Προς το περιεχόμενο

Ομοφυλόφιλοι φιλήθηκαν απέναντι από τον Μητροπολίτη Σεραφείμ


drake.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 269
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Αηδια ειναι που μερικοι πηγαινετε σε λειτουργιες τετοιων ανθρωπων- ψευτικων παπαδων με χρυσα ρασα που κηρυττουν το μισος με καθε λεξη και αισθανεστε και θρησκευτικη κατανυξη και απο πανω.

 

Σαν χριστιανος αμφισβητω το θρησκευτικο σας αισθημα.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αηδια ειναι που μερικοι πηγαινετε σε λειτουργιες τετοιων ανθρωπων- ψευτικων παπαδων με χρυσα ρασα που κηρυττουν το μισος με καθε λεξη και αισθανεστε και θρησκευτικη κατανυξη και απο πανω.

 

Σαν χριστιανος αμφισβητω το θρησκευτικο σας αισθημα.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Πιστεύεις δηλαδή ότι πάμε στην Εκκλησία για τους παπάδες με τα χρυσά ράσα; Εάν ναι τότε είσαι βαθιά νυχτωμένος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Αηδια ειναι που μερικοι πηγαινετε σε λειτουργιες τετοιων ανθρωπων- ψευτικων παπαδων με χρυσα ρασα που κηρυττουν το μισος με καθε λεξη και αισθανεστε και θρησκευτικη κατανυξη και απο πανω.

 

Σαν χριστιανος αμφισβητω το θρησκευτικο σας αισθημα.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Πιστεύεις δηλαδή ότι πάμε στην Εκκλησία για τους παπάδες με τα χρυσά ράσα; Εάν ναι τότε είσαι βαθιά νυχτωμένος.
Δεν εχει σημασια για ποιον πας. Οταν πας σε λειτουργια τετοιων "αγιων" ανθρωπων , αποδεχεσαι και εγκρινεις εμμεσα την εξουσια τους. Μια εξουσια που βασιζεται στο μισος, στον πλουτο και το συμφερον.Και για να μην παραξηγηθω προφανως και δεν μιλαω για ολους τους παπαδες, αλλα ο συγκεκριμενος ειναι απ τα χειροτερα παραδειγματα.Sent from my iPhone using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύεις δηλαδή ότι πάμε στην Εκκλησία για τους παπάδες με τα χρυσά ράσα; Εάν ναι τότε είσαι βαθιά νυχτωμένος.

Όχι αλλά αυτά βλέπετε και σε αυτούς φιλάτε τα χέρια.

Αφού σας αρέσει αυτό το χόμπι μην λέμε ότι θέλουμε...

Και εγώ για καφέ πάω αλλά θα κοιτάξω και την σερβιτόρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει σημασια για ποιον πας. Οταν πας σε λειτουργια τετοιων "αγιων" ανθρωπων , αποδεχεσαι και εγκρινεις εμμεσα την εξουσια τους. Μια εξουσια που βασιζεται στο μισος, στον πλουτο και το συμφερον.Και για να μην παραξηγηθω προφανως και δεν μιλαω για ολους τους παπαδες, αλλα ο συγκεκριμενος ειναι απ τα χειροτερα παραδειγματα.Sent from my iPhone using Insomnia

 

 

Όχι αλλά αυτά βλέπετε και σε αυτούς φιλάτε τα χέρια.

Αφού σας αρέσει αυτό το χόμπι μην λέμε ότι θέλουμε...

Και εγώ για καφέ πάω αλλά θα κοιτάξω και την σερβιτόρα...

 

 

 

Συγγνώμη ρε παιδιά, αλλά ο μόνος είμαι που πάω απλά για να ακούσω την λειτουργία και για να παρευρεθώ εκεί κάποιες άγιες μέρες; Τί σχέση έχει αυτό με τους παπάδες;

 

 

Υ.Γ. Ούτε μία φορά δεν έχω φιλήσει χέρι παπά στη ζωή μου. Ούτε μία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα για να μαι ειλικρινης δε γουσταρω εκκλησιες κτλπ.

Το 95% των παπαδων ειναι μεγαλα παρταλια.

Εκτος απο κατι νησια και χωρια που πανε σε πανηγυρια, τρεχουν για το καλό του κοσμου.

 

Ο παππας δε που με βαφτησε ομως ηταν τρελο ροκαμπίλι.

Βοηθουσε κοσμο, μαζευε χρηματα γα τους φτωχους, ειχε ενα σαπιο αμαξι αλλα πηγαινε παντου, σαν γνησιος κρητικος κουβαλουσε και ενα μαχαιρι, πρεπει να "έσπρωχνε" και καμια χήρα που και που, μεχρι και λειτουργια ειχε αφησει οταν ειχα χαθει μικρος στο χωριό για να με βρει.

 

Αυτος ειναι ο μονος που τον εχω ψηλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα για να μαι ειλικρινης δε γουσταρω εκκλησιες κτλπ.

Το 95% των παπαδων ειναι μεγαλα παρταλια.

Εκτος απο κατι νησια και χωρια που πανε σε πανηγυρια, τρεχουν για το καλό του κοσμου.

 

Ο παππας δε που με βαφτησε ομως ηταν τρελο ροκαμπίλι.

Βοηθουσε κοσμο, μαζευε χρηματα γα τους φτωχους, ειχε ενα σαπιο αμαξι αλλα πηγαινε παντου, σαν γνησιος κρητικος κουβαλουσε και ενα μαχαιρι, πρεπει να "έσπρωχνε" και καμια χήρα που και που, μεχρι και λειτουργια ειχε αφησει οταν ειχα χαθει μικρος στο χωριό για να με βρει.

 

Αυτος ειναι ο μονος που τον εχω ψηλά!

Οι παπάδες όμως δεν είναι ο Χριστιανισμός. Το ότι υπάρχουν παρτάλια παπάδες όπως λες δεν έχει να κάνει ούτε στο ελάχιστο με τον Χριστιανισμό και τις διδασκαλίες του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας κάνει ο καθένας ό,τι θέλει στο κρεβάτι του, όμως το να προκαλεί σε Χριστιανική γιορτή και λειτουργία είναι (εκτός από ανούσιο) αφελές εκ μέρος τους και προκλητικό. Δεν με ενδιαφέρει η σεξουαλικότητα του άλλου, με ενδιαφέρει όμως όταν σε μία χριστιανική λειτουργία (που καλώς ή κακώς γνωρίζουμε τις σταθερές απόψεις την Εκκλησίας πάνω στο θέμα) προβάλουν/επιβάλλουν την σεξουαλικότητά τους. Το θεωρώ απαράδεκτο.

 

 

Όχι,δεν είμαι ομοφοβικός. Είμαι απλά ενάντια σε αυτές τις πράξεις τους.

Απαράδεκτες ήταν πρώτα απ'όλα οι δηλώσεις που έκανε ο στολισμένος κουραμπιές. Αυτός το ξεκίνησε.

Και λίγα του έκαναν, έπρεπε να πέσουν όλοι να πιάσουν τον σταυρό και μόλις τον έπιαναν να άρχιζαν ομαδικό όργιο μέσα στη θάλασσα..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαράδεκτες ήταν πρώτα απ'όλα οι δηλώσεις που έκανε ο στολισμένος κουραμπιές. Αυτός το ξεκίνησε.

Και λίγα του έκαναν, έπρεπε να πέσουν όλοι να πιάσουν τον σταυρό και μόλις τον έπιαναν να άρχιζαν ομαδικό όργιο μέσα στη θάλασσα..

Μάλιστα..... Αυτός το ξεκίνησε και όχι οι υπόλοιποι που κυκλοφορούσαν βαμμένοι με τακούνια έξω στους δρόμους.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταία 10ετια-20ετια τους ειναι.

Μονο κανα παπαδοπαίδι μετά θα ασχολείται με "τα της εκκλησίας".

Ψόφησε το έθιμο...

Soon...

 

Λαθος προβλεψη κανεις η στατιστικη δειχνει οτι σε περιοδους οικονομικης κρισης η στροφη του κοσμου προς την θρησκεια ειναι μεγαλυτερη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα..... Αυτός το ξεκίνησε και όχι οι υπόλοιποι που κυκλοφορούσαν βαμμένοι με τακούνια έξω στους δρόμους.....

 

 

Αυτον λες;

gouna1.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα..... Αυτός το ξεκίνησε και όχι οι υπόλοιποι που κυκλοφορούσαν βαμμένοι με τακούνια έξω στους δρόμους.....

Η εκκλησία το έχει πρωτοξεκινήσει αιώνες τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτον λες;

gouna1.gif

Όχι, πρώτη φορά τον βλέπω τον κύριο.

Η εκκλησία το έχει πρωτοξεκινήσει αιώνες τώρα.

Ούτε καν. Θα έλεγα τι το έχει πρωτοξεκινήσει αλλά δεν θέλω να φλερτάρω με ban.

 

Δεν κερδιζεις κανεναν σεβασμο ετσι..Στην τελικη μη σεβαστεις τον Μητροπολιτη,σεβασου την σημερινη μερα.

Αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...