Προς το περιεχόμενο

Αξιόλογες σχολές Kick boxing


Avatar21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να μην τα πολυλογώ έχετε στο νου σας κάποια αξιόλογη σχολή Kick boxing? Θέλω να ασχοληθώ με το άθλημα για γυμναστική περισσότερο. Η περιοχές είναι Άγιος Δημήτριος, Δάφνη, Μοσχάτο, Παλαιό Φάληρο και ότι άλλο πέφτει κοντά. Έψαξα αλλά δεν βρήκα τίποτα σχετικά με απόψεις για σχολές Kick boxing. Ξέρω ότι πρέπει να πάω να δω προπονήσεις να δω αντιδράσεις, συμπεριφορές και τα λοιπά αλλά αν πάω να τα κάνω όλα αυτά δεν το βλέπω να γράφομαι ποτέ. Οπότε είπα να γλιτώσω χρόνο από το αξιαγάπητο forum (  ^_^ ) μιας και ξέρω ότι ασχολούνται αρκετά άτομα από εδώ με πολεμικές τέχνες. Όλο και κάτι θα έχουν να πουν για τις σχολές τους η για τις σχολές που έχουν πάει και έχουν φύγει για τον οποιοδήποτε λόγο.

 

Επίσης μίλησα με ************* ( δεν την γράφω διότι μπορεί να θεωρηθεί διαφήμιση, όποιος θέλει του το λέω με pm) που είναι παλαιό Φάληρο και έχω να πω πως η ώρες με βολεύουν αρκετά και τα χρήματα για 4ης μέρες που μου είπαν τα βρίσκω ικανοποιητικά ( 50 ευρώ. Δεν ξέρω αν είναι ακριβά η όχι διότι δεν έχω εμπειρία με το άθλημα ), όμως δεν ξέρω τίποτα για την συγκεκριμένη σχολή. Το μόνο που ξέρω είναι πως άνοιξε πρόσφατα. Κάθε άποψη ευπρόσδεκτη :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Γαμεί το kick-boxing...εκτός της γυμναστικής(~500-600 θερμίδες την ώρα),χτίζεις καλό σώμα και στην τελική άμα στην πέσει και κανείς στο δρόμο δρας αναλόγως.Εγώ κάνω από το youtube διάφορα προγράμματα...ένα από αυτά είναι το ακόλουθο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γαμεί το kick-boxing...εκτός της γυμναστικής(~500-600 θερμίδες την ώρα),χτίζεις καλό σώμα και στην τελική άμα στην πέσει και κανείς στο δρόμο δρας αναλόγως.Εγώ κάνω από το youtube διάφορα προγράμματα...ένα από αυτά είναι το ακόλουθο

 

Πολύ καλό αυτό που κάνεις απλά όσες φορές έχω προσπαθήσει να κάνω σπίτι μόνος μου γυμναστική έκανα για λίγο και μετά το άφηνα γιατί ήταν βαρετά μετά από κάποιο σημείο. Γιαυτό θέλω να αρχίσω σε κάποια σχολή μπας και το πάρω απόφαση και δεν τα παρατήσω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις ένα point εδώ...το παθαίνω και γω ενίοτε. 

 

Ψήσουν να έρθεις και συ xD. Είναι λογικό να βαριέσαι γιατί είναι μονότονο. Το ίδιο πράγμα ( συνήθως και συγκεκριμένες ώρες ) κάθε μέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα βρήκες σχολή ? γιατι ψάχνω και εγω στον πειραιά για αξιόλογη και κυριως να γίνεται δουλειά μην σε γράφει ο προπονητής τελείως , ενοειται πως και εγω το θέλω για γυμναστική και να φτιάξω την φυσική μου κατάσταση κυριως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα βρήκες σχολή ? γιατι ψάχνω και εγω στον πειραιά για αξιόλογη και κυριως να γίνεται δουλειά μην σε γράφει ο προπονητής τελείως , ενοειται πως και εγω το θέλω για γυμναστική και να φτιάξω την φυσική μου κατάσταση κυριως

 

Τίποτα ακόμα. Έχω ακούσει ότι στον Αγ. Δημήτριο έχει μια καλή σχολή. Αν θες σου λέω με πμ την σχολή. Δεν έχει απαντήσει και κανένας άλλος για να μας βοηθήσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σχολη fighters του Αθανασοπουλου ειναι γνωστη. Το κεντρικο ειναι στον Πειραια αλλα εχει και αλλα δικα του. Επισης συνεργαζεται και με πολλα γυμναστηρια στα οποια στελνει δικους του εκπαιδευτες. Βεβαια το ποσο καλη δουλεια γινεται σε αυτα παιζει πολυ, τοσο με τον εκαστοτε εκπαιδευτη οσο και με το κοινο των γυμναστηριων που συνηθως ειναι αρκετα πιο casual.

 

Και στο δικο μου γυμναστηριο στη Βουλα εχει καποιον και παω και εγω ενιοτε. Γενικως δεν εχω παραπονο. Αν το βλεπεις περισσοτερο ως γυμναστικη μπορει να σε καλυψει κατι τετοιο. Εγω σιγουρα δεν θα ηθελα να πληρωνω ξεχωριστη συνδρομη και το κλασικο γυμναστηριο δεν το κοβω

 

Μπες στο site http://www.fightersclub.gr/ να δεις αν εχει καπου που σε βολευει. Αλλα σιγουρα πρεπει να δεις τι παιζει πριν γραφτεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον θα παω μια βόλτα μεχρι το fighters μιας και ειναι και κοντα μου

 

Μην πας Αθανασόπουλο δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα...Ψάξε το λίγο ακόμα κάτι καλύτερο θα βρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην πας Αθανασόπουλο δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα...Ψάξε το λίγο ακόμα κάτι καλύτερο θα βρεις.

 

Οκ thanks θα ψάξω λιγο ακομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα κικ μποξ ρε παιδιά;; Δε προτιμάτε κάτι δε taekwondo να σας εξυπηρετήσουμε και νότια και βόρεια;; :-)

 

Παλαιότερα ίσως να το προτιμούσα τώρα όμως να κάτσω να κάνω κλωτσιά στα 2 μέτρα και να σπάω ότι βρίσκω μπροστά μου με το κεφάλι δεν μου φαίνεται τόσο καλή ιδέα.

Οκ thanks θα ψάξω λιγο ακομα

 

Σου το λέω γιατί πρόσφατα συνάντησα ένα παιδί και μου λέει πως τον χρέωναν τζάμπα για πράγματα τα οποία δεν ήταν και τόσο απαραίτητα και πως ήθελαν να πάρει και ζώνη ( και από ότι ξέρω το kick boxing δεν έχει ζώνες απλά το κάνουν οι σχολές για να βγάλουν λεφτά ). Το κατά πόσο ισχύουν δεν το ξέρω απλά ψάξου λίγο κάτι καλύτερο θα βρεις. Συνήθως οι καλοί δάσκαλοι βρίσκονται σε σχολές που δεν τις ξέρουν και πολλοί. Για αυτό ψάξε και αν βρεις τίποτα καλό πες μου και μένα να ξέρω.

 

p.s Εγώ έχω σχολή fighters 5 λεπτά από το σπίτι μου αλλά δεν θέλω να πάω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...