Προς το περιεχόμενο

Ομοφυλόφιλοι φιλήθηκαν απέναντι από τον Μητροπολίτη Σεραφείμ


drake.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Δημόσιος χώρος είναι και τα νεκροταφεία, το θεωρείς οκ να χαμουρεύονται άτομα την ώρα που τελείται η οποιαδήποτε εκδήλωση εκεί  (χριστιανική ή μή)  δίπλα;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 269
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δεν ειναι αμορφωσια ειναι απελπισια και αν δεν υπηρχε η θρησκεια θα μετατρεπονταν συντομα σε οργη και θα σκοτωνε ο ενας τον αλλο.

Η βάση κάθε θρησκείας....η εν λόγω ζωή είναι δοκιμασία για την μεταθανάτια που πρέπει να κερδίσεις υπομένοντας τα βάσανα και γυρνώντας και το άλλο μάγουλο.

 

Να δω πόσες γενιές ακόμα οι άνθρωποι θα γεννάνε πρόβατα αντί για νοήμοντα όντα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aμα κρίση βοηθάει την αμορφωσιά, ναι συμφωνώ στρέφονται στον θεό να σωθούν...

Όπως αλλοι στα super market με τα "ελληνικά" προϊόντα...

Εγώ θεωρώ αμορφωσιά και άκρως εγωιστικό το να είναι κάποιος Άθεος, μην το πάμε όμως εκεί το θέμα. Όσον αφορά όμως αυτό για τα ελληνικά προϊόντα, συμφωνώ.

Μόνο εγώ βλέπω μια μαύρη επιφάνεια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θεωρώ αμορφωσιά και άκρως εγωιστικό το να είναι κάποιος Άθεος, μην το πάμε όμως εκεί το θέμα. Όσον αφορά όμως αυτό για τα ελληνικά προϊόντα, συμφωνώ.

Μόνο εγώ βλέπω μια μαύρη επιφάνεια;

Έχεις κάνει την δήλωση της χρονιάς, συγχωρείσαι όμως λόγω ηλικίας.

 

Μόνο εσύ βλέπεις μαύρη επιφάνεια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι οχι..Ειναι πολυ In η αθεια..Ειναι προβατιλα να εχεις πιστευω!Η θρησκεια και ο σεβασμος δεν εχει να κανει με τους παπαδες που μας εχει επιβαλλει η Μασονια η ανωμαλη σε ολα τα επιπεδα..Διοτι παπας σωστος δεν υπαρχει και αν υπηρξε καποιος ηγετης καποτε τον εφαγαν λαχανο..Τεσπα μην παω το θεμα μακρια!Γνωριζω πολλους γκει που γελανε με αυτα τα καραγκιοζιλικια..Γιατι τετοια ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις κάνει την δήλωση της χρονιάς, συγχωρείσαι όμως λόγω ηλικίας.

 

Μόνο εσύ βλέπεις μαύρη επιφάνεια.

Μάλιστα.... Από ό,τι βλέπω πάντως η νοημοσύνη μου ξεπερνάει αυτή κάποιων πρεσβύτερης ηλικίας.

 

Ας μην το κάνουμε όμως κι αυτό το θέμα Άθεοι vs Πιστοί. Ας αφήσουμε τον καθένα να πιστεύει ό,τι θέλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δημόσιος χώρος είναι και τα νεκροταφεία, το θεωρείς οκ να χαμουρεύονται άτομα την ώρα που τελείται η οποιαδήποτε εκδήλωση εκεί  (χριστιανική ή μή)  δίπλα;

 

Το νεκροταφείο είναι ένας χώρος όπου τελούνται μυστήρια. Το λιμάνι δεν είναι. Στον πρώτο χώρο λοιπόν, ναι, είναι άκομψο, στον δεύτερο όμως ας πρόσεχαν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα.... Από ό,τι βλέπω πάντως η νοημοσύνη μου ξεπερνάει αυτή κάποιων πρεσβύτερης ηλικίας.

 

Ας μην το κάνουμε όμως κι αυτό το θέμα Άθεοι vs Πιστοί. Ας αφήσουμε τον καθένα να πιστεύει ό,τι θέλει.

Συμφωνώ, απλά κοίτα την φωτό με τα πρόβατα κάθε ηλικίας γύρω από τον στολισμένο κουραμπιέ.

Σαφέστατα έχεις μεγαλύτερη νοημοσύνη από αυτούς, αυτοί δεν έχουν σαν δικαιολογία το νεαρό της ηλικίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το νεκροταφείο είναι ένας χώρος όπου τελούνται μυστήρια. Το λιμάνι δεν είναι. Στον πρώτο χώρο λοιπόν, ναι, είναι άκομψο, στον δεύτερο όμως ας πρόσεχαν.

Προφανώς και δεν έχεις παρευρεθεί ποτέ σου σε γάμο εν πλω από Πλοίαρχο ή σε δοξασία του Αγίου Νικολάου. Κρίμα μιας και είναι καταπληκτικές τελετές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θεωρώ αμορφωσιά και άκρως εγωιστικό το να είναι κάποιος Άθεος, μην το πάμε όμως εκεί το θέμα. Όσον αφορά όμως αυτό για τα ελληνικά προϊόντα, συμφωνώ.

Iσα ισα. Ο άθεος είναι ο μορφωμένος και εγινε αθεος απο συνειδηση. Αυτος ειναι που διαβασε και εψαξε κατι παραπανω απ, το να λατρευει εικονες, ναούς, θεοτητες και κεραυνους.

 

Επίσης αθεοι ευθύνονται για την ιατρική τον 17 αιώνα. Κλεβαν πτωματα για να τα εξετάζουν και να τα ανοίγουν, η εκκλησία και οι αρχές τους δίωκαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ, απλά κοίτα την φωτό με τα πρόβατα κάθε ηλικίας γύρω από τον στολισμένο κουραμπιέ.

Σαφέστατα έχεις μεγαλύτερη νοημοσύνη από αυτούς, αυτοί δεν έχουν σαν δικαιολογία το νεαρό της ηλικίας.

Δεν μπαίνω στον κόπο να απαντήσω.

 

Iσα ισα. Ο άθεος είναι ο μορφωμένος και εγινε αθεος απο συνειδηση. Αυτος ειναι που διαβασε και εψαξε κατι παραπανω απ, το να λατρευει εικονες, ναούς, θεοτητες και κεραυνους.

 

Επίσης αθεοι ευθύνονται για την ιατρική τον 17 αιώνα. Κλεβαν πτωματα για να τα εξετάζουν και να τα ανοίγουν, η εκκλησία και οι αρχές τους δίωκαν.

Ωραία, τότε πείτε μας επιτέλους τι/ποιος/πως δημιούργησε το σύμπαν, τι συμβαίνει μετά τον θάνατο, γιατί υπάρχουμε, ποιος μας έδωσε αυτήν την "πνοή ζωής" κτλ επιτέλους για να μας βγάλετε από αυτήν την πλάνη των Θεών στην οποία ζούμε. Ξεκάθαρα πράγματα όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπαίνω στον κόπο να απαντήσω.

 

 

Ωραία, τότε πείτε μας επιτέλους τι/ποιος/πως δημιούργησε το σύμπαν, τι συμβαίνει μετά τον θάνατο, γιατί υπάρχουμε, ποιος μας έδωσε αυτήν την "πνοή ζωής" κτλ επιτέλους για να μας βγάλετε από αυτήν την πλάνη των Θεών στην οποία ζούμε. Ξεκάθαρα πράγματα όμως.

Απάντησε εσύ πρώτα στο ποιος δημιούργησε τον Θεό.

Και ύστερα αναρωτήσου αν θα ήσουν ορθόδοξος χριστιανός αν είχες γεννηθεί στη Σαουδική Αραβία. Και από πλούσιους γονείς κιόλας. Ή στην Κίνα. Ή στην αφρική. Ή οπουδήποτε αλλού στον κόσμο.

 

Ή αν θα πίστευες σε Θεό αν είχες άθεους γονείς που δεν θα σου πιπίλιζαν το μυαλό και δεν θα σου έκαναν πλύση εγκεφάλου από γεννησιμιού σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπαίνω στον κόπο να απαντήσω.

 

Ωραία, τότε πείτε μας επιτέλους τι/ποιος/πως δημιούργησε το σύμπαν, τι συμβαίνει μετά τον θάνατο, γιατί υπάρχουμε, ποιος μας έδωσε αυτήν την "πνοή ζωής" κτλ επιτέλους για να μας βγάλετε από αυτήν την πλάνη των Θεών στην οποία ζούμε. Ξεκάθαρα πράγματα όμως.

Θα κάνουμε μια συμφωνία. Θα μου πεις ποιος έφτιαξε τον Θεό και θα σου απαντήσω κι εγώ στα ερωτήματα σου. Πάει;

Απάντησε εσύ πρώτα στο ποιος δημιούργησε τον Θεό.

Και ύστερα αναρωτήσου αν θα ήσουν ορθόδοξος χριστιανός αν είχες γεννηθεί στη Σαουδική Αραβία. Και από πλούσιους γονείς κιόλας.

Μες στο μυαλό μου είσαι εσύ; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ύστερα αναρωτήσου αν θα ήσουν ορθόδοξος χριστιανός αν είχες γεννηθεί στη Σαουδική Αραβία. Και από πλούσιους γονείς κιόλας.

Εάν μου δινόταν η ευκαιρία να ξεφύγω από τα όσα μου επιβάλει η εκεί κοινωνία και μελέταγα τις υπόλοιπες θρησκείες, τότε φυσικά και ναι.

 

Θα κάνουμε μια συμφωνία. Θα μου πεις ποιος έφτιαξε τον Θεό και θα σου απαντήσω κι εγώ στα ερωτήματα σου. Πάει;

Μες στο μυαλό μου είσαι εσύ; :P

 

 

Ο Θεός υπήρχε "προπάντων των αιώνων". Δεν τον δημιούργησε κανείς. Τουλάχιστον αυτό εγώ πιστεύω, δεν μπορώ με σιγουριά να σας πω έτσι όπως κι εσείς δεν μπορείτε να μου απαντήσετε με σιγουριά τις ερωτήσεις που έκανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...