στις αγγελίες σε 3-4 μηνάκια :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1900mb σε multiplayer mode και τρελα γραφικα συγκρομενο με το cod...Το θεμα ειναι οτι τετοια παιχνιδια βγαινουν μια στο τοσο και αν τα μετρησεις σε ολο το 2013 δεν ειναι πανω απο 10 αυτα που χρειαζονται τοση vram..

Ναι αλλο ομως τα παιχνιδια που τα παιζεις μια και εξω και αλλο ενας τιτλος που θα ασχοληθεις μαζι του 1,5 χρονο τουλαχιστον (μαζι με τα expanions) .Δεν μπορεις να τα βαλεις στο ιδιο σακι ,ειδικα κιολας οταν για αυτο το game επειδη ειναι και Multi εχεις πληρωσει κιολας.Για τα αλλα που τα φερνει ο θειος και 5 gb vram απο τις καρτες να θελουν κλαιν ...Τι ειχα τι εχασα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα θα πάρεις Maxwell κατευθείαν γιατί μην νομίζεις, όσοι πήραν 290 τώρα θα μπουν στις αγγελίες σε 3-4 μηνάκια :P

Απο nvidia μονο το maxwell θα αξιζει απο τα χαζο-kepler των 700-1100 ευρω.Eυχομαι τουλαχιστον,και αυτο αφου δω σε νουμερα πρωτα αποδοση.Αν δεν βγει κατι στα 20nm,αλλα παλι τα ιδια,θα το σκεφτω πολυ να παω σε οτι amd θα υπαρχει εκεινη την στιγμη.

Μεχρι τοτε εχουμε 4 μηνες στο νερο.Εικασιες μονο κανουμε.

Αν ειναι να δωσω 600-700 ευρω,τουλαχιστον να τ'αξιζει,διοτι περιμενω πολυ καιρο.

Θελω κατι,ωστε να μεινω για 3 χρονια τουλαχιστον σε ενα επιπεδο καλο.Θα δουμε τι θα βγει σε maxwell,τι θα απαντησει η amd και βλεπουμε.

Θελω ομως να αλλαξω αρχιτεκτονικη.

Οσοι πηραν 290,πηραν γιατι ειχανε κατι παλιο,και θελανε καρτα αποδοτικη-φθηνη,με λιγα λογια vfm.Καλα κανανε.Απλα εγω θα περιμενα για custom.Καλυτερα bios,καλυτερη ψυξη.Λογικο.Με αυτη την λογικη,οσοι εχουν 780~290 θα πουλανε και αυτοι(780) σε 3-4 ,μηνακια.Τυχεροι,αρκετοι,και σε μιση τιμη :lol:

Εγω π.χ που εδωσα την 680,και μαζεψα τα χρηματα,βολευομαι τωρα με την 7770.Δεν εχω ορεξη να αλλαζω καρτα καθε 6 μηνες.Οποτε θα περιμενω και τις 2 πλευρες,πως θα κινηθουνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα θα πάρεις Maxwell κατευθείαν γιατί μην νομίζεις, όσοι πήραν 290 τώρα θα μπουν στις αγγελίες σε 3-4 μηνάκια :P

Επειδη παρατηρω οτι αναφερεσαι συνεχεια σε Maxwell, εχεις καποιες επισημες πληροφοριες για την κυκλοφορια τους???

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη παρατηρω οτι αναφερεσαι συνεχεια σε Maxwell, εχεις καποιες επισημες πληροφοριες για την κυκλοφορια τους???

Hyped my friend :)Αν και ο αιλούρος λέει ότι θα φάω τα μούτρα μου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά μόλις σκότωσαν τη σειρά MARS ¨η μου φαίνεται ?

Ούτε καν 2χ770 ? Και σε τιμή 780Ti ?

Πραγματικά καμία σχέση με τις ως τώρα MARS τη χλιδή και την χαιεντίλα τους…

Ούτε καν Κασελάκι μεταφοράς δε δίνουν τουλάχιστο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...