Προς το περιεχόμενο

ΝVIDIA GeForce


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με την αγορα μιας απο τις παρακατω καρτες γραφικων: gtx 770, gtx 780, Titan παιρνεις δωρο 3 games: Splinter Cell: Blacklist, Batman: Arkham Origins, Assassin’s Creed 4: Black Flag, και 100 ευρω εκπτωση στο nvidia shield.

 

Με την αγορα μιας απο τις παρακατω καρτες γραφικων: gtx 760, gtx 660, gtx 660 ti, gtx 680 παιρνεις δωρο 2 games: Splinter Cell: Blacklist, Assassin’s Creed 4: Black Flag, και 50 ευρω εκπτωση στο nvidia shield.

 

Η προσφορα ισχυει απο 28/10/2013 εως 26/11/2013

 

nvidia-2013-holiday-bundle-100058523-ori

Φανταζομαι ειναι κυριως για αγορες απο εξωτερικο??Γιατι και σε πιο παλια τετοια bundle πχ απο Evga ηταν μονο απο αγορες απο εξωτερικο(πχ Evga.eu)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φανταζομαι ειναι κυριως για αγορες απο εξωτερικο??Γιατι και σε πιο παλια τετοια bundle πχ απο Evga ηταν μονο απο αγορες απο εξωτερικο(πχ Evga.eu)

 

 

 

Please note that NVIDIA cannot provide download codes and coupons for purchases made at non-participating retailers and e-tailers.

 

http://www.geforce.com/whats-new/articles/announcing-the-geforce-gtx-holiday-bundle-featuring-heroes-pirates-and-spies

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι μου λέει ότι οι πρώτες Maxwell μάλλον έχουν ακυρωθεί, γιατί αν όντως τις δούμε Q1 2014, θα είναι μεγάλη κοροϊδία η 780 Ti.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για gaming gpus μιλαμε κυριακο :P Η Titan ειναι πολυτελεια και για πολυ λιγους. Ε αρα καλα τα λεω με το που μπαινει το 6μηνο,χανει το value οποιος πηρε το τελευταιο μοντελο της Nv.. Nice feeling :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για gaming gpus μιλαμε κυριακο :P Η Titan ειναι πολυτελεια και για πολυ λιγους. Ε αρα καλα τα λεω με το που μπαινει το 6μηνο,χανει το value οποιος πηρε το τελευταιο μοντελο της Nv.. Nice feeling :P

γιατι χανει θα χαμηλωσει τιμη και θα συνεχισει βρε

 

εδω η 7970 εχασε 150e μεσα σε 2μηνες χωρις νεο μοντελο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σε πιανω,μαλλον εχεις μπερδεψει τα γεγονοτα ,δεν πειραζει παμε παρακατω :P Εχεις καταλαβει τι θελω να πω,και αυτο που κανει η nvidia ΔΕΝ εχει καμια δικαιολογια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σε πιανω,μαλλον εχεις μπερδεψει τα γεγονοτα ,δεν πειραζει παμε παρακατω :P Εχεις καταλαβει τι θελω να πω,και αυτο που κανει η nvidia ΔΕΝ εχει καμια δικαιολογια..

δεν εχω μπερδεψει κανενα γεγονος στο πατο της θαλασσας πηγε η τιμη της 7970 σε χρονο ρεκορ τεσπα

 

η 780 δεν ηταν ποτε το κρυφαφαιο μοντελο της nv!ασχετα που με λιγο oc επιανες την τιταν,οπως η δικια μου που στα μαμα της ειναι τιταν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και δεν έχω πάρει μόνιτορ ακόμα, ίσως περιμένω τα G-sync capable monitors..Αν είναι όντως όσο καλό λένε, θα παίξουμε επιτέλους smooth as butter.

 

 

Κρίμα δεν είδα nec /hp /dell  να ακλουθούν. Και γενικά είναι πολλοί οι παράγοντες επιλογής ενός Monitor.

Γενικά σαν feature θα μπορούσε να είναι κάποιο κανονικό extension του Displayport, γιατί θα βόλευε και σε κάποιες επαγγελματικές εφαρμογές.

Από την άλλη έχω και κάποιες τεχνολογικές απορίες. Πολύ μεγάλη είναι η πλακέτα που παρουσίασαν και δεν κατάλαβα ακριβώς τι περιέχει. Σαν να υπάρχει επεξεργαστής και μνήμη αλλα σίγουρα δε συζητάμε για κάτι Plug and play σε ένα έτοιμο Monitor. Κάπου πρέπει να υπάρχει το σύστημα χρονισμού επαναχρονισμου, master/slave clocks κ.ο.κ. Αλλά με το μέγεθος της κάρτας πραγματικά εκεί χωράει ολόκληρο framebuffer. Και scaler χωράει, δε ξέρω εάν αναλαμβάνουν και όλο το κομμάτι του image processor με την πλακέτα αυτή.

Δε ξέρω και τι τύπου χρονισμός θα είναι ακριβώς, τα adaptive clocks έχουν πάντα κάποια ζητήματα. Βέβαια συζητάμε για 30-200 fps και όχι για δεκάδες χιλιάδες Hz.

Τεχνικές πληροφορίες για την τεχνολογική υλοποίηση δεν υπάρχουν. (τα slides φυσικά είναι πολύ γενικόλογα) Εάν κάποιος βρει PLZ share.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ακόμα και μεγάλο το κόστος:

 

 

 

Otherwise in Q1 of next year ASUS will be selling the VG248QE with the G-Sync board built in for $399, while BenQ, Philips, and ViewSonic are also committing to rolling out their own G-Sync equipped monitors next year too. I'm hearing that NVIDIA wants to try and get the module down to below $100 eventually.

 

http://www.anandtech.com/show/7436/nvidias-gsync-attempting-to-revolutionize-gaming-via-smoothness

 

Από τα σχόλια του παραπάνω άρθρου:

 

 

 

Seeing so much memory on the board, and hearing about ghosting artifacts from Eurogamer, leads me to believe that G-Sync is just interpolating frames. It would be interesting to see what happens when there are variable frame rates.

 

Λίγο δύσκολο να χωνέψω ότι είναι κάτι τόσο απλό όπως frame interpolation αλλά ο σχολιαστής έχει σαφέστατα δίκιο για το τελευταίο. Κάτσε να το ψάξω λίγο να δω τι μπορεί να βγει.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

g-sync συνέχεια…

Χμμμμμ…. Μπορεί να  είναι και ο scaler μέσα και όλο το image processing εάν το OSD είναι nvidia και όχι του vendor.

Είμαι επίσης περίεργος για το τι κάνουν με το 23.976 και πώς θα υποστηρίξουν τα custom refresh rates κάτω των 30Hz. Δε ξέρω αν αναλαμβάνει ο Image processor να το κάνει dual-rate.

Φυσικά για προβολείς δεν είδα καμία υποστήριξη – αλλά νταξ

Tricky θα είναι να υποστηρίξεις και Multivendor multi-monitor, καθώς κάθε ένα θα έχει διαφορές στο χρονισμο. Αλλά τέτοιες λύσεις λίγες υπάρχουν και καλύτερα να υπάρχει ομοιογένεια άρα δεν μας ενδιαφέρουν οι multi-brand multi-monitor ΙΜΗΟ.

Ακόμα μετά την παρουσίαση της τιμής της Asus , νομίζω ότι το τιμολογούν ακριβά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...