Προς το περιεχόμενο

ΝVIDIA GeForce


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα συμφωνησω με τον spartan.H διαφορα τιμης ειναι παλι αρκετα μεγαλη.Κριμα για τους φανατικους που χουν καλοβολευτει με τα παρεχομενα και ειναι αλυσοδεμενοι.

 

Εμενα μου ξινισε αυτο με τους drivers.Οχι που περιμενα να δω χειροτερες επιδοσεις απο 290Χ αλλα...γιατι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καμερα σε μενα :P

Δεν εχει βγει ακομα στο Site,αλλα ειμαι σιγουρος οτι υπαρχουν κρυμμενες Υαινες απο πισω που με το που δουν την καρτα διαθεσιμη,θα ορμιξουν ανελεητα να την φανε   :D

 

Το OcUK την είχε την Classified ti στις 659 λίρες. Εδώ θα κάνει 800 ευρώ στην καλύτερη των περιπτώσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως, αλλα καποιοι μπορει να μην θελουν EVGA και να θελουν φτηνοτερες μαρκες.

 

Εγω ακομα περιμενω εδω και 10 μερες να πεσει η τιμη της 780 Classified απο EVGA EU, ολες οι αλλες καρτες της εχουν πεσει εκτος απο αυτη. Αναλογα με το ποσο εχει θα δω αν αξιζει να την παρω η να παω all in για 780Τi...

 

Έπεσε 150€!

http://eu.evga.com/products/moreInfo.asp?pn=03G-P4-3788-KR&family=GeForce%20700%20Series%20Family&uc=EUR

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ωραία, και τώρα θέλω να μου αιτιολογήσει κάποιος τα extra 200-250 ευρώ που πρέπει να πληρώσει κάποιος για να πάρει την αντίστοιχη κάρτα αλλα την "ti" έκδοση, δηλαδή ποιον κοροϊδεύει η nvidia; 

 

Ίδιο εύρος και μέγεθος μνήμης (με διαφορετικές ταχύτητες [που οι περισσότερες 780 φτάνουν anyway]), ίδιο chip αλλα διαφορετικό stepping, σχεδόν ολόιδια pcb, ίδια ψήκτρα αλλα έχει 500~cuda cores πιο πάνω... worth!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία, και τώρα θέλω να μου αιτιολογήσει κάποιος τα extra 200-250 ευρώ που πρέπει να πληρώσει κάποιος για να πάρει την αντίστοιχη κάρτα αλλα την "ti" έκδοση, δηλαδή ποιον κοροϊδεύει η nvidia; 

 

Ίδιο εύρος και μέγεθος μνήμης (με διαφορετικές ταχύτητες [που οι περισσότερες 780 φτάνουν anyway]), ίδιο chip αλλα διαφορετικό stepping, σχεδόν ολόιδια pcb, ίδια ψήκτρα αλλα έχει 500~cuda cores πιο πάνω... worth!

 

Ε ανάμεσα σε 780 Classified και reference 780Ti ο κάθε νοήμον άνθρωπος -και όχι αυτός που αγοράζει για prestige- θα επιλέξει την Classified με 100€ κάτω,καλύτερη ψύξη και όλα τα άλλα που τα έχουμε πει πολλές φορές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το ειδα φιλε μου :)

 

Ετοιμος να την παραγγειλω, αν και γλυκοκοιταζω και την Τι.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για μένα καλύτερα να τσιμπήσεις την απλή που είναι πιο φτηνή και φτάνει/ξεπερνάει την Ti εύκολα.

Καλα με oc και η Τi τα ξεκωλιαζει ολα ,δεν λεει τιποτα αυτο ... 

 

http://www.visionstudio.gr/prodsmallinfo.asp?id=36686&cat=5

Επεξ/σία από konstantinos77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχουμε ξαναπει.... Ειναι τρελλοι αυτοι οι γερμανοι!!! Δλδ οι custom ποσο θα πανε ?? :ο


Συμπεριλαμβανει το ΦΠΑ η παραπανω ? Αν ναι μιλαμε για εξωφρενικα καλη τιμη .

Ναι με φπα ειναι αυτα και 30€ μεταφορικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...