Προς το περιεχόμενο

ΝVIDIA GeForce


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πέραν αυτού οι Radeon καταναλώνουν πιο πολύ vram από τις GeForce.

 

Ακριβώς το αντίθετο με multisampling & ένα παραπάνω όσο αυξάνεται ο αριθμός των δειγμάτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις προφανώς κάρτα με 3GB Vram..

 

Ναι, εννοείται.

 

Απλά μου έκανε εντύπωση πως στις 770 σου τράβηξε τόσο "λίγο".

 

Ακριβώς το αντίθετο με multisampling & ένα παραπάνω όσο αυξάνεται ο αριθμός των δειγμάτων.

 

Θες να γίνεις λίγο (λίγο όμως, δεν κατέχω πολλά) πιο τεχνικός?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, εννοείται.

 

Απλά μου έκανε εντύπωση πως στις 770 σου τράβηξε τόσο "λίγο".

 

 

Θες να γίνεις λίγο (λίγο όμως, δεν κατέχω πολλά) πιο τεχνικός?

 

Τι εννοεις τοσο λιγο?? 2gb ram εχει οποτε μια χαρα ειναι (στο "οριο" αλλα κομπλε).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά για το Battlefield 4 που είχατε φαγωθεί μερικοί με τα 3GB Recommended Vram ούτε 1900 δεν έχει καταφέρει να πάει με τα πάντα Ultra+όλα τα φίλτρα στο τέρμα @1080p..

μήπως κόβει επιδόσεις αντί να τερματίζει τη ραμ?θέλω να πω ότι 770 4g έχουν καλύτερο αποτέλεσμα?γιατί και σε μένα έχει δημιουργηθεί η εντύπωση ότι bf4 και 2g ram gpu=no go.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μήπως κόβει επιδόσεις αντί να τερματίζει τη ραμ?θέλω να πω ότι 770 4g έχουν καλύτερο αποτέλεσμα?γιατί και σε μένα έχει δημιουργηθεί η εντύπωση ότι bf4 και 2g ram gpu=no go.....

http://www.guru3d.com/articles_pages/battlefield_4_vga_graphics_performance_benchmark,11.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλα ultra 1200p 4MSAA εγω εχω μετρησει πολυ παραπανω ,γυρω στα 1850MB ...Σε καποια σημεια σε συγκεκριμενο map τραβαει και πανω απο 2000MB η 680 ,μετρημενα παντα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε φιλο,και αναλυση 1920χ1080p με ultra και 4x η μνημη παει στα 1900+(κατι)(BF4,CODG).Πολυ αμφιβαλω για ολες αυτες τις μετρησεις κατα καιρους.

Οταν συμφωνα με αυτα που λεει το guru 1900(ραμ) θελεις αναλυση 2560χ1140.Tελειως λαθεμενα νουμερα.

Του χρονου τα 2 γιγα σε καινουριους τιτλους πιστευω θα ξεπεραστουνε σε 1080p αναλυση.Ποσο μαλλον δε,για τις υπολοιπες αναλυσεις.

Απλα οσες θα εχουν 2,θα τρεχουν με οτι θα'χουν.Κανεις δεν θα πει οτι θα σταματησουν να τρεχουν games,απλα θα'χουν ψιλο-κολληματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοεις τοσο λιγο?? 2gb ram εχει οποτε μια χαρα ειναι (στο "οριο" αλλα κομπλε).

 

Γράφω "λίγο", εννοώντας σε σχέση με αυτά που βλέπω εγώ σε σχεδόν ίδιες (αλλά χαμηλότερες) ρυθμίσεις.

 

Προφανώς δε γίνεται να πάει πολύ ψηλότερα, που θα τη βρει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Crysis 3 φτανει μεχρι 2030..

 

Επιδωσεις δεν νομιζω πως κοβει οπως ειπε ο φιλος παραπανω καθως στα review @1080p η 2gb με την 4gb δεν εχουν διαφορες!

 

Αποστολή από το GT-I9001 με τη χρήση Insomnia App

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη τη στιγμη δεν υπαρχει παιχνιδι που να δικαιολογει τα 2gb ram..Βλεπε το Crysis 3 που ειναι οτι καλυτερο σε γραφικα μεχρι τωρα και για 1080 μενει κατω απο 2...Και για του χρονου το ιδιο θα ισχυει εκτος απο καποιες περιπτωσεις, σιγουρα ομως στη πλειοψηφεια τα games θα παιζουν ακομα 1500-1800.:)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο το skyrim με 100 mods ζητάει πραγματικά πάνω από 2000MB Vram.Κάτι άλλα Bioshock Infinite, Hitman Absolution κλπ που φτάνουν 1900+MB είναι κοροϊδία της AMD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο το skyrim με 100 mods ζητάει πραγματικά πάνω από 2000MB Vram.Κάτι άλλα Bioshock Infinite, Hitman Absolution κλπ που φτάνουν 1900+MB είναι κοροϊδία της AMD.

http://i43.tinypic.com/20jqxxs.jpg

 

Ζητησα απο φιλο screenshot με ολα full σε Call Of Duty Ghosts,και ολα full σε 1080p,με το τελευταιο update του game.

Απλα σας το δειχνω,ως δειγμα αυτων που λεω.Νομιζω οτι μπορει και αλλος να το επιβεβαιωσει.

Kαι μιλω για single mode.Aυτο το νουμερο πιο συγκεκριμενα βγηκε απο 2 Missions,τις,

Struck Down,και Homecoming.Απλα για την διασταυρωση των στοιχειων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...