Προς το περιεχόμενο

Ομοφυλόφιλοι φιλήθηκαν απέναντι από τον Μητροπολίτη Σεραφείμ


drake.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προφανώς και έχω επηρεαστεί έντονα από τον Χριστιανισμό αφού όλη μου την ζωή την έζησα με βάση το Χριστιανικό πρότυπο. Εσύ πιστεύεις ότι δεν υπάρχει Θεός. Εγώ πιστεύω ότι υπάρχει Θεός. Εγώ πιστεύω στα θαύματα του Χριστού και τα θεωρώ ως απόδειξη ύπαρξης του Θεού ενώ εσύ δεν πιστεύεις σε αυτά και δεν τα αποδέχεσαι. Τα ερωτήματα που έθεσα στην αρχή τα έχω απαντήσει μέσω του Χριστιανισμού ενώ εσύ ακόμα ψάχνεις (και καλά κάνεις). Όταν τα απαντήσεις, τότε θα μπορείς να αποδείξεις τα λεγόμενά σου ότι δεν υπάρχει Θεός. Εγώ έχω αποδείξει τα λεγόμενά μου (ότι δηλαδή υπάρχει Θεός) μέσω αποδεδειγένων ιστορικών γεγονότων (π.χ. Ρωμαϊκό έγγραφο σχετικά με την περιγραφή του Χριστού και την σταύρωσή Του) τα οποία δεν αποδέχεσαι για κάποιον άγνωστο για εμένα λόγο. Οπότε, κάνε όσες έρευνες θέλεις και όταν που απαντήσεις τις ερωτήσεις αυτές θα σε παραδεχτώ. Όπως προείπα, μέχρι τότε, οποιαδήποτε δήλωση σχετικά με την ορθότητα της αθεΐας είναι άτοπη. Τα έγραψα όσο πιο απλά και κατανοητά γίνεται και ελπίζω να έγινα σαφείς.

 

 

1) Αυτός που φέρνει την "θέση" οφείλει και να την αποδείξει. Θεός δεν υπήρχε. Οι θρησκευόμενοι θέλησαν να τον φέρουν. Οφείλουν να αποδείξουν την ύπαρξη του. Εάν δεν το κάνουν δεν μπορούν να αξιώνουν ότι αυτά που λένε είναι κάτι άλλο πέρα από ανυπόστατα που ΘΕΛΟΥΝ να τα πιστεύουν και όχι η ΑΛΗΘΕΙΑ. 

 

2) Δεν υπάρχει "δεν πιστεύω στα θαύματα". Εφόσον κάποιος θέλει να "περάσει" κάτι ως θαύμα θα πρέπει να αποδείξει ότι είναι. Εφόσον αυτό δεν είναι δυνατό τότε δεν υπάρχει το "δεν πιστεύω στα θαύματα" αλλά το "πιστεύω στα θαύματα" ή "γνωρίζω ότι δεν γίνονται".

 

 

Θέλουν οι θρησκευόμενοι να πιστεύουν σε κάτι; Με γεια τους με χαρά τους. Κανένα πρόβλημα. Να μην αξιώνουν όμως ότι αυτό είναι αλήθεια χωρίς να μπορούν να το αποδείξουν με επανάληψη, παρατήρηση και καταγραφή αποτελεσμάτων. 

 

 

Τώρα, όσο για τις "ιστορικές αποδείξεις", δεν θα ήθελα να φανταστώ ότι δεν μπορείς να καταλάβεις πως δεν είναι απίθανο να υπήρχε κάποιος που να λέγεται "χριστός" και να πέθανε με ένα τρόπο εκτέλεσης που είχαν τότε αλλά αυτός ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΟΣ.. Εάν αυτό δεν μπορείς να το καταλάβεις, τότε φαντάζομαι ότι ξέρεις πως αυτό σημαίνει πως ό,τι λες είναι κάπως.. ασήμαντο. Εάν μπορείς να το καταλάβεις αλλά όμως το φέρνεις σαν επιχείρημα, αυτό σημαίνει πως έχεις δόλιους σκοπούς. 

 

Οπότε διάλεξε. Είτε δεν καταλαβαίνεις απλά πράγματα είτε κάνεις λαμογιές. 

Γιατί, στα λιμάνια δεν τελούνται μυστήρια; Επίσης αφού δεν χωνεύουν για τον Α ή Β λόγω τον εν λόγω ιερέα ή την εν λόγω θρησκεία γιατί συνεχίζουν να το τραβάνε το θέμα; Δεν λέω, δικαίωμά τους, αλλά εάν πιστεύουν ότι πρόκειται η Εκκλησία να αλλάξει γνώμη, τότε πολύ απλά βαυκαλίζονται. Επιπλέον γιατί δεν πήγαιναν ιδιαιτέρως μπροστά στον εν λόγω ιερέα να τα κάνουν αυτά και έπρεπε να δείξουν τέτοια ασέβεια σε αυτό το ιερό για εμάς τους Χριστιανούς τελετουργικό των Θεοφανείων; Διότι έτσι δεν την έσπασαν μόνο στον μητροπολίτη αλλά και σε όλους τους υπόλοιπους πιστούς που είχαν παρευρεθεί εκεί για να γιορτάσουν την ημέρα εκείνη.

 

Ντροπή. Θα μπορούσαν να το είχαν κάνει με άλλον πολύ πιο αποτελεσματικό και αποδεκτό από τους πιστούς τρόπο.

 

 

1) Εάν ήθελε ο τύπος με τα κοσμήματα να του το κάνουν ιδιαιτέρως να έλεγε και αυτός αυτά που είπε ιδιαιτέρως. 

 

2) Στα λιμάνια κάνουν και φόνους και sex και εμπόριο ναρκωτικών. Τι σημαίνει αυτό; Είναι ιερός χώρος; Όχι. Δεν υπάρχει κάτι άλλο. Επειδή θέλει μία ομάδα φαντασιόπληκτων να κάνουν τα δικά τους θα πρέπει όλοι οι άλλοι να κάνουν σούζες; 

 

3) Για να την σπάσουν το έκαναν και καλά έκαναν. Πολύ καλή κίνηση. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 269
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Μηπως να κοψουμε και την Εκκλησια επειδη οι παπαδες ειναι λαμογια? Αν ειναι ετσι να κοψουμε και την αγορα ψωμιου επειδη υπαρχει αισχοκερδια,να κοψουμε να πηγαινουμε και στον γιατρο επειδη ξερουμε οτι παιρνει φακελακι...

Πρόβλημα της θρησκείας σου τότε το παπαδαριο, όσο το έχετε στους κόλπους σας, τόσο θα τα ακούτε για αυτούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει ρε παιδια, και εγω γαμαω καθε βραδυ και απο μια μοντελα αλλα δεν βγαινω να το κανω βουκινο. Με ενοχλουν αυτες οι προκλητικες κινησεις απο οπου και αν προερχονται. Ειναι σαν να τρως το φαγητο σου και καποιος απο το πουθενα ερχεται και σου χωνει τα βρωμοχερα του μεσα στο πιατο σου. 

 

Απο τη στιγμη λοιπον που αυτοι πηγαν για να προκαλεσουν ε τωρα ας τα λουστουνε κιολας. Το να προσπαθησεις να τα "βαλεις" με τη θρησκεια με τετοιο τροπο εκτος απο αφελες ειναι και εντελεως ηλιθιο. 

 

 

Μόνο που στο φαγητό είναι δικό σου ενώ ο αξύριστος τυπάς, με τα κοσμήματα και τα φουστάνια, εκμεταλλεύτηκε την εξουσία του για να επηρεάσει καταστάσεις για ανθρώπινα δικαιώματα. 

 

Φαντάζομαι μπορείς να δεις την διαφορά. 

 

 

 

Και καθόλου ηλίθιο δεν είναι. Εάν οι φαντασιόπληκτοι δεν μπορούν να σεβαστούν ανθρώπινα δικαιώματα και τα βάζουν έτσι με τέτοια θέματα είναι εκτός από αφελές και ηλίθιο (χώρια ότι θα χάσουν κόσμο από το μαγαζάκι τους). 

 

flat,550x550,075,f.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλά κάνανε οι τυπάδες και οι τύπισσες. Μαγκιά τους. 

 

 

 

Μαγκες του γλυκου νερου, μαγκες εκει που ξερουν οτι τους παιρνει, μαγκες εκ του ασφαλους.
Μαγκια πραγματικη θα ηταν να το εκαναν σε Ισλαμικη χωρα τυπου Σαουδικης Αραβιας, μονο που εκει θα ηταν και η τελευταια τους. 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το νεκροταφείο είναι ένας χώρος όπου τελούνται μυστήρια. Το λιμάνι δεν είναι. Στον πρώτο χώρο λοιπόν, ναι, είναι άκομψο, στον δεύτερο όμως ας πρόσεχαν.

 

Η Κηδεια δεν ειναι μυστηριο..

 

On topic.. 

 

Σχετικά με την καθαυτού κίνηση... ήταν πολύ ωραία κίνηση. Πολύ καλύτερη από το κλείσιμο δρόμων, από τις διαδηλώσεις και από ό,τι άλλο. 

 

 

Αυτός ο άνθρωπος (αυτός με τα κοσμήματα) είχε σοβαρές αντιρρήσεις, και τις εξέφρασε χρησιμοποιώντας την εξουσία που έχει, για κάτι που αναγνωρίζεται ως δικαίωμα των ανθρώπων με διαφορετικό σεξουαλικό προσανατολισμό από τον συνηθισμένο. 

 

Καλά κάνανε οι τυπάδες και οι τύπισσες. Μαγκιά τους. 

 

 

Και όχι, δεν πήγανε σε κανένα νεκροταφείο ούτε κανέναν ιδιαίτερο χώρο. Σε ένα λιμάνι πήγανε. 

 

Οποτε στα λιμανια μπορω και εγω να ειμαι γυμνος και να κανω τρεξιμο ή με το γκομενακι,να της ριχνω και κανενα.... και οταν με μπουζουριασουν στην ΓΑΔΑ να κανω και διαμαρτυρια για το μπουζουριασμα?

Πρόβλημα της θρησκείας σου τότε το παπαδαριο, όσο το έχετε στους κόλπους σας, τόσο θα τα ακούτε για αυτούς.

Οταν εγω θελω να παω στην Εκκλησια παω γιατι το γουσταρω,γιατι θελω να παω στην Εκκλησια,για την πιστη μου και οχι για τον εκαστοτε παπαδαριο-λαμογιο.Οπως και στον γιατρο παω οχι για να μου παρει το φακελακι ή επειδη η γιατρος ειναι γκομεναρα με βυζομπαλα και γουσταρει τρελες αλλα επειδη εχω καποιο προβλημα..

Δεν με ενδιαφερει ακομα και αν τους εκτελεσουν ολους,καρφι δεν μου καιγεται..Αλλο το ενα,αλλο το αλλο..

 

Μόνο που στο φαγητό είναι δικό σου ενώ ο αξύριστος τυπάς, με τα κοσμήματα και τα φουστάνια, εκμεταλλεύτηκε την εξουσία του για να επηρεάσει καταστάσεις για ανθρώπινα δικαιώματα. 

 

Φαντάζομαι μπορείς να δεις την διαφορά. 

Αν δηλαδη κανω μια ληστεια ενω ειμαι ασφαλιτης,και εχω τα μεσα να μην με μπουζουριασουν στην στενη, σε ενα σουπερ μαρκετ τοτε θα εχει ο καθενας το δικαιωμα να βαλει το χερι του στο πιατο μου ετσι?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μαγκες του γλυκου νερου, μαγκες εκει που ξερουν οτι τους παιρνει, μαγκες εκ του ασφαλους.
Μαγκια πραγματικη θα ηταν να το εκαναν σε Ισλαμικη χωρα τυπου Σαουδικης Αραβιας, μονο που εκει θα ηταν και η τελευταια τους. 

 

 

 

Μάγκας του γλυκού νερού είναι ο αξύριστος με τα φουστάνια και τα χρυσαφικά. Ξέρει ότι τον παίρνει (και χωρίς αλλά και με εισαγωγικά) και για αυτό λέει ό,τι λέει. Ας το έκανε αυτό σε καμία Ολλανδία και εκεί θα ήταν και η τελευταία του με αυτή του την ιδιότητα. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Κηδεια δεν ειναι μυστηριο..

 

 

Οποτε στα λιμανια μπορω και εγω να ειμαι γυμνος και να κανω τρεξιμο ή με το γκομενακι,να της ριχνω και κανενα.... και οταν με μπουζουριασουν στην ΓΑΔΑ να κανω και διαμαρτυρια για το μπουζουριασμα?

Οταν εγω θελω να παω στην Εκκλησια παω γιατι το γουσταρω,γιατι θελω να παω στην Εκκλησια,για την πιστη μου και οχι για τον εκαστοτε παπαδαριο-λαμογιο.Οπως και στον γιατρο παω οχι για να μου παρει το φακελακι ή επειδη η γιατρος ειναι γκομεναρα με βυζομπαλα και γουσταρει τρελες αλλα επειδη εχω καποιο προβλημα..

Δεν με ενδιαφερει ακομα και αν τους εκτελεσουν ολους,καρφι δεν μου καιγεται..Αλλο το ενα,αλλο το αλλο..

 

Αν δηλαδη κανω μια ληστεια ενω ειμαι ασφαλιτης,και εχω τα μεσα να μην με μπουζουριασουν στην στενη, σε ενα σουπερ μαρκετ τοτε θα εχει ο καθενας το δικαιωμα να βαλει το χερι του στο πιατο μου ετσι?

 

 

Άρα φιλάω το ταίρι μου = τρέχω γυμνός. 

 

Makes sense. 

 

Αυτό στο χωριό μου το λένε "αυτογκόλ". 

 

 

Όπως επίσης και το "διεκδικώ ανθρώπινα δικαιώματα" = "κάνω ληστεία". Τελικά μου φαίνεται πως ο Fotis13 έχει δίκιο όταν λέει για πολιτικά δικαιώματα για κάποιους. 

 

Υ.Γ. Χώρια ότι το τελευταίο δεν έβγαζε κανένα λογικό νόημα... αλλά έστω. Έχεις κάποιο ελαφρυντικό. 

Υ.Γ.2. Εάν δεν πας στην εκκλησία θα ζήσεις καλύτερα. Εάν ΠΑΣ στο γιατρό θα ζήσεις καλύτερα. Φαντάζομαι ότι ακόμα και εσύ μπορείς να δεις την διαφορά. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο που στο φαγητό είναι δικό σου ενώ ο αξύριστος τυπάς, με τα κοσμήματα και τα φουστάνια, εκμεταλλεύτηκε την εξουσία του για να επηρεάσει καταστάσεις για ανθρώπινα δικαιώματα. 

 

Φαντάζομαι μπορείς να δεις την διαφορά. 

 

 

 

Και καθόλου ηλίθιο δεν είναι. Εάν οι φαντασιόπληκτοι δεν μπορούν να σεβαστούν ανθρώπινα δικαιώματα και τα βάζουν έτσι με τέτοια θέματα είναι εκτός από αφελές και ηλίθιο (χώρια ότι θα χάσουν κόσμο από το μαγαζάκι τους). 

Τί μας νοιάζει για τον Μητροπολίτη; Ο Μητροπολίτης είναι η θρησκεία μας;

 

1) Αυτός που φέρνει την "θέση" οφείλει και να την αποδείξει. Θεός δεν υπήρχε. Οι θρησκευόμενοι θέλησαν να τον φέρουν. Οφείλουν να αποδείξουν την ύπαρξη του. Εάν δεν το κάνουν δεν μπορούν να αξιώνουν ότι αυτά που λένε είναι κάτι άλλο πέρα από ανυπόστατα που ΘΕΛΟΥΝ να τα πιστεύουν και όχι η ΑΛΗΘΕΙΑ. Έστω ότι ισχύουν αυτά που λες. Εσύ μπορείς να αποδείξεις ότι δεν υπάρχει Θεός; (Άρα και να απαντήσεις ΞΑΝΑ λέω τα ερωτήματα που ώθησαν τον άνθρωπο στο να πιστέψει στον Θεό; )

 

2) Δεν υπάρχει "δεν πιστεύω στα θαύματα". Εφόσον κάποιος θέλει να "περάσει" κάτι ως θαύμα θα πρέπει να αποδείξει ότι είναι. Εφόσον αυτό δεν είναι δυνατό τότε δεν υπάρχει το "δεν πιστεύω στα θαύματα" αλλά το "πιστεύω στα θαύματα" ή "γνωρίζω ότι δεν γίνονται". Ναι, πρέπει να αποδείξουμε ότι το να περπατάς στο νερό ή ότι να το κάνεις κρασί είναι θαύμα επειδή κάθε μέρα γίνονται αυτά, ε; Και μετά μιλάτε οι Άθεοι για την δικιά μας νοημοσύνη........

 

 

Θέλουν οι θρησκευόμενοι να πιστεύουν σε κάτι; Με γεια τους με χαρά τους. Κανένα πρόβλημα. Να μην αξιώνουν όμως ότι αυτό είναι αλήθεια χωρίς να μπορούν να το αποδείξουν με επανάληψη, παρατήρηση και καταγραφή αποτελεσμάτων. Όπως προείπα αποδείξεις υπάρχουν. Εσείς δεν τις αποδέχεστε, κάτι το οποίο σέβομαι και σου ζητάω με την σειρά μου να αποδείξεις ότι ΔΕΝ υπάρχει Θεός.

 

 

Τώρα, όσο για τις "ιστορικές αποδείξεις", δεν θα ήθελα να φανταστώ ότι δεν μπορείς να καταλάβεις πως δεν είναι απίθανο να υπήρχε κάποιος που να λέγεται "χριστός" και να πέθανε με ένα τρόπο εκτέλεσης που είχαν τότε αλλά αυτός ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΟΣ.. Εάν αυτό δεν μπορείς να το καταλάβεις, τότε φαντάζομαι ότι ξέρεις πως αυτό σημαίνει πως ό,τι λες είναι κάπως.. ασήμαντο. Εάν μπορείς να το καταλάβεις αλλά όμως το φέρνεις σαν επιχείρημα, αυτό σημαίνει πως έχεις δόλιους σκοπούς. Δεν ξέρω εάν δεν το έχεις καταλάβει ακόμα, αλλά εμείς οι Χριστιανοί αυτό πιστεύουμε: Το ότι ο Χριστός ήταν Θεός.

 

Οπότε διάλεξε. Είτε δεν καταλαβαίνεις απλά πράγματα είτε κάνεις λαμογιές. Δεν παίζει το ενδεχόμενο εσύ να μην θέλεις να καταλάβεις τί σου λέω; Επειδή αυτό συμβαίνει τα τελευταία 10 ποστ.

 

 

1) Εάν ήθελε ο τύπος με τα κοσμήματα να του το κάνουν ιδιαιτέρως να έλεγε και αυτός αυτά που είπε ιδιαιτέρως. Άστον αυτόν να κάνει ό,τι θέλει, πρέπει αναγκαστικά και οι υπόλοιποι να πέσουν στο επίπεδό του; Όσο σεβάστηκαν τους υπόλοιπους πιστούς εκείνη την ημέρα,άλλο τόσο θα σεβόμαστε από δω και πέρα κι εμείς αυτούς, δηλαδή καθόλου.

 

2) Στα λιμάνια κάνουν και φόνους και sex και εμπόριο ναρκωτικών. Τι σημαίνει αυτό; Είναι ιερός χώρος; Όχι. Δεν υπάρχει κάτι άλλο. Επειδή θέλει μία ομάδα φαντασιόπληκτων να κάνουν τα δικά τους θα πρέπει όλοι οι άλλοι να κάνουν σούζες; Ας εξαιρέσουμε για λίγο τον Χριστιανισμό και ας το πάμε στα Ναυτικά. Στους Ναυτικούς κάθε λιμάνι θεωρείται Άγιο Μέρος μιας και όπως λένε οι Ναυτικοί εκεί πατάει πρώτα το πόδι Ναυτικού μετά από ταξίδι, κι συνήθιζαν να το γιορτάζουν στην αρχαιότητα και να τα λατρεύουν τα λιμάνια. Άρα έδειξαν ασέβεια και προς τους Ναυτικούς.

 

3) Για να την σπάσουν το έκαναν και καλά έκαναν. Πολύ καλή κίνηση. Ναι, μόνο που την έσπασαν και στους απλούς πιστούς που δεν τους είχαν κάνει τίποτα. Καθόλου σωστό εκ μέρος τους.

Να δούμε πότε θα καταλάβεις τι γράφω.

Η Κηδεια δεν ειναι μυστηριο..

Είναι. Και πολύ σημαντικό μάλιστα για την θρησκεία μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα επιχειρήματα είναι εντελώς τραγικά. 

 

1) Αυτό με το "περπάτημα στο νερό". Δεν θα σχολιάσω καν. Εάν είναι κανείς σε τέτοια πνευματική κατάσταση που λέει ότι "πως να αποδείξουμε εάν γίνεται να περπατάς πάνω στο νερό, δεν γίνεται κάθε μέρα", βασιζόμενος σε βιβλία που έχουν χιλιοτροποιπηθεί μέχρι να τα πάρει στα χέρια του τότε δεν πρόκειται να καταλάβει τίποτα ακόμα και εάν του το εξηγήσει κανείς. 

 

2) Εφόσον υπάρχουν αποδείξεις ότι υπάρχει θεός, μπορείς να μου τις φέρεις; Τα βιβλία που πιστεύουν οι χριστιανοί δεν είναι απόδειξη γιατί πολύ απλά για να θεωρηθούν ως ιερά και σωστά θα πρέπει κανείς να αποδεχθεί ότι υπάρχει θεός, μόνο που το θέμα είναι να το αποδείξει και όχι να το αποδεχθεί εξ αρχής. 

 

3) Όπως ήδη είπα, με την πίστη δεν έχω κανένα πρόβλημα. Με το γεγονός ότι θέλουν οι χριστιανοί να το θεωρούν οι άλλοι ως αλήθεια είναι το θέμα. 

 

4) Οι πιστοί, εάν σεβόντουσαν τους εαυτούς τους δεν θα ήταν πιστοί. 

 

5) Ό,τι να 'ναι για τους ναυτικούς. Έχουν καταστρατηγήσει τόσα οι χριστιανοί που είναι οι τελευταίοι που θα πρέπει να μιλάνε για αυτό το θέμα. 

 

6) Πολύ σωστό εκ μέρους τους για όσα είπα ήδη. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκας του γλυκού νερού είναι ο αξύριστος με τα φουστάνια και τα χρυσαφικά. Ξέρει ότι τον παίρνει (και χωρίς αλλά και με εισαγωγικά) και για αυτό λέει ό,τι λέει. Ας το έκανε αυτό σε καμία Ολλανδία και εκεί θα ήταν και η τελευταία του με αυτή του την ιδιότητα. 

 

Αυτο για το οποιο παλευεις για να ερθει ,δεν ειναι αυτο που φανταζεσαι, αλλα ειναι αυτο που σου αξιζει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ. Όχι τίποτα άλλο.. εάν έχεις τις αποδείξεις για την ύπαρξη του θεού σου να τις στείλουμε στο nature και να μαζέψουμε τις ετεροαναφορές της ζωής μας.. πιο πολλές και από αυτές για την ανακάλυψη του DNA. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο που στο φαγητό είναι δικό σου ενώ ο αξύριστος τυπάς, με τα κοσμήματα και τα φουστάνια, εκμεταλλεύτηκε την εξουσία του για να επηρεάσει καταστάσεις για ανθρώπινα δικαιώματα. 

 

Φαντάζομαι μπορείς να δεις την διαφορά. 

 

 

 

Και καθόλου ηλίθιο δεν είναι. Εάν οι φαντασιόπληκτοι δεν μπορούν να σεβαστούν ανθρώπινα δικαιώματα και τα βάζουν έτσι με τέτοια θέματα είναι εκτός από αφελές και ηλίθιο (χώρια ότι θα χάσουν κόσμο από το μαγαζάκι τους). 

 

 

Εχετε βρει την καραμελα δεν ειναι θεμα παπαδων ειναι θεμα τι πιστευει ο καθενας δηλαδη ενας αθεος δεν μπορει να ειναι κατα των γκει ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο για το οποιο παλευεις για να ερθει ,δεν ειναι αυτο που φανταζεσαι, αλλα ειναι αυτο που σου αξιζει. 

 

 

Το ότι κατάλαβες τι είναι αυτό για το οποίο παλεύω και, πόσο μάλλον δε, τι φαντάζομαι είναι λόγω επιφοίτησης ή κληρονομικό χάρισμα; 

 

Εχετε βρει την καραμελα δεν ειναι θεμα παπαδων ειναι θεμα τι πιστευει ο καθενας δηλαδη ενας αθεος δεν μπορει να ειναι κατα των γκει ?

 

 

Μία χαρά μπορεί.. αλλά αυτό είναι άλλο θέμα. Αλήθεια, γιατί κάποιος να είναι κατά των ομοφυλόφιλων; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...