Προς το περιεχόμενο

Windows tablets/hybrids γενικά.


ektor7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να πατησεις εκει που γραφει turn off.

Οκ το εκανα, απλα μου λεει ότι αν ξαναθελησω την κρυπτογραφηση θα παρει πολύ χρονο.....

 

Εφυγε και το λουκετο.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οκ το εκανα, απλα μου λεει ότι αν ξαναθελησω την κρυπτογραφηση θα παρει πολύ χρονο.....

 

Εφυγε και το λουκετο.....

Λογικο,γιατι τα παντα μεσα στο pc,θα πρεπει να κρυπτογραφηθουν απο το μηδεν και ειναι πιο χρονοβορα διαδικασια,απο την αποκρυπτογραφηση!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, θέλω να κάνω μια ερώτηση. Τις προσεχείς ημέρες θα προβώ σε αγορά μιας συσκευής (μια εκ των οποίων Asus 2 συσκ. , dell , toshiba τα γνωστά 8"  δηλαδή ή το Τ100) και θέλω να ξέρω εάν  στα ημερολόγιο,επαφές,email μπορώ να έχω άλλον λογαριασμό outlook (έναν) από τον βασικό γιατί με βολεύει. Το δουλεύω έτσι σε WP 8.1 άλλα δεν έχω εμπειρία από win8.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, θέλω να κάνω μια ερώτηση. Τις προσεχείς ημέρες θα προβώ σε αγορά μιας συσκευής (μια εκ των οποίων Asus 2 συσκ. , dell , toshiba τα γνωστά 8"  δηλαδή ή το Τ100) και θέλω να ξέρω εάν  στα ημερολόγιο,επαφές,email μπορώ να έχω άλλον λογαριασμό outlook (έναν) από τον βασικό γιατί με βολεύει. Το δουλεύω έτσι σε WP 8.1 άλλα δεν έχω εμπειρία από win8.

1.Να δωσεις τον αλλο λογαριασμο σου οταν κανεις για πρωτη φορα ενεργοποιηση!

2.Ή να μπεις local και να ενεργοποιεις καθε εφαρμογη που ζητα email,ξεχωριστα δινοντας το eimail που θες εσυ να συγχρονιζεται!

3.Ή μπορεις να εχει και τους δυο λογαριασμους σε καθε εφαρμογη!Δλδ να ενωθεις με τον κυριο λογαριασμο στο λογισμικο και μετα να προσθεσεις και το αλλο email σ'αυτες τις εφαρμογες!

4.Για λογαριασμο του store μπορεις να βαλεις οποιο θες ασχετα αν εισαι ενομενος με αλλο email στο λογισμικο!

 

Για περισσοτερες λεπτομεριες,οταν παρεις με το καλο το tablet,θα σου εξηγησουμε βημα προς βημα αν θες!

 

Υ.Γ.Για να συγχρονιζονται οι universal εφαρμογες των wp8.1&win8.1 νομιζω οτι και στα wp και στα windows 8.1,πρεπει να εισαι ενωμενος με το ιδιο account και στο λογισμικο και στο store τους!

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για οσους θελουν να μεταφερουν τους φακελους του uses(downloads,onedrive,video,music, κ.τ.λ)στην SD και τα windows να αναγνωριζουν την νεα θεση των φακελλων στην sd ,ως τη βασικη:

 

ΟΛΟΙ οι φακελλοι που βρισκονται στο φακελλο "C:\users\ονομα χρηστη\" μεταφερονται και επιστρεφουν ξανα στην αρχικη τους θεση με πολυ πιο ευκολο και σωστο τροπο!

 

1.Πας στην sd και φτιαχνεις νεο φακελο και και του δινεις το ονομα του φακελου που θες να μεταφερεις.

2.Πας στο φακελο που θες να μεταφερει και πατας δεξι κλικ και επιλεγεις properties!

3.Στο παραθυρο που θα ανοιξει,διαλεγουμε το location.

4.Στο location υπαρχουν οι επιλογες :

Α.restore default(οπου αυτο αν εχει αλλαχτει η τοποθεσια,θα στο επαναφερει εκει που ηταν αρχικα)

Β.Move(οπου θα σας βγαλει άλλο παραθυρο για να βρειτε και να ορισετε την τοποθεσια που θα μετακινηθει ο φακελος)

Σ'αυτη την επιλογη θα διαλεξετε το νεο φακελο που εχετε φτιαξει στην sd με το ιδιο ονομα και θα επιλεξεται να γινει η μετακινηση.

Γ.Find target(οπου σ'αυτο απλα ειναι για να σε παει στο φακελο που αναγραφει το κουτακι απο πανω)

5.Ακολουθουμε την B επιλογη και απο εκει οπως αναφερα ψαχνουμε και βρισκουμε το ακελο στην sd στον οποιο θελουμε να γινει η μετακινηση.

6.Μετα στο κουτακι του Location κατω δεξια,θα πατησουμε apply ή ok και θα βγει αλλο παραθυρο να μας ρωτησει αν θελουμε να αντιγραψει ολο το περιεχομε στο φακελο του νεου προορισμου.Εκει παταμε Yes/Ναι.

 

 


 

post-192952-0-06332500-1404663626_thumb.png

 

post-192952-0-21921900-1404663628_thumb.png

 

post-192952-0-15058200-1404663631_thumb.png

 

 

Επεξ/σία από ektor7
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθιερωμένη δεύτερη Τρίτη του μήνα και η MS έβγαλε μεταξύ άλλων και firmware updates για το Surface Pro 3 που διορθώνει κάποια θέματα και κυρίως στο wifi,battery life και στο connected standby με το sleep/awake.

http://www.wpcentral.com/most-surface-tablets-get-firmware-updates-today

 

Τουλάχιστον ενα καλό που αργεί να έρθει Ευρώπη ειναι οτι οταν έρθει τέλη Αυγούστου θα έχουν λυθεί τα οποία θέματα κυρίως software και firmware drivers.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθιερωμένη δεύτερη Τρίτη του μήνα και η MS έβγαλε μεταξύ άλλων και firmware updates για το Surface Pro 3 που διορθώνει κάποια θέματα και κυρίως στο wifi,battery life και στο connected standby με το sleep/awake.

http://www.wpcentral.com/most-surface-tablets-get-firmware-updates-today

 

Τουλάχιστον ενα καλό που αργεί να έρθει Ευρώπη ειναι οτι οταν έρθει τέλη Αυγούστου θα έχουν λυθεί τα οποία θέματα κυρίως software και firmware drivers.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Υποστηριζει connected standby το surface pro 3?

Μηπως ειναι για το surface RT(1&2)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Καθιερωμένη δεύτερη Τρίτη του μήνα και η MS έβγαλε μεταξύ άλλων και firmware updates για το Surface Pro 3 που διορθώνει κάποια θέματα και κυρίως στο wifi,battery life και στο connected standby με το sleep/awake.

http://www.wpcentral.com/most-surface-tablets-get-firmware-updates-today

 

Τουλάχιστον ενα καλό που αργεί να έρθει Ευρώπη ειναι οτι οταν έρθει τέλη Αυγούστου θα έχουν λυθεί τα οποία θέματα κυρίως software και firmware drivers.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Υποστηριζει connected standby το surface pro 3?

Μηπως ειναι για το surface RT(1&2)?

Υποστηρίζει σύμφωνα με αναφορά του AnandTech αλλα έχουμε πολυ δουλειά εώς φτάσει στα επίπεδα iOS/android.Να δούμε αν με τους Broadwell και Cherry Trail δούμε πραγματική βελτίωση.Εγώ θα το απενεργοποιήσω πάντως και να ελαχιστοποίησω πιθανά θέματα όπου υπάρχουν αρκετές αναφορές. Sent from my iPad using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υποστηρίζει σύμφωνα με αναφορά του AnandTech αλλα έχουμε πολυ δουλειά εώς φτάσει στα επίπεδα iOS/android.Να δούμε αν με τους Broadwell και Cherry Trail δούμε πραγματική βελτίωση.Εγώ θα το απενεργοποιήσω πάντως και να ελαχιστοποίησω πιθανά θέματα όπου υπάρχουν αρκετές αναφορές. Sent from my iPad using Insomnia

Δλδ αν βαλεις σε sleep το surface pro 3 και εχεις για παραδειγμα tuneln να τρεχει,θα συνεχισει να παιζει μουσικη?

Ή να ειναι  σε sleep και να σου κτυπουν στο skype?

 

Στους atoms δε χρειαζεται να περιμενουν,γιατι δουλευει μια χαρα,τουλαχιστον στους bay trail.Μονο να δωσει περισσοτερες απο 7((10-15 ειναι ειναι αρκετες) θεσεις για προγραμματα στην lockscreen/sleep!

 

Υ.Γ.Αν ξεκινησε να ψιλο δουλευει στο surface pro3,σημαινει οτι περασε το update για την υποστηριξη σε 64bit των windows,που θα δουμε αρκετα atoms με 4gb ram και 64bit windows!!!

Οποταν και η ms και η intel,αρχiσαν να υλοποιουν αυτο που υποσχεθηκα.Connected standby σε 64bit και σε icore cpu!

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι metro app λογικά ναι θα παίζουν κανονικά.

Σε σχεση με τα αλλα 2 το 3 υποστηρίζει connected standby.

 

Αλλα δεν λείπουν τα θέματα πχ αν αφήσεις πολλές ώρες σε κατάσταση sleep το tablet αρκετοί έχουν θέματα με battery drain ακομα και αν δεν τρέχει τίποτα η με το wifi που πρέπει να κανεις επανεκκίνηση διότι δεν επανέρχεται αυτόματα μετά απο πολύωρο sleep.

Η με το type cover που επίσης επηρεάζεται αρνητικά σε κάποιες περίπτωσης οταν ειναι σε πολύωρο sleep.

 

Αυτα υποτίθεται λύνει το firmware update.

 

Αν και εγώ θεωρώ οτι κακός στην Αμερική πολλοί κάτοχοι το βάζουν σε sleep και δεν το κλείνουν με shut down αφού ετςι κι αλλιως μπουταρει πολυ γρήγορα και οι περισσότεροι το δουλεύουν με ντέσκτοπ προγράμματα άρα το connected standby δεν εχει και πολυ νόημα τότε αςε που ελαχιστοποιούν τα οποία θέματα.

 

Σίγουρα θα δούμε atoms με 4gb ram αρκεί να μην τα τιμολογουν στο Θεο οι oem διότι όλοι θα στραφούν σε a Intel Core προταςεις εφόσον δεν εχει μεγάλη διαφορα στην τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
alextrela172, on 10 Jul 2014 - 12:16 PM, said:

Αλλα δεν λείπουν τα θέματα πχ αν αφήσεις πολλές ώρες σε κατάσταση sleep το tablet αρκετοί έχουν θέματα με battery drain ακομα και αν δεν τρέχει τίποτα η με το wifi που πρέπει να κανεις επανεκκίνηση διότι δεν επανέρχεται αυτόματα μετά απο πολύωρο sleep.

Η με το type cover που επίσης επηρεάζεται αρνητικά σε κάποιες περίπτωσης οταν ειναι σε πολύωρο sleep.

 

Αυτα υποτίθεται λύνει το firmware update.

 

Aυτα,αν κρινω με τους bay trail,που ειχαμε τετοιου ειδους προβληματα,θα λυθουν με firmware updates(οχι update :P)!

Εδω και αρκετους μηνες εχει παψει(σε μενα τουλαχιστον) τα battery drain και να μην ξυπνα ακαριαια μετα απο πολλες ωρες σε sleep.Πλεον το shut down,το εχω καταργησει.

 

Παντος δε περιμενα να το υλοποιησουν στους icore πριν τους broadwell και αυτο με ξαφνιασε ευχαριστα!

Απ'οτι φαινεται η επιλογη,atom κλεινει για μενα,μετα απ'αυτο!

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα θα περιμένεις κανα Transformer T300 Chi θες να πεις δηλαδή!

 

Sent from my iPad using Insomnia

Οχι.Απ'την στιγμη που και τα μη fanless θα υποστηριζουν connected standby,δεν εχω καμια διαθεση να παρω icore χωρις ανεμηστηρακια!

Τα 800gr του surface pro 3 σε 12αρι,ειναι αποδεκτα απο μενα και ετσι η θα περιμενω να πεσει η τιμη του ή θα τσιμπισω καποιο με broadwell,αν η gpu ειναι αισθητα καλυτερη απο τις hd4400/hd5000!

Εχω χρονο πιστευω,μεχρι να χρειαστω τις δυνατοτητες των icore και δε θελω να βιαστω!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...