Προς το περιεχόμενο

ΝVIDIA GeForce


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τώρα πάλι με τρολάρεις Ή να ξαναγράψω τι είναι επίσημο και τι φήμες

Δεν είναι κακό να είναι κατι φήμη – και εγώ συζητάω για φήμες – απλά βάζω μια γραμμή όταν κάτι επισημοποιείται

Είπα όπως και στην  περίπτωση 780Ti έγινε ανακοίνωση – και από εκεί και περά εγώ το κατέγραψα στα επίσημα – θα αναμένω να δώ εάν το GE είναι κάτι επίσημο ή vendor name.

Γιατί μπερδεύεσαι?

 

Κάπου πρέπει να ξεφορτωθούν όλα τα Α

Γιατί δεν νομίζω να συνεχίζουν παραγωγή των Α αφού έχουν Β

Σταδιακά άρα λογικά όλα Β θα είναι – αφού ιδιάσουν τις αποθήκες.

 

Δεν ειναι ολα αναγκη να εχουν επισημη ανακοινωση, ισως για σενα να εχει σημασια...

 

Φοραει "διαφορετικο τσιπακι", αλλο revision, τωρα αν το ανακοινωσει η οχι η nvidia για μενα δεν εχει σημασια.

 

Βαση του νεου revision + o/c εχει καλυτερες επιδωσεις.

 

Δες πχ στην amd, θα βγαλουν βαση φημης, 280x με tahiti xt, με χαμηλωτερες επιδοσεις, περιμενεις να το ανακοινωσει η amd/υιοθετησει την ονομασια ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

UPDATE: According to EVGA, plans for GTX 780 with 6GB memory are from July, but this card was never released and most likely never will be.

ORIGINAL STORY: EVGA is slowly preparing for GeForce GTX 780 TI launch, but of course the GPU industry does not centre itself around one model. That said, older cards will see a refresh.

Τι να τα κάνεις τα 6GB, τα 3 φτάνουν και περισσεύουν εκτός και αν πας σε διπλές/τριπλές λύσεις με 4K ανάλυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι ολα αναγκη να εχουν επισημη ανακοινωση, ισως για σενα να εχει σημασια...

 

Φοραει "διαφορετικο τσιπακι", αλλο revision, τωρα αν το ανακοινωσει η οχι η nvidia για μενα δεν εχει σημασια.

 

Βαση του νεου revision + o/c εχει καλυτερες επιδωσεις.

 

Δες πχ στην nvidia, θα βγαλουν βαση φημης, 280x με tahiti xt, με χαμηλωτερες επιδοσεις, περιμενεις να το ανακοινωσει η amd/υιοθετησει την ονομασια ?

 

Εννοειται οτι δεν ειναι αναγκη να υπαρχουν επισημες ανακοινωσεις...Btw, εμαθα οτι h Jolie θα ειναι κατω απο το σπιτι μου σε καμια ωρα...Τι να κανουμε, καποιοι τη βρισκουν μονο με φημες και φαντασιωσεις. 

 

Κοιτα το παραπανω ποστ μου για να καταλαβεις πως παει στα αγραφα μια ειδηση που ανεβασες σημερα για τα 6gb vram...Οταν ψαχνεις κατι και θες να ενημερωσεις και τους αλλους, καντο σωστα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να τα κάνεις τα 6GB, τα 3 φτάνουν και περισσεύουν εκτός και αν πας σε διπλές/τριπλές λύσεις με 4K ανάλυση.

 

Για 4κ βγαινουν, εκει ειναι το ψωμι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλουμε ακόμα για 4K, οι διαφημίσεις της nVidia δεν λένε τίποτα..Εδώ καλά καλά δεν έχουμε 1440/1600P οθόνες οι περισσότεροι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοειται οτι δεν ειναι αναγκη να υπαρχουν επισημες ανακοινωσεις...Btw, εμαθα οτι h Jolie θα ειναι κατω απο το σπιτι μου σε καμια ωρα...Τι να κανουμε, καποιοι τη βρισκουν μονο με φημες και φαντασιωσεις. 

 

Κοιτα το παραπανω ποστ μου για να καταλαβεις πως παει στα αγραφα μια ειδηση που ανεβασες σημερα για τα 6gb vram...Οταν ψαχνεις κατι και θες να ενημερωσεις και τους αλλους, καντο σωστα.

 

Οταν ανεβαζω την ειδηση θα κοιτας το κειμενο, οχι τι γραφουν μετα απο 12 ωρες...

 

Ολα ειναι βαση φημης...

 

Τα ξενα site εκτιθονται οχι εγω...

 

 

 

Θέλουμε ακόμα για 4K, οι διαφημίσεις της nVidia δεν λένε τίποτα..Εδώ καλά καλά δεν έχουμε 1440/1600P οθόνες οι περισσότεροι.

 

Καποιοι που αγοραζουν τωρα 4k κατι πρεπει να βαλουν, αυτους κυνηγανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να τα κάνεις τα 6GB, τα 3 φτάνουν και περισσεύουν εκτός και αν πας σε διπλές/τριπλές λύσεις με 4K ανάλυση.

 

Μα δεν ειπα οτι χρειαζονται καπου..;P

 

Απλα θελω να δειξω οτι λενε οτι να ναι στις ανακοινωσεις του.

 

Btw, οσο βλεπω καποιους να ασπαζονται τις διαφορες φημες που κυκλοφορουν στο ιντερνετ, στα ματια μου δεν εχουν καμια διαφορα απο αυτ

Οταν ανεβαζω την ειδηση θα κοιτας το κειμενο, οχι τι γραφουν μετα απο 12 ωρες...

 

Ολα ειναι βαση φημης...

 

Τα ξενα site εκτιθονται οχι εγω...

 

Κι ομως με τον χαρακτηρα που γραφεις και η ελειπης ενημερωση που δειχνεις σημαινουν ακριβως το ιδιο και για εσενα. Αφου λοιπον το ειδες και εσυ το αρθρο, γιατι δεν το ποσταρες ωστε να δειξεις οτι για κατι που επιμένεις τοσες μερες (gtx780@6gb) ειναι απλα ενα παραμυθι??

 

Και εγω ειδα αυτο! Πρεπει να το ποσταρω και να πω οτι ισχυει?? Πρωτα το ψαχνεις και μετα προχωρας...

 b8f39161_2036042jpk40tjvj4j1ltk.jpeg

 

Συγκεκριμενα η EVGA ειχε ανακοινωσει απο τον Ιουλιο οτι θα βγαλει 6gb συντομα κιολλας..Και το θυμαμαι γιατι καπου εκει πηρα εγω τη δικια μου, βλεποντας οτι η EVGA τελικα δεν εκανε καμια κινηση για τετοια καρτα...Και να που φτασαμε Νοεμβρη και βλεπουμε ενα ποστ ενος τυπου που ακομα περιμενει και στα καπακια λεει το αντιθετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Zapee995

 

Μην διαβαζεις τα ποστ μου ειναι απλο...

 

Εγινε edit στο κειμενο που ειχε ποσταρει, τι δεν καταλαβαινεις ?

 

Δες τα υπολοιπα ποστ μου και ασε τις προσωπικες επιθεσεις...

 

Δημιουργεις θεμα απο το πουθενα...

 

 

 

UPDATE: According to EVGA, plans for GTX 780 with 6GB memory are from July, but this card was never released and most likely never will be.

 

Του εστειλε καποιος απο την EVGA e-mail, και εκανε edit την ειδηση, και εγραψε το παραπανω.

Εγω τι να κανω ? Να στειλω e-mail στην evga να ρωτησω ? θα μου πουν ? Ελεος...

 

 

 

Αφου λοιπον το ειδες και εσυ το αρθρο, γιατι δεν το ποσταρες ωστε να δειξεις οτι για κατι που επιμένεις τοσες μερες (gtx780@6gb) ειναι απλα ενα παραμυθι??

 

Τοσες μερες μιλαω για την GTX 780 ti οτι θα βγει με 3/6/12 gb.

 

Αυτη ειναι η GTX 780 (ΧΩΡΙΣ "TI"), και η ειδηση βγηκε χθες τα μεσανυχτα...

 

Αλλο GTX 780 και αλλο GTX 780 ti... Αντε γεια ... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο θα'σαι με το ίδιο nick τότε άλλο τόσο θα δεις Maxwell 20nm αρχές του 14.

 

Εχεις πληροφοριες μεσα απο την nvidia ? Ξερεις καποιο μυστικο ? Εγω διαβαζω φημες απο μεγαλες σελιδες του εξωτερικου, με εκατομμυρια views και στηριζω τις αποψεις μου πανω στις φημες, οταν δεν υπαρχουν επισημα δελτια τυπου.

 

Διαφορετικα θα μιλουσαμε μονο οταν μιλουσε επισημα η nvidia και η καθε nvidia, 10 φορες τον χρονο...

 

Τα ξερεις ολα αυτα, απλα τρολαρεις...

 

Αντε γεια και σε σενα... :P

 

/ignore

 

/Ontopic

 

Βαση αυτο που ποσταρει τωρα το techpowerup.com και δεν ξερω αν θα το αλλαξει σε 5 λεπτα, η gtx 780 ti φοραει τον gk110-425-b1

 

http://www.techpowerup.com/gpudb/2512/geforce-gtx-780-ti.html

 

 

Ε ναι με τρολάρεις εάν δεν καταλαβαίνεις το τι είναι φήμη και τι επίσημο και ποτέ κάτι από φήμη γίνεται επίσημο

 

Για να μην τα γραφω ολα απο την αρχη διαβασε τα τελευταια 20 ποστ μου στο τοπικ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο που δεν είναι στο χέρι της nvidia...Όπως το λες...φήμες.Σε όσους παρακολουθούν τη βιομηχανία φαίνονται αστεία αυτά για τα nm.

 

 

Φυσικά για τη περίοδο που μιλάμε εγώ κάπου εδώ τριγύρω θα'μαι και θα δούμε τι θα ισχύει.Άλλοι θα κρύβονται με άλλα nicks ή δε θα μιλάνε στα σχετικά νήματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι ολα αναγκη να εχουν επισημη ανακοινωση, ισως για σενα να εχει σημασια...

 

Φοραει "διαφορετικο τσιπακι", αλλο revision, τωρα αν το ανακοινωσει η οχι η nvidia για μενα δεν εχει σημασια.

 

Βαση του νεου revision + o/c εχει καλυτερες επιδωσεις.

 

Δες πχ στην amd, θα βγαλουν βαση φημης, 280x με tahiti xt, με χαμηλωτερες επιδοσεις, περιμενεις να το ανακοινωσει η amd/υιοθετησει την ονομασια ?

 

Ε ναι με τρολάρεις εάν δεν καταλαβαίνεις το τι είναι φήμη και τι επίσημο και ποτέ κάτι από φήμη γίνεται επίσημο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού έχει ειπωθεί τόσες φορές ότι πρακτικά είναι ΑΔΥΝΑΤΟ να υπάρξει Maxwell@20nm το Q1 2014.Ίσως να δούμε τις πρώτες Maxwell@28nm τότε αλλά σε καμία περίπτωση 20nm.Τέλος του '14 με αρχές του '15 θα δούμε τον επόμενο μεγάλο πυρήνα της πράσινης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...