Προς το περιεχόμενο

Windows tablets/hybrids γενικά.


ektor7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μην αγχωνεσαι,θα κατεβασεις και θα περασεις οποια εκδοση,θες!Η ms δε μπορει να σου επιβαλει κατι οσο εισαι με ξεκλειδοτο bios!

Απλα θα ταλεπορισει αυτους που δεν θελουν να χασουν το desktop(δλδ ολους) να μπουν στην διαδικασια να ψαξουν,να κατεβασουν και να κανουν clean install,που ειναι λιγο μπελαλιτηκη τωρα που ο κωδικος του os ειναι γραμμενος στο bios!

Καλά, εννοείται πως δεν αγχώνομαι. Απλά, μήπως κάνουν κανένα κολπάκι αναγνωρίζοντας το λειτουργικό τι συσκευή έχεις και δεν προχωράει την εγκατάσταση, αλλά, έτσι κι αλλιώς, ό,τι κλειδώνει ξεκλειδώνει και θα είναι ζήτημα χρόνου. Πάντως, κάπου διάβασα ότι θα μπορείς να επιλέξεις και να κάνεις reboot σε ποια μορφή του λειτουργικού θες, κοινώς, ένα θα είναι το λειτουργικό, θα συμπεριλαμβάνει τα πάντα και εκτός από τη default ρύθμιση, θα έχεις την ευχέρεια να επιλέξεις ό,τι θες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πως τα κατάφερες;!<br> Εγώ κάθε φορά που πάω να κάνω κάτι copy paste οπουδήποτε ειτε στο σερφάρισμα ειτε σε file explorer ειτε αλλού ακόμα και ενα word αρχείο με το δάχτυλο,βρίζω απο μέσα μου και αναγκάζομαι το ποντικι να παίρνω στο τέλος.<br> Ακόμα και να επιλέξω όλα σε μια πρόταση και να τα σβησω αδύνατο.

Εννοούσα οτι για να μπορεί να τρέχει το mobile os desktop περιβάλλον με όλα όσα συνεπάγεται αυτο δεν πρέπει να ειναι σε χ64/32 hardware με αντίστοιχο x64/32 os.

Πως θα γίνει διαφορετικά ;

 

<br><br> Sent from my iPad using Insomnia

Ποια η διάφορα να επιλέξεις κάτι από τον IE του desktop,από του metro?

Αυτό δεν καταλαβαίνω?

Δε χρειάζεται να σημαδεψεις σωστά την επιλογή που θές!Βάλε το δάκτυλο σε οποιαδήποτε επιλογή στο παραθυρο με τις επιλογές και μετά σύρε το στην επιλογή που θές και μολις φύγεις το δάκτυλο από την οθόνη,θα επιλέξει αυτόματα την σκιαγραφημενη επιλογή που ήταν το δάκτυλο σου πριν να το φύγεις από την οθόνη!

Δε σημαδευεις πάντα,ειδικά οταν στο παραθυρο έχει πολλές επιλογες και πιο μικρά κουτάκια!

 

Εννοούσες x64 και όχι 64bit?

Γιατι 64bit μπορεί να είναι και ο arm soc!

Καλά, εννοείται πως δεν αγχώνομαι. Απλά, μήπως κάνουν κανένα κολπάκι αναγνωρίζοντας το λειτουργικό τι συσκευή έχεις και δεν προχωράει την εγκατάσταση, αλλά, έτσι κι αλλιώς, ό,τι κλειδώνει ξεκλειδώνει και θα είναι ζήτημα χρόνου. Πάντως, κάπου διάβασα ότι θα μπορείς να επιλέξεις και να κάνεις reboot σε ποια μορφή του λειτουργικού θες, κοινώς, ένα θα είναι το λειτουργικό, θα συμπεριλαμβάνει τα πάντα και εκτός από τη default ρύθμιση, θα έχεις την ευχέρεια να επιλέξεις ό,τι θες.

Μακάρι να ισχύσει αυτό με το reboot!

 

Α ρε που σε μπλέξαμε και σένα,εκεί που πηγές να αποφύγεις τις customιες,από το android,να τρέχεις να χακαρεις windows για τα αυτονόητα!:P

Επεξ/σία από ektor7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ρε που σε μπλέξαμε και σένα,εκεί που πηγές να αποφύγεις τις customιες,από το android,να τρέχεις να χακαρεις windows για τα αυτονόητα! :P

Όχι καμία σχέση. Πρώτα από όλα μου αρέσει να τα σκαλίζω αυτά και εκτός αυτών, αν δεν ήμουν εγώ σίγουρος για την επιλογή μου δε θα προχωρούσα. Είδες που δεν ξεφεύγω από τις customιές;  :-D Έτσι κι αλλιώς, εδώ θα είμαστε να τα λέμε. Πάντως και επειδή είναι ακόμα φήμες το όλο ζήτημα με τα windows 9, πιστεύω πολλά θα αλλάξουν. Βασικά, εγώ πιστεύω ότι υπάρχει ροή προς την επιλογή ταμπλετών με πλήρη Windows. Δεν είναι χαζοί στη Mircosoft. Σίγουρα το βλέπουν αυτό και πιστεύω ότι προσπαθούν να κερδίσουν τους "χαμένους" χρήστες που είτε δεν αναβάθμισαν και είναι σε windows 7 ή XP είτε προς Mac (ή Linux). Εγώ πάντως πάντα θετική εντύπωση είχα για το metro (και ας ήμουν μόνο σε desktop που το χειριζόμουν με το ποντίκι). Ε τώρα με την ταμπλέτα πολύ καλύτερα. Αυτά με τους desktop χρήστες, από εκεί και πέρα το αν θα το έχεις διπλό (desktop & metro) ή μόνο σαν RT θα είναι στη δική σου επιλογή και θα το βάλουν (υποθέσεις δικές μου αυτές) σαν ρύθμιση όπως τη ρύθμιση που υπάρχει να μπαίνεις κατευθείαν στο desktop ή στο metro όταν εμφανίζεται το γραφικό περιβάλλον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πως τα κατάφερες;!

Εγώ κάθε φορά που πάω να κάνω κάτι copy paste οπουδήποτε ειτε στο σερφάρισμα ειτε σε file explorer ειτε αλλού ακόμα και ενα word αρχείο με το δάχτυλο,βρίζω απο μέσα μου και αναγκάζομαι το ποντικι να παίρνω στο τέλος.

Ακόμα και να επιλέξω όλα σε μια πρόταση και να τα σβησω αδύνατο.

Εννοούσα οτι για να μπορεί να τρέχει το mobile os desktop περιβάλλον με όλα όσα συνεπάγεται αυτο δεν πρέπει να ειναι σε χ64/32 hardware με αντίστοιχο x64/32 os.

Πως θα γίνει διαφορετικά ;

 

 

 

Sent from my iPad using Insomnia

Ποια η διάφορα να επιλέξεις κάτι από τον IE του desktop,από του metro?

Αυτό δεν καταλαβαίνω?

Δε χρειάζεται να σημαδεψεις σωστά την επιλογή που θές!Βάλε το δάκτυλο σε οποιαδήποτε επιλογή στο παραθυρο με τις επιλογές και μετά σύρε το στην επιλογή που θές και μολις φύγεις το δάκτυλο από την οθόνη,θα επιλέξει αυτόματα την σκιαγραφημενη επιλογή που ήταν το δάκτυλο σου πριν να το φύγεις από την οθόνη!

Δε σημαδευεις πάντα,ειδικά οταν στο παραθυρο έχει πολλές επιλογες και πιο μικρά κουτάκια!

 

Εννοούσες x64 και όχι 64bit?

Γιατι 64bit μπορεί να είναι και ο arm soc!

Καλά, εννοείται πως δεν αγχώνομαι. Απλά, μήπως κάνουν κανένα κολπάκι αναγνωρίζοντας το λειτουργικό τι συσκευή έχεις και δεν προχωράει την εγκατάσταση, αλλά, έτσι κι αλλιώς, ό,τι κλειδώνει ξεκλειδώνει και θα είναι ζήτημα χρόνου. Πάντως, κάπου διάβασα ότι θα μπορείς να επιλέξεις και να κάνεις reboot σε ποια μορφή του λειτουργικού θες, κοινώς, ένα θα είναι το λειτουργικό, θα συμπεριλαμβάνει τα πάντα και εκτός από τη default ρύθμιση, θα έχεις την ευχέρεια να επιλέξεις ό,τι θες.

Μακάρι να ισχύσει αυτό με το reboot!

 

Α ρε που σε μπλέξαμε και σένα,εκεί που πηγές να αποφύγεις τις customιες,από το android,να τρέχεις να χακαρεις windows για τα αυτονόητα!:P

Στον explorer σε ντέσκτοπ/μετρο δεν έχω θέμα αφού δουλεύει καλά,αλλα σε αλεπού και chrome που κατα κόρων χρησιμοποιώ σε ντέσκτοπ περιβάλλον εκεί ειναι τραγωδία πραγματικά η λειτουργία copy/paste με αφή.Και ναι Εννοούσα x64 όχι 64bit.Πάντως εώς λυθούν και αν λυθούν βέβαια κάποτε τα οποία θέματα των windows ειτε στην ντέσκτοπ ειτε και στην αφή πλευρά του το iOS η το android θα μας συντροφεύει συνεχόμενα ειδικά για Ίντερνετ κατανάλωση περιεχομένου η gaming μΐας και τα windows σήμερα έχουν σοβαρές ελλείψεις ετςι ώστε να πεις οτι θα καταφέρεις με ενα λειτουργικό να τα κανεις όλα σε πολυ καλό βαθμό. Sent from my iPad using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον explorer σε ντέσκτοπ/μετρο δεν έχω θέμα αφού δουλεύει καλά,αλλα σε αλεπού και chrome που κατα κόρων χρησιμοποιώ σε ντέσκτοπ περιβάλλον εκεί ειναι τραγωδία πραγματικά η λειτουργία copy/paste με αφή.Και ναι Εννοούσα x64 όχι 64bit.Πάντως εώς λυθούν και αν λυθούν βέβαια κάποτε τα οποία θέματα των windows ειτε στην ντέσκτοπ ειτε και στην αφή πλευρά του το iOS η το android θα μας συντροφεύει συνεχόμενα ειδικά για Ίντερνετ κατανάλωση περιεχομένου η gaming μΐας και τα windows σήμερα έχουν σοβαρές ελλείψεις ετςι ώστε να πεις οτι θα καταφέρεις με ενα λειτουργικό να τα κανεις όλα σε πολυ καλό βαθμό. Sent from my iPad using Insomnia

Τι περισσότερα σου προσφέρουν οι browsers του android&ios από τον IE του desktop?

Ποιες ανέσεις έχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εμένα δε μου λείπει καθόλου το Nexus 7 που είχα το οποίο πλέον αναπαύεται στο συρτάρι. Το πολύ θετικό για μένα είναι ο συγχρονισμός με το onedrive και έτσι έχω άμεση επαφή με τον υπολογιστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το nexus7 έμεινε λίγο καιρο για το rr3,μετά το βαρέθηκα και αυτό και το πλασαρα στον πατέρα μου!Ένας θεος ξέρει,αν μπορεσει να το χρησιμοποιήσει,γιατι έφυγα και δε πρόλαβα να του ολοκληρώσω τα μαθηματα και να κάτσει και την εξέταση!:devil:

Πάντως για κανένα λόγο δε θα θυσιαζα ένα πλήρες browser για ένα mobile.

Οταν μπαίνω σε μια σελίδα δε θέλω να ψάχνομαι για τίποτα,ούτε για flash player,ούτε για Silverlight,ούτε για οποιοδήποτε άλλο player!

Τα βασικα add-ons τα έχει και ο IE,είναι ταχύτατος και smooth,παρόλο που σου εμφανίζει όλο το περιεχόμενο της σελίδας κάτι που δεν γίνεται ούτε στο desktop mode ενός mobile browser!

Γενικά,καλό και αγιο το mobile browsing,αλλά μέχρι το κινητό!

Και εκεί ναι,οι χρηστες του IOS/android έχουν καλύτερη εμπειρία χρήσης από μένα που έχω WP!

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγαλύτερος ανασταλτικούς παράγοντας ειναι οτι δεν εμφανίζει αυτόματα το πληκτρολόγιο όπου χρειάζεται να γράψεις οτιδήποτε,δεν εχει αυτόματη πρόβλεψη λέξεων και ούτε ελληνικός ορθρογράφος.

οταν το φτιάξει επιτέλους η ms το συζητάμε.

Και εκτός αυτού ο browser και το σερφάρισμα ειναι συναντήσει του form factor και του aspect ratio και εκεί το 4:3 η το 3:2 υπερέχει ξεκάθαρα σε καλύτερη εμπειρία χρήσης.

 

Επίσης flash δεν μου λείπει καθολου απο iPad αφού σχεδόν το 99% των σελίδων εκμεταλλεύονται το htlm5 και υπάρχει δυνατότητα και video να παρακολουθείς σε όλες τις σελίδες και YouTube και τα παντα.

Ακόμα και εφαρμογές και tv να βλέπεις εχει.

Όλα αυτα και με safari και με mercury browser που ειναι οτι πιο κοντά σε Firefox σε δυνατότητες και παράμετροποιηση.

Μόνο live streaming δεν μπορώ πχ αθλητικά γεγονότα,ε εκεί τότε βάζουμε το windows tablet σε δράση!

 

 

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μεγαλύτερος ανασταλτικούς παράγοντας ειναι οτι δεν εμφανίζει αυτόματα το πληκτρολόγιο όπου χρειάζεται να γράψεις οτιδήποτε,δεν εχει αυτόματη πρόβλεψη λέξεων και ούτε ελληνικός ορθρογράφος.

οταν το φτιάξει επιτέλους η ms το συζητάμε.

Και εκτός αυτού ο browser και το σερφάρισμα ειναι συναντήσει του form factor και του aspect ratio και εκεί το 4:3 η το 3:2 υπερέχει ξεκάθαρα σε καλύτερη εμπειρία χρήσης.

 

Επίσης flash δεν μου λείπει καθολου απο iPad αφού σχεδόν το 99% των σελίδων εκμεταλλεύονται το htlm5 και υπάρχει δυνατότητα και video να παρακολουθείς σε όλες τις σελίδες και YouTube και τα παντα.

Ακόμα και εφαρμογές και tv να βλέπεις εχει.

Όλα αυτα και με safari και με mercury browser που ειναι οτι πιο κοντά σε Firefox σε δυνατότητες και παράμετροποιηση.

Μόνο live streaming δεν μπορώ πχ αθλητικά γεγονότα,ε εκεί τότε βάζουμε το windows tablet σε δράση!

 

 

 

Sent from my iPad using Insomnia

To aspect δεν είναι θεμα του browser αλλα της συσκευης!

Προσωπικα το αγαπημενο μου aspect,σε ολες τις συσκευες είναι 16:10 και το χειροτερο για ολες τις συσκευες είναι 4:3!Δε θα αγοραζα ποτε συσκευη με τετοιο aspect.Οποταν το δικο σου πλεονέκτημά είναι το δικο μου μειονέκτημα!

Το surface pro 3 εχει 3:2 ή 15:10,δλδ κατι ενδιαμεσο μεταξυ 16:10 και 4:3!Ενω είναι πιο κοντα στο 16:10,παλι εμενα με χαλαει!Προτιμω 16:9,παρα κατι περα 16:10!

Το μονο αρνητικο που μπορω να βρω είναι ότι δε δουλευει σωστα ο ορθογράφος,ουτε καν το ότι δεν πεταγεται αυτόματα δε το θεωρω ιδιαιτερο πρόβλημα,απ'την στιγμη που υποστηριζει και full keyboard keys!

 

Και παμε στο browser και ποσο χρειαζεται ο flash player και Silverlight!

Από τους 25(ελληνοφωνους) διαδικτυακούς ραδιοφωνικούς σταθμούς της κυπρου,μονο οι 8(ελληνοφωνους) εχει το tunnel και στον browser μονο με flash player και Silverlight,δουλευουν!

Ακομη και σημερα μπαινω σε ιστιοσελιδες και αρκετες από αυτές δεν παιζουν τα videos γιατι ακομη χρησιμοποιουν το fp,ακομη και το insomnia φασεις φασεις ανεβαζει βιντεος με flash player!

Αθλητικους αγωνες,που πραγματικα μπορω να αποταθω για να τους δω,στο ios&android!

Γραφεις τοσο καιρο σ,αυτο το θεμα,δεν εχεις προσεξει καθολου,ότι η πρωτη κινηση που κανουν ολοι που περνουν στα windows tablets,είναι να τεσταρουν το flashplayer?Γιατι αραγε συμβαινει αυτό,αφου σε κανενα δε λειπει το flash player?

 

Ένα ακομη σπαστικο,είναι ότι στα βιντεος ειτε του youtube,ειτε καποια αλλα δε σου δινουν την δυνατοτητα να χαμηλώσεις την φωνη,αλλα μονο με το χαμηλώσεις τον ηχο της συσκευης!

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως όλα τα video του insomnia μπορώ και τα βλέπω άνετα!

Έχουμε πάντως διαφορετικά γούστα ξεκάθαρα.

Μέχρι που έπιασα και δούλεψα iPad πριν 1.5 χρόνο και εγώ προσωπικά τα χλεύαζα και τα θεωρούσα άχρηστα και υπερτιμημένα και με πολλές ελλείψεις κλπ.

Αλλα έχω αλλάξει γνώμη πλέον δουλεύοντας τα στην πράξη.

Ένας πολυ βασικός λόγος που τα προτιμώ ειναι το aspect ratio τους που βολεύει καλύτερα για διάβασμα και σερφάρισμα μιας και με τα tablet αυτο κάνουμε περιςςοτερο.

Σε σχεση με το Thinkpad 8 που έχω και ειναι 16:10,το ipad το θεωρώ ανώτερο σε εμπειρία χρησης σε αυτούς τους τομείς συν παιχνίδια και αυτονομία.

Το Lenovo υπερτερεί οτι ειναι pc on the go στην ουσία με πραγματικό multitasking,σύνδεση με όλα τα περιφερειακά,μπορώ να το συνδέω παν εύκολα ασύρματα η ενσύρματα με οθόνη και το μετατραπώ σε ενα σταθερό pc και κάνω την δουλειά μου η όπως είπα να βλέπω live streaming αλλα εώς εκεί αυστηρά.

 

Και εμένα μου προκάλεσε ευχάριστα συναισθήματα που η ms με το SP3 άλλαξε το aspect ratio σε 3:2(15:10) απο 16:9 μιας και θεωρώ οτι το 16:9/16:10 μόνο για λάπτοπ,για οθόνες/τηλεοράσεις και cinema ειναι και όχι για tablet.

 

Ακόμα και μεταξύ Asus T300 Chi και SP3 το δεύτερο δαγκωτο μιας και Asus έβαλε 16:9 οθόνη,ακόμα και αν ειναι με τους Broadwell.

 

Επιπλέον όσοι σε Αμερική δουλεύουν και έχουν στην κατοχή τους το SP3 θεωρούν οτι το 3:2 ειναι πολυ πιο ενδεδειγμένη ανάλυση για το συγκεκριμένο εξίσου tablet και ειναι πολυ πιο ευχαριστημένοι.

Ούτε έναν έχω δει να δυσανασχέτει απ όσους το έχουν πάρει και το προτιμούν σε σχεση με τα 16:9 των προηγούμενων 2 μοντέλων.

Επεξ/σία από alextrela172
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όπως βλέπεις είναι διαφορετικες οι ανάγκες και οι προτιμήσεις του καθενος!

Το aspect της συσκευης είναι κατι που πρεπει,για μενα,να ικανοποιει ολες τις χρησεις μιας ταμλετας και όχι ένα κοματι αυτης!

Ένα συμαντικο κοματι της ταμπλετας είναι και τα βιντεος(ταινιες/σειρες κ.τ.λ),οποταν δεν μπορω να δωσω λεφτα για μια συσκευη μονο για browsing και pdf!Σχεδόν πανω από 40% της χρησης που της κανω,ακομη και του nexus7,ηταν να βλεπω σειρες,youtube και μερικες ταινιες και δε μπορω να εχω το 4:3 να μου χαλα ολη την εικονα,μονο κ μονο,επειδη απλα βολευει(όχι εμενα και το δοκιμασα) λιγο περισσοτερο στο κρατημα,από το 16:10, όταν είμαι στο browser!

Aσε ειδικα τα 8αρια που τα κραταμε σε portal περισσοτερο,μειωνει σημαντικα το scrolling των σελιδων και εχεις περισσοτερα δεδομενα απ'οτι σε 4:3!Φυσικα αν προσεξεις ο ie δινει παντα περισσοτερα δεδομενα στην οθονη ασχετος aspect,από τους mobile browser σε ios/android!

 

Εμενα με τραβησε πολύ πισω το aspect του surface και ο λογος είναι η ασυμβατοτητα που εχει με τις κλασσικες αναλυσεις και aspect των pc gaming!Δες μερικα βιντεακια στο youtube,όταν προσπαθουν να ριξουν την αναλυση ολων των παιχνιδιων,ακομη και παιχνίδια που τα τρεχει ανετα σε fullhd,λογο του καινουριου aspect,δεν μπορει να προσαρμοστει σε ολη την οθονη και μικρενει η οθονη και εχεις ένα αχαρο μαυρο περιγραμμα γυρο από το παιχνιδι!

Θα μου πεις ότι δεν είναι για gaming.Εγω θα σου πω ότι μηχανημα που μπορει να τρεξει το 99% των παιχνιδιων σε hd και το 80+% σε fullhd,είναι ένα μηχανημα που μπορει να κανει για gaming με πολύ καλυτερες επιλογες και ποιοτητα γραφικων&gameplay από οποιαδήποτε ταμπλετα android ή ipad!

 

Η μεγαλυτερη προτιμηση της pc κοινοτητας είναι το 16:10 και όχι το 16:9,γι'αυτο χαρηκαν με το surface!Εμενα δε μου λεει τιποτα,για ένα μηχανημα που είναι 70% λαπτοπ και 30% ταμπλετα αν είναι 16:9,16:10 ή 3:2.Το τραγικο θα ηταν να είναι 4:3!

Το 3:2 είναι πολύ κοντα στο 16:10 απ'ολα τα υπολοιπα aspects,γι'αυτο δε το χαλα,αλλα σου αναφερα πιο πανω,ποιο είναι το θεμα μου μ'αυτο!

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το SP3 ειναι διαθέσιμο απο ebay και η αποστολή γίνεται απο Αγγλία άρα χωρίς extra φόρους-τελωνεία προς 799 λίρες το i5/4/128 και 999 λίρες το 8/256.(στα ίδια λεφτά που θα διατίθεται και στην Ευρώπη οταν έρθει επίσημα εδώ)<br> Προφανώς αμερικανικό μοντέλο ειναι που το έφερε ο πωλητής στην Αγγλία και απο εκεί το αποστελει.

http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-Microsoft-MS-Surface-3-Windows-8-Pro-256-GB-256GB-Intel-Core-i5-12-Tablet-/390877943862?pt=UK_iPad_Tablets_eReaders&hash=item5b02241836%3C/a%3E%3Cbr%3E%3Cbr%3E

http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-Microsoft-MS-Surface-3-Windows-8-Pro-128-GB-128GB-Intel-Core-i5-12-Tablet-/390876481139?pt=UK_iPad_Tablets_eReaders&hash=item5b020dc673%27

 

New Surface Pro 3 video promos offer info and outside praise

http://www.wpcentral.com/new-surface-pro-3-video-promos-offer-both-info-and-praise

 

 

Sent from my iPad using Insomnia

Επεξ/σία από alextrela172
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν προσεξει κανεις κανενα εικονιδιο κλειδιού στο C:,όχι να τρομοκρατηθεί.Ειναι το bitlocker ενεργοποιημενο και ο κωδικος είναι φυλαγμένος στο server της ms!

Οσο εισαι μεσα στο λογισμικο με τον Hotmail/outlook account,μπορεις να το απενεργοποιήσεις από τα pc settings στο pc Info.Εκει βρισκεται η επιλογή ενεργοποιηση/απενεργοποιηση!

 

Απ'εδω και περα θα ερχεται default ενεργοποιημενο!

 

Σε μενα που εχει παει για σερβις λογο ότι δεν μπορουσε να βρει την emmc,μου αλλαξαν ολη την πλακετα και μου ηρθε ενεργοποιημενο και με αγχωσε λιγο!

Όταν είναι ενεργοποιημενο το bitlocker,δε μπορεις να κανεις refresh χωρις τον κωδικο του bitlocker,αλλα μπορεις να κανεις μονο reset!

Επεξ/σία από ektor7
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι εκει που λεει κρυπτογραφηση συσκευης?

 

Τι πρεπει να κανουμε δηλαδή να το απενεργοποιήσουμε?

Να πατησεις εκει που γραφει turn off.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...