Προς το περιεχόμενο

ΝVIDIA GeForce


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι αλλά ακόμα και αυτή η ''μικροαλλαγή'' ονόματι Tiled Resources από ότι έχω διαβάσει είναι αρκετά χρήσιμη, τώρα στην πράξη δεν ξέρω τι πρόκειται να δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι αλλά ακόμα και αυτή η ''μικροαλλαγή'' ονόματι Tiled Resources από ότι έχω διαβάσει είναι αρκετά χρήσιμη, τώρα στην πράξη δεν ξέρω τι πρόκειται να δούμε.

΄Ολα είναι χρήσιμα όταν μπορούν οι δημιουργοί να χρησιμοποιήσουν σε αμφότερες πλευρές. Μέχρι να έχουμε απόλυτη ταύτιση δυνατοτήτων και στις 2 εταιρείες ή που θα πάνε οι δημιουργοί σε workarounds για κάτι που θέλουν να χρησιμοποιήσουν στην μια πλευρά ή που θα βρουν απλά άλλη λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά την έκπληξη λολ, αποφάσισαν μετά από 10 μήνες να βγάλουν ολοκληρωμένο 110.

 

Σημερα βγαινει η γρηγοροτερη single καρτα γραφικων ever, θα δεις το βραδυ την μεγαλη εκπληξη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως έχω ξαναπεί, αν δεν σταματήσουν να βγάζουν τα παιχνίδια για ps3/x360 δεν πρόκειται να δούμε κάτι αξιόλογο.Τι να τα κάνω τα 3/4/6GB όταν υπάρχουν αρκετά σημεία με 500*500 textures..


Σημερα βγαινει η γρηγοροτερη single καρτα γραφικων ever, θα δεις το βραδυ την μεγαλη εκπληξη...

Τα ίδια έλεγε και με το GF110, τα ίδια έλεγε και με την Titan τα ίδια θα λέει και του χρόνου με το Maxwell.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να στείλω mail και να κάνω παράπονα ; Δεν λέει ψέματα σε αυτό που λέει αλλά αυτό που είπε αλλάζει κάθε χρόνο με κάθε νέα κάρτα, οπότε για ποιες εκπλήξεις μιλάμε ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως έχω ξαναπεί, αν δεν σταματήσουν να βγάζουν τα παιχνίδια για ps3/x360 δεν πρόκειται να δούμε κάτι αξιόλογο.Τι να τα κάνω τα 3/4/6GB όταν υπάρχουν αρκετά σημεία με 500*500 textures..

Τα ίδια έλεγε και με το GF110, τα ίδια έλεγε και με την Titan τα ίδια θα λέει και του χρόνου με το Maxwell.

 

To marketing αυτό τον σκοπό έχει ανεξαρτήτου εταιρείας, αγορά και προιόντων. Εγώ ακόμα περιμένω να δω μια επίσημη έκδοση 780Τi με 12GB μνήμης. Τι θα τα κάνεις μην με ρωτήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα και το BF4 σε 3840*2160 με 4xMSAA τρώει 5.1GB Vram, αυτά βέβαια σε περίπτωση που κάποιος έχει κοτσάρει 3-4 τατιάνες στο σύστημά του και έχει δώσει και αρκετές χιλιάδες ευρώ για το μόνιτορ.Δεν νομίζω να δούμε 780Ti με 12GB, με 6 ίσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://videocardz.com/47678/zotac-geforce-gtx-780-ti-pictured-detailed

 

 

 

Microsoft DirectX 11.2 (feature level 11_0)

 

Oπότε γράψτε λάθος δεν έγραφε το κουτί της Zotac 11.2. DX11 πολύ σωστά αναφέρει και η Asus για άλλη μια φορά προέτρεξε να γράψει μπούρδες πάνω στο κουτί. Για μένα κεις κλόουζντ ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παω για 780 Classified, αλλα το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να την βρω πουθενα, στο site της EVGA εχουν ριξει τις τιμες σε ολες τις 780 εκτος της Classified, Ελλαδα δεν υπαρχει πουθενα, ξερει καποιος που μπορω να την βρω σε λογικη τιμη?

Ξερει καποιος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα native Dx11.2 στο πολυαναμενόμενο ΚΑΙΦΕ :P

 

Kαι πολύ παραπάνω. Το έχουμε ξαναπεί όταν ξεκινάνε οι εταιρείες να σχεδιάζουν μια νέα αρχιτεκτονική βάζουν ότι μπορούν στο hw βάση υπολογισμών και πληροφοριών τους ότι θα μπορούσε να έχουν μελλοντικά API ή εκδόσεις αυτών. Αν συνεχίσει η M$ να μας πρίζει με 11.3, 11.4 κ.ο.κ. ο ΚΑΙΦΕΣ σίγουρα θα τα υποστηρίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...