Προς το περιεχόμενο

ΝVIDIA GeForce


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

http://forums.overclockers.co.uk/showthread.php?t=18555564

 

fltv.jpg

 

Άντε παιδιά ποτε ανοίγουμε τις σαμπάνιες, εγώ παρήγγειλα ήδη τρεις, τέτοιες προσφορες δεν χάνονται!

 

Φαστεστ τζι-πι-γιου ον πλανετ ερθ λεμε!

Επεξ/σία από Spartan117
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

E ναι να μην ποστάρουμε benchmarks του 8pack που έχει κάνει το overclocking επάγγελμα, να ποστάρουμε βίντεο του Linus (που ναι χρυσός, καλός, είμαι και subscriber του) αλλα πιο Nvidia/Intel fanboy δεν παίζει να δεις στο youtube. Ο ένας professional overclocker, ο άλλος professional unboxer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δες και εδω βαραει τις διπυρινες

http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/63987-nvidia-geforce-gtx-780-ti-3gb-review-12.html

 

και εδω

http://www.anandtech.com/show/7492/the-geforce-gtx-780-ti-review/16

 

δεν ξερω τι μπορει να κανει αυτη η καρτα αν της περασεις και bios

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E ναι να μην ποστάρουμε benchmarks του 8pack που έχει κάνει το overclocking επάγγελμα, να ποστάρουμε βίντεο του Linus (που ναι χρυσός, καλός, είμαι και subscriber του) αλλα πιο Nvidia/Intel fanboy δεν παίζει να δεις στο youtube. Ο ένας professional overclocker, ο άλλος professional unboxer.

επειδή  λέει αλήθειες  δέν σημαίνει οτι είναι fanboy,εσύ μου φαίνεται είσαι hater.Οι περισσότεροι συμπαθούν και αγοράζουν nvidia/intel και ας δίνουν περισσότερα λεφτά αυτή είναι η αλήθεια και μήν μου πείς οτι είναι κορόιδα όλοι αυτοί kai εσύ ο έξυπνος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή  λέει αλήθειες  δέν σημαίνει οτι είναι fanboy,εσύ μου φαίνεται είσαι hater.Οι περισσότεροι συμπαθούν και αγοράζουν nvidia/intel και ας δίνουν περισσότερα λεφτά αυτή είναι η αλήθεια και μήν μου πείς οτι είναι κορόιδα όλοι αυτοί kai εσύ ο έξυπνος.

 

Όχι, δεν κατάλαβες. και εγώ αγοράζω Nvidia/Intel. Απλά όσοι αγοράσουν την 780ti σε αυτή την τιμή είναι κορόιδα, όταν η κανονική 780 κάνει 200 ευρώ πιο κάτω.
 
Όσο για το bench, αυτό που κρατάει τις 290/290x πίσω είναι η ψήκτρα. Ο 8pack χρησιμοποίησε custom air cooling για να της κάνει overclock, ο Linus έκανε "overclock" με την τοστιέρα. Άμα σε ενδιαφέρει η reference ψήκτρα και στις δυο και θες την καλύτερη ναι η 780/ti/Titan έχουν καλύτερη reference αλλα εγώ πάντοτε πάω για τις custom. Όπως βλέπεις από τα bench του 8pack όταν κανεις oc με ψήκτρα της προκοπης οι διαφορες μεταξύ μιας 290 και της 780ti που κάνει τα διπλάσια λεφτά είναι ελάχιστες. 
 
 Στην τελική ένας power user μπορεί να αγοράσει δυο 290 για την τιμή μιας 780ti και όχι απλά να την περάσει σε επιδόσεις... Αλλα η nvidia εκεί, οι τιμές στον θεο. Όσο υπάρχουν κορόιδα που αγοράζουν τέτοιες κάρτες αυτοί θα έχουν το θράσος να τις πουλάνε τόσο.
 
(Εγώ από κάρτες γραφικών πήγα 8600gt -> 8800 gt -> 260 SP216 -> 560ti -> Amd 6950 -> Amd 7970 οποτε σε γενικές γραμμές έχω αγοράσει περισσότερες nvidia κάρτες απότι amd και μπορώ να έχω μια άποψη για τις μαλ@κίες που κάνουν τελευταία)
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καμερα σε μενα :P

03G-P4-2888-KR_XL_1.jpg

 

Δεν εχει βγει ακομα στο Site,αλλα ειμαι σιγουρος οτι υπαρχουν κρυμμενες Υαινες απο πισω που με το που δουν την καρτα διαθεσιμη,θα ορμιξουν ανελεητα να την φανε   :D

Επεξ/σία από Prospector8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο 331.70(ο οδηγός της 780Ti) δεν βγήκε δημόσια και ο ManuelG μίλησε για NDA..Κάτι μου λέει ότι ήταν οδηγός καθαρά για performance με κάποια θέματα σε IQ ίσως ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο 331.70(ο οδηγός της 780Ti) δεν βγήκε δημόσια και ο ManuelG μίλησε για NDA..Κάτι μου λέει ότι ήταν οδηγός καθαρά για performance με κάποια θέματα σε IQ ίσως ; 

 

Και να έχει βελτιώσεις επιδόσεων πόσο να είναι πιά αυτές; Στην ηλικία που έχουν φτάσει από αμφότερες εταιρείες οι οδηγοί (σε σχέση με Kepler/GCΝ) τα περιθώρια για ιδιαίτερες εκπλήξεις είναι εξαιρετικά στενά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...