Προς το περιεχόμενο

ΝVIDIA GeForce


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

g-sync συνέχεια…

Χμμμμμ…. Μπορεί να  είναι και ο scaler μέσα και όλο το image processing εάν το OSD είναι nvidia και όχι του vendor.

Είμαι επίσης περίεργος για το τι κάνουν με το 23.976 και πώς θα υποστηρίξουν τα custom refresh rates κάτω των 30Hz. Δε ξέρω αν αναλαμβάνει ο Image processor να το κάνει dual-rate.

Φυσικά για προβολείς δεν είδα καμία υποστήριξη – αλλά νταξ

Tricky θα είναι να υποστηρίξεις και Multivendor multi-monitor, καθώς κάθε ένα θα έχει διαφορές στο χρονισμο. Αλλά τέτοιες λύσεις λίγες υπάρχουν και καλύτερα να υπάρχει ομοιογένεια άρα δεν μας ενδιαφέρουν οι multi-brand multi-monitor ΙΜΗΟ.

Ακόμα μετά την παρουσίαση της τιμής της Asus , νομίζω ότι το τιμολογούν ακριβά.

 

Most of the educated guesses συνάδουν στην θεωρία ότι απλά προσαρμόζουν ανάλογα την περίπτωση τον κάθετο συνχρονισμό, που έχει και μια λογική δεδομένου του πως λειτουργούν οι LCD oθόνες. Το δικό μου το θέμα γιατί δεν το σκέφτηκαν τόσα χρόνια οι ίδιοι οι κατασκευαστές οθονών και έπρεπε να το σκεφτεί η NV.

 

Προσωπικά δεν θέλω να βγάλω συμπέρασμα ακόμα πριν δω την συμπεριφορά μιας gsync οθόνης σε πραγματικό χρόνο. Σαν ιδέα καθαρά σε θεωρητικό επίπεδο μου αρέσει σαφώς ως τώρα.

780 Black Edition δηλαδή ; Και με την Titan τι θα γίνει ;

Αμάν με τις ονομασίες και εσύ. 780ΒΕ, Τitan BE, CandyCandy BE :D ποιός χέστηκε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ μας τρολλάρει η nV πάντως με όλα αυτά τα ξαναζεσταμένα φαγητά..Ειδικά αυτούς που έχουν ήδη 780/Titan.

Δεν θα το ελεγα.Κυριολεκτικα οι κατοχοι 780 και Titan(οπως και αλλων δυνατων καρτων πχ 770)δεν δινουν δεκαρα για το τι θα βγαλει η Nvidia αλλα για το τι παιχνιδια θα παιξουν. Και ειμαι σιγουρος οτι αν εισαι λιγο καιρο και παρακολουθεις το τι γινεται στον τομεα του Hardware θα μπορουσαμε να πουμε οτι αυτα ειναι απλα αναμενομενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, δίκαιο έχεις, αυτός που έσκασε 1000Ε για την Τατιάνα για να είναι ο γρηγορότερος μέχρι να σκάσει το Maxwell δεν δίνει δεκάρα..

Εγώ βλέπω ότι πέφτει το μπινελίκι του αιώνα σε άλλα φόρουμς για το λόγο που ανέφερα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοι ηξεραν οτι θα κυκλοφορησει καινουργιες καρτες γραφικων, οποιος διαθετει 700+ ευρω δεν εχει προβλημα με την κυκλοφορια της 780 ti, οποιος φανταζεται οτι θα εδινε τοσα λεφτα αυτος εχει προβλημα.

 

Μιλαμε για pc που στοιχιζουν 2-3 χιλιαρικα, χωρις οθονες τιμονιερες, παιχνιδια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, δίκαιο έχεις, αυτός που έσκασε 1000Ε για την Τατιάνα για να είναι ο γρηγορότερος μέχρι να σκάσει το Maxwell δεν δίνει δεκάρα..

Εγώ βλέπω ότι πέφτει το μπινελίκι του αιώνα σε άλλα φόρουμς για το λόγο που ανέφερα.

Προφανως αν μπορεις να δωσεις 1000ευρο μονο για καρτα γραφικων δεν νομιζω μετα να σε ενδιαφερει για τουλαχιστον 3 χρονια τι καρτες γραφικων βγαινουν. Και σε αλλα παραδειγματα και εγω τον Ιουνιο πχ εβλεπα την 7970 την απλη στα 380ευρο(Gigabyte)και μετα απο λιγους μηνες βγηκε η R9 280x στα 295ευρο. Ιδια αντιστοιχια και με Titan και 780.

Με την 7990 που εκανε 950-1000ευρο και μετα απο 3μηνες την βρισκεις στα 495ευρο απο εξωτερικο δηλαδη δεν ειναι κοροιδια???Μονο για την Titan ειναι???

Ολοι ηξεραν οτι θα κυκλοφορησει καινουργιες καρτες γραφικων, οποιος διαθετει 700+ ευρω δεν εχει προβλημα με την κυκλοφορια της 780 ti, οποιος φανταζεται οτι θα εδινε τοσα λεφτα αυτος εχει προβλημα.

 

Μιλαμε για pc που στοιχιζουν 2-3 χιλιαρικα, χωρις οθονες τιμονιερες, παιχνιδια...

Αυτο ακριβως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, δίκαιο έχεις, αυτός που έσκασε 1000Ε για την Τατιάνα για να είναι ο γρηγορότερος μέχρι να σκάσει το Maxwell δεν δίνει δεκάρα..

Εγώ βλέπω ότι πέφτει το μπινελίκι του αιώνα σε άλλα φόρουμς για το λόγο που ανέφερα.

΄Ολο παραπονιέστε αλλά όλοι λίγο πολύ στήνεστε με το συμπάθιο πάντα. Αφού τα θέλει ο οργανισμός σας γιατί παραπονιέστε; :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χαμογελάκι του Andersson στο 1:11, χαχαχαχαχαχαχα. Μα πόσο κορυφαία στιγμή στο χθεσινό panel. Και στο 8:24... can you tell us how much they pay you to use Mantle? Χαχαχαχαχαχαχαχα (φήμες λένε ότι την ερώτηση την έκανε ο Mark Rein της Epic, χαχαχαχαχαχαχα)

 

 

Έλα John.... can you tell us how much they pay you to praise Mantle?

http://www.dsogaming.com/news/amd-aims-to-give-opengl-a-big-boost-api-wont-be-the-bottleneck/

Από το ενημερωτικό δελτίο της AMD που έλαβα σήμερα:

 

DSOGaming captures an interesting Twitter conversation with AMD’s Graham Sellers and other developers about OpenGL extensions in their article “AMD Aims To Give OpenGL a Big Boost, ‘API Won’t Be The Bottleneck’”. Read John Papadopoulos’ coverage and the corresponding discussion on reddit.com/r/programming/‎.

:-D

post-43441-0-62776400-1382457635_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα John.... can you tell us how much they pay you to praise Mantle?

http://www.dsogaming.com/news/amd-aims-to-give-opengl-a-big-boost-api-wont-be-the-bottleneck/

Από το ενημερωτικό δελτίο της AMD που έλαβα σήμερα:

 

:-D

 

Κάτσε να γίνω Andersson, χαχαχαχαχαχαχαχαχα

 

No no no I can answer that kind of questions. They didn't pay us anything to praise it :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...