Προς το περιεχόμενο

ΝVIDIA GeForce


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Περιμενω πως και πως να δοκιμασω το Bf4 σε 1600p...Αν δε τα βγαλει ικανοποιητικα περα, μαλλον θα παω για sli με καμια φθηνη υλοποιηση απο ebay..

 

Μπααα, ποια κονσόλα..Η χαρά του να βάζεις mods στο PC με High-res textures κλπ είναι ανεπανάληπτη..

 

Ή του να μιλας στο skype την ωρα που παιζεις online ενω ταυτοχρονα κατεβαζεις απο πισω...:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

NVIDIA-GeForce-GTX-780-Ti-gaming-perform

http://videocardz.com/47587/nvidia-geforce-gtx-780-ti-official-gaming-performance

Με νευριαζει οταν δειχνουν μισα πραγματα -.- υποψιν δεν ειναι οfficial chart της Nvidia αυτο.

...

Kάνεις λάθος. Ακριβώς επειδή είναι γνήσιο είναι πάρα πολύ υποκειμενικά τα αποτελέσματα. Αυτό δεν σημαίνει ότι ειδικά το raw horsepower slide παραπάνω δεν αντικατοπτρίζει την αλήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kάνεις λάθος. Ακριβώς επειδή είναι γνήσιο είναι πάρα πολύ υποκειμενικά τα αποτελέσματα. Αυτό δεν σημαίνει ότι ειδικά το raw horsepower slide παραπάνω δεν αντικατοπτρίζει την αλήθεια.

 

Ακυρο νομιζα πως διαβασα Its NOT official benchmarks from Nvidia,my bad.. ΜΟΝΟ αυτην την φορα εχεις δικιο !!! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να έβγαινε και στο 500άρικο καλά θα ήταν..

Toν πραγματικό enthusiast δεν τον ενδιαφέρει αν πληρώσει Χ ποσοστό παραπάνω. Αν η NV καταφέρει να έχει κάτι ελαφρώς γρηγορότερο με μικρότερο θόρυβο από την ψύκτρα θα σου τα δώσει ο κολλημένος και τα 100 και τα 150 παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά δηλαδή την Ti περιμένουμε έτσι?

GHz Edition δύσκολο μου φαινόταν να βγει μιας και το GE το είχε χρησιμοποιήσει η ATI πρόσφατα.

Αλλά OC 780 σίγουρα κυκλοφορούν, και εάν τώρα υπάρχουν κα καλύτερα τσίπ, όλο και πιο ψηλά χρονισμένες θα βγαίνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά δηλαδή την Ti περιμένουμε έτσι?

GHz Edition δύσκολο μου φαινόταν να βγει μιας και το GE το είχε χρησιμοποιήσει η ATI πρόσφατα.

Αλλά OC 780 σίγουρα κυκλοφορούν, και εάν τώρα υπάρχουν κα καλύτερα τσίπ, όλο και πιο ψηλά χρονισμένες θα βγαίνουν.

 

Η gigabyte εχει προμοταρει ηδη την Ghz edition την οποια βεβαια θεωρω ως ηλιθια κινηση μιας και oc σε 780Aplh περνας μπροστα χωρις ζορι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά δηλαδή την Ti περιμένουμε έτσι?

GHz Edition δύσκολο μου φαινόταν να βγει μιας και το GE το είχε χρησιμοποιήσει η ATI πρόσφατα.

 

 

Τωρα θα κυκλοφορησει η GTX 780 Ghz Edition, αν θελουν θα βγαλουν και GTX 780 ti Ghz Edition...

 

Gigabyte-GTX-780-GHz-Edition-WindForce-3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίεργο πάντως να μοιράζονται αντίστοιχο extension-όνομα οι nV και AMD

Ευχαριστώ για τη διόρθωση, στην περίπτωση της Gigabyte, απλά δε ξέρω εάν το έχει κάνει ο Vendor ή το ευλόγησε η nV επίσημα το όνομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια πριν λιγο καιρο για την Ti δεν λεγαμε ? Δεν κανουμε μια συνοψη λεω εγω να τα ξεδιαλυνουμε ?

 

Θα βγει η GTX 780 ghz Edition, η GTX 780 ti, και απο φημες θα βγει η GTX 780 ti Ghz Edition ή GTX 780 ti Black Edition.

 

Σε θεμα vram/τιμης θα κυκλοφορησει η GTX 780 ti σε 3 εκδοσεις με 3/6/12 gb vram.

 

Ειναι λιγο μπερδεμενα ακομα...

 

Η GTX 780 Ghz Edition εχει ηδη κυκλοφορησει δες εδω...

 

http://www.insomnia.gr/topic/485086-nvidia-geforce-7-series/?p=52747444

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...