Προς το περιεχόμενο

ΝVIDIA GeForce


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν ειδα αν το εγραψε κανενας αλλος αλλα μολις τωρα το ειδα

Gigabyte GeForce GTX 780 3GB GDDR5

στα 699ευρω και στο τελος του μηνα η παραλαβη... σε e-gate.gr

http://www.e-gate.gr/computers-and-hardware/hardware-components/vga/gigabyte-geforce-gtx-780-3gb-gddr5-gv-n780d5-3gd-b.html

 

μαζί με την nvidia έχουν ξεφύγει και οι Έλληνες μαγαζάτορες.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αναμενεται να πεσει πολυ γελιο με τις αρχικες τιμες..

Καλά είναι. Σε 1 μήνα θα ξεκαθαρίσει η κατάσταση. Παλιά ήθελε 3-4 μήνες για να γίνει η τιμή στην Ελλάδα ικανοποιητική.

Α... Οι παλιές καλές εποχές. Τότε που το Ti ήταν στην αρχή του νούμερου.  Ti 4200 :-D

Ακόμα την έχω. Και δουλεύει. Όχι ο ανεμιστήρας.

Οι περισσότεροι βέβαια θα αγωνιούν για την τιμή της 660 Ti.

 

Διόρθωση: Της 760 Ti εννοώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα αυτη την ιστορια την ζω απο καταβολης 3d καρτων οποτε εχω πληρη εικονα τι γινεται στον χωρο περα απο την πλακα.. ;)
O ιδιος εχω ξεκινησει με hercules καρτουλα και 8086 οποτε..
Οι τιμες των καρτων δεν εχουν μεγαλωσει ιδιαιτερα, οι μισθοι μας εχουν πεσει σε αναλογια, και η αισχροκερδεια με τις ισοτιμιες ειναι ενα φαινομενο που υπαρχει ποσα χρονια τωρα..
Και μακαρι να ειναι κανας μηνας για να πεσουν οι τιμες αν και δεν το κοβω.. Θα μεινουν σχετικα ψηλα οι τιμες τουλαχιστον για το καλοκαιρι οπως το βλεπω..

Πλεον δεν φερνουν μεγαλα στοκ ουτως ή αλλως και οι υπολοιποι κατα παραγγελια εδω και αρκετο καιρο.
Στο θεμα μας περιμενω καλυτερα συγκριτικα οπως ειπα για να εχω μια πιο σαφη εικονα σε καποια εξειδικευμενα σεναρια που εχω κατα νου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα αυτη την ιστορια την ζω απο καταβολης 3d καρτων οποτε εχω πληρη εικονα τι γινεται στον χωρο περα απο την πλακα.. ;)

Α ωραία,,,, Συνεννοούμαστε     :-D

Έβαλες ψύκτρα στην Virge ώστε να τρέχει γρηγορότερα στα 2-3 παιγνίδια που κατάφερνε ή ήσουνα από τους πλούσιους που μπορούσαν να έχουν μια Vodoo;    

Μάθαινες τη μηχανή γραφικών για να ξέρεις τις εντολές που θα σου έδιναν το πλεονέκτημα των 5 παραπάνω fps στο quake και στο unreal; 

Πες τα στους νέους.

Όλοι τελευταία βάζουν το αυτόματο "μέγιστες αποδόσεις στα γραφικά" και μετά δεν καταλαβαίνουν γιατί πάει αργά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει περίπτωση να εμφανιστεί Maxwell στα 28nm;

Απελπισία...

Γιατί από την AMD τι περιμένεις ακριβώς για την πρώτη φουρνιά της επόμενης γενιάς; Αρχές του 2014 προβλέπεται ένας πυρήνας της πολυπλοκότητας ενός GK104 κάτω από τα 20nm να στοιχίζει τα διπλάσια από ότι ο 104 στην έναρξη παραγωγής του. Και πες ότι παραβλέπεις το κόστος, με τα yields για πες μου πως το βλέπεις;

 

Στην AMD σου προδιαγράφω από τώρα διπλασιασμό perf/W για την επόμενη γενιά, αλλά κάτσε να πάνε πρώτα για το πρώτο respin.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τα βλέπει ο Savakis αυτά που περιμένει 9970@20nm εντός του 2013..

 

Η TSMC ανακοίνωσε επίσημα πρόσφατα ότι η παραγωγή 20nm θα ξεκινήσει το 2014 χωρίς περαιτέρω λεπτομέρειες.

 

http://news.techeye.net/chips/tsmc-reiterates-450mm-push

 

 

 

Although some optimists were hoping to see 20nm parts from TSMC by the end of this year, CEO Morris Chang said the company will start volume production of 20nm products in 2014, reports Digitimes.
 
:X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ωραία,,,, Συνεννοούμαστε     :-D

Έβαλες ψύκτρα στην Virge ώστε να τρέχει γρηγορότερα στα 2-3 παιγνίδια που κατάφερνε ή ήσουνα από τους πλούσιους που μπορούσαν να έχουν μια Vodoo;    

Μάθαινες τη μηχανή γραφικών για να ξέρεις τις εντολές που θα σου έδιναν το πλεονέκτημα των 5 παραπάνω fps στο quake και στο unreal; 

Πες τα στους νέους.

Όλοι τελευταία βάζουν το αυτόματο "μέγιστες αποδόσεις στα γραφικά" και μετά δεν καταλαβαίνουν γιατί πάει αργά.

 

Voodoo SLI plz.. :P Πλουσιος δεν ειμαι,αρρωστακι ημουν απο τοτε.. :P

Και μετα πουλησα την μια και πηρα μια Riva TNT για TnL.. :P

Ακομη θυμαμαι το Unreal, τι μου θυμισες τωρα..

 

 

Στην AMD σου προδιαγράφω από τώρα διπλασιασμό perf/W για την επόμενη γενιά, αλλά κάτσε να πάνε πρώτα για το πρώτο respin.

 

You spin me round... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή η ψυκτική λύση της EVGA για την 780 ! Η κάρτα είναι factory overclocked κατά 130 MHz (από τα 863 στα 967), η μέγιστη θερμοκρασία φτάνει τους 74 οC , 6 βαθμούς κάτω από τους 80 βαθμούς όπου αυτόματα λόγω GPU Boost 2.0 κατεβαίνουν τα ρολόγια. Με αυτόν το χρονισμό η EVGA 780 ξεπερνάει σε επιδόσεις την Titan !

 

http://www.techpowerup.com/reviews/EVGA/GTX_780_SC_ACX_Cooler/1.html

 

Και κοστίζει μόνο 10 $ παραπάνω σε σχέση με το reference design !

 

http://www.amazon.com/EVGA-GeForce-GTX780-SuperClocked-03G-P4-2784-KR/dp/B00CUIVSNS/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και εμενα με εντυπωσιασε παρα πολυ η ΕΒΓΑ (!) . Παρα πολυ καλη υλοποιηση θα ελεγα με παρα πολυ καλες επιδοσεις!! Αυτο το γαμημνεο το χρηματικο ρε φουστη μου...

 

Οσο αφορα κατι που ειπατε για αρχικες τιμες ,η 5870 πουλιοταν εδω περαν γυρα στα 330€ και αυτο απο Πλαισιο κιολας,4870 δεν θυμαμαι ποσο και 6970 νομιζω 350-380 αν δεν απατομαι... Ε εχει διαφορα οταν ηρθε η 7970-680 και σου λενε 500+€ .... Και τωρα η Nvidia σου λεει θα δωσεις 650-700€ .... Ναι ο μισθος μας φταιει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τιμη της evga απο αμαζον παντως μου φαινεται καλη για τις επιδοσεις της καρτας...660 δολλαρια=510 ευρω δεν τα λες ασχημα για καρτα που χτυπαει τον τιτανα (ασχετα με το αν το ποσο εξακολουθει να θεωρειται υψηλο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...