Προς το περιεχόμενο

Windows tablets/hybrids γενικά.


ektor7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομιζω οτι το lenovo&Dell δεν δινουν αρκετο ρευμα για να τροφοδοτησουν εναν portable hdd!

Το asus vivotab note 8,δινει κανονικα ρευμα και μπορεις να το συνδεσεις με τον εξωτερικο hdd,μεσο otg cable!

Τα αλλα δυο χρειαζεται ο hdd να τροφοδοτηται ξεχωριστα!

εισαι ωραιος φιλαρακι...εχω την εντυπωση οτι τα αλλα δυο κιολας εναντι του asus πρεπει να χουν λιγο πιο φωτεινη και ομορφη οθονη αλλα προτιμω να μπορω να συνδεσω μεσο ανταπτορα και 2μισαρι σκληρο,το θεωρω πιο σημαντικο...

το θεμα μπαταριας απο το ψαξιμο που εχω κανει,εχω καταληξει οτι πανω κατω καπου 7ωρο με 8ωρο ειναι στα 8αρια ταμπλετακια,απλα μαλλον εχω καταλαβει οτι εχει λιιγο χειροτερη μπαταρια το asus...μιλαω παντα απο εμπειρια ανθρωπον που το εχουν και οχι τι λεει η εταιρια

Επεξ/σία από navouxodonosoras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Νομιζω οτι το lenovo&Dell δεν δινουν αρκετο ρευμα για να τροφοδοτησουν εναν portable hdd!

Το asus vivotab note 8,δινει κανονικα ρευμα και μπορεις να το συνδεσεις με τον εξωτερικο hdd,μεσο otg cable!

Τα αλλα δυο χρειαζεται ο hdd να τροφοδοτηται ξεχωριστα!

 

Πρεπει να κανεις λαθος. Ουτε το asus υποστηρίζει εξωτερικο δισκο χωρις επιπλεον τροφοδοσία.

Ας το επιβεβαιωσει καποιος που το εχει.

 

Θα σου προτεινα ενα απο τα dell-asus. Το asus υπερτερει μονο στο wacom stylus. Αν σε ενδιαφερει κυριως η γραφιδα, προτιμησε το.

Και το ντελ εχει stylus αλλα οχι τοσο καλο οσο του asus . Αλλα για περιστασιακή χρηση την κανει τη δουλεια του.

Κατα τα αλλα μικρο προβάδισμα υπερ του ντελ. Ελαφρως καλύτερη οθονη, λιγο καλυτερη μπαταρια, πιο λεπτο και πιο ομορφο κατα τη γνωμη μου.

Στο δικο μου ντελ με χαμηλη τερμα φωτεινότητα και κανονικη χρήση (σερφαρισμα, διαβασμα,  βιντεο, μουσικη, youtube) παιρνω περιπου 10 ωρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρεπει να κανεις λαθος. Ουτε το asus υποστηρίζει εξωτερικο δισκο χωρις επιπλεον τροφοδοσία.

Ας το επιβεβαιωσει καποιος που το εχει.

Στο 17:00,θα βρεις την απαντηση!

 

Δε θα τολμουσα να του πω ψεματα για να τον "κρεμμασω"!

Το εψαξα πριν απαντησω και στο συνηστω,απ'εδω και περα να το κανεις και εσυ! ;)

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο πολυ απαντησα με βαση την απαντηση στο amazon

http://www.amazon.com/connect-external-drive-without-energy/forum/Fx16ONK1N1RRMTR/TxZY2WVADMAQSZ/1/ref=cm_cd_dp_aar_al_a?_encoding=UTF8&asin=B00HWHQKWG

 

Πολυ πιθανο να κανω εγω λαθος. Παντως το ντελ σιγουρα δεν διαβαζει εξωτερικους σκληρους χωρις επιπλεον τροφοδοσία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα ενα αναλυτικό review απο το Thinkpad 10

http://www.notebookcheck.net/Lenovo-ThinkPad-10-Multimode-Tablet-Review.121349.0.html

 

 

Pro

 

+ Excellent battery life

+ Availability of accessories

+ Great brightness on AC power

+ Extremely thin and portable in tablet form

+ Option for 4 GB of RAM and 64-bit Windows 8.1

 

Cons

 

- Relatively expensive, especially with accessories considered

- Performance throttling under moderate use

- No integrated USB 3.0

- Keyboard dock does not fold closed

- Gets uncomfortably warm under moderate use

Shortcut

 

 

What we like

 

The fantastic battery life and the abundance of available accessories

 

What we'd like to see

 

Faster overall performance, better port design and selection, and affordable bundles

 

What surprises us

 

The massive improvement in battery life over the ThinkPad 8

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχω την εντυπωση πως μπορει το ασους να δινει ρευμα οπως δειχνει στο βιντεο αλλα απο κει και περα ισως να ειναι και θεμα σκληρων δισκων...το λεω αυτο γιατι καπου στο youtube επεσα σε ενα σχολιο καποιου πως οι wd my passport καμια φορα εχουν θεμα.αλλοι συνδεονται και αλλοι οχι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω το ταμπλετ της Microsoft με win rt8.1 κσι έχω εισάγει το λογαριασμό μου για το Store, όμως δεν κατεβάζει εφαρμογες, είδα οτι στο account info θέλει πιστωτική, πως μπορώ να το παρακάμψω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω το ταμπλετ της Microsoft με win rt8.1 κσι έχω εισάγει το λογαριασμό μου για το Store, όμως δεν κατεβάζει εφαρμογες, είδα οτι στο account info θέλει πιστωτική, πως μπορώ να το παρακάμψω?

Δε χρειάζεται πιστοτικη για να κατεβάσεις free εφαρμογές.Καπου άλλου είναι το λάθος με το στορ.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δείχνει οτι κατεβάζει και δεν προχωράει, μηπως θέλει ενεργοποίηση το I'd του ταμπλετ για να κάνει συγχρονισμό? η ουσία είναι οτι η εφαρμογή γράφει οτι είναι pending. Επίσης σε σχέση με τον φορητό που διαθέτει store δεν εχει πολλές εφαρμογες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δείχνει οτι κατεβάζει και δεν προχωράει, μηπως θέλει ενεργοποίηση το I'd του ταμπλετ για να κάνει συγχρονισμό? η ουσία είναι οτι η εφαρμογή γράφει οτι είναι pending. Επίσης σε σχέση με τον φορητό που διαθέτει store δεν εχει πολλές εφαρμογες.

Αν το tablet ειναι συνδεδεμενο με το hotmail/outlook σου,δε χρειαζεται τιποτα αλλο για να συγχρονιζεται!

Aν εισαι local,τοτε μεσα απο το store,μπες στο my account και προσθεσε το hotmail/outlook σου,για να μπορεις να κατεβαζεις εφαρμογες!

Για συγχρονισμο,αν κατι δε παει καλα,οταν εισαι στο store ανοιγεις την μπαρα δεξια του λογισμικου(charm bar),οπου επιλεγεις settings και μετα  επιλεγεις app update.Θα σου ανοιξει μια οθονη και εκει υπαρχει η επιλογη του sync.

 

Αν δε στα κατεβαζει ισως χρειαστει να κανεις refresh του λογισμικου!

 

post-192952-0-43006800-1406203859_thumb.png

 

 

Ναι το store εχει παρα πολλες Metro εφαρμογες  που ειναι μονο για x86/x64 και γ'αυτο φαινεται καπως ελλειπες.Ακομη και αρκετες universal εφαρμογες,για καποιο ηλιθιο λογο τις γραφουν μονο για wp κ windows 8.1 x86/x64 και οχι και για την RT!

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ για την πολύτιμη απάντηση σου, είμαι συνδεδεμένος με το email που έχω δώσει ως χρήστης αν κσι είναι σε gmsil πάντως και είμαι συνδεδεμένος μόνιμα με το δηλωθέντα κωδικό κλπ. Βλέπω κσι τις εφαρμογες στο φορητό μου δηλαδή σε ςλλομPC αλλα δεν κατεβάζω ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ για την πολύτιμη απάντηση σου, είμαι συνδεδεμένος με το email που έχω δώσει ως χρήστης αν κσι είναι σε gmsil πάντως και είμαι συνδεδεμένος μόνιμα με το δηλωθέντα κωδικό κλπ. Βλέπω κσι τις εφαρμογες στο φορητό μου δηλαδή σε ςλλομPC αλλα δεν κατεβάζω ακόμα.

Μονο με hotmail/outlook μπορεις να ενοθεις στο λογισμικο και store!Γι'αυτο δεν μπορεις να κατεβασεις apps!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Dell ανακοίνωσε τη διαθεσιμότητα του υβριδικού φορητού 2-σε-1 Inspiron 11 στην ελληνική αγορά

http://www.e-pcmag.gr/news/h-dell-anakoinose-ti-diathesimotita-tou-ubridikou-foritou-2-se-1-inspiron-11

 

Επίσης φαίνεται το Surface Pro 3 έχοντας ήδη συμπληρώσει 1 μήνα κυκλοφορία σε Αμερική/Καναδά τα πηγαίνει αρκετα καλά σε επίπεδο πωλήσεων σε σχεση με τα προηγούμενα της σειράς αυτής,πράγμα απολυτα φυσιολογικό μιας και η ms προχώρησε σε πολλές βελτιώσεις και αναβαθμισμένα χαρακτηριστικα καθιστώντας το περιςςοτερο ελκυστική πρόταση για τους καταναλώτες.

http://www.phonearena.com/news/Microsoft-says-Surface-Pro-3-is-selling-faster-than-previous-models_id58559

http://www.cnet.com/news/microsoft-says-surface-pro-3-sales-outpacing-earlier-models/

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks Ektor, τωρα εκτός απο το λογαριασμό μου πρέπει να δημιουργήσω νέο στο hotmail για να δω εφαρμογες? Δεν υπάρχει άλλος τρόπος? κι αν ισχύει αυτό που λέει οτι θέλει πιστωτική για κστεβασμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...