Προς το περιεχόμενο

Αγορα πολυμηχανηματος


kataramenos32

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδες ενδιαφερομαι για αγορα πολυμηχανηματος. Σκεφτομουν κατι γυρω στα 60-70€.Κατι τετοιο αξιζει? http://www.public.gr/product/perifereiaka/printers/multifuction-inkjet/hp-deskjet-ink-advantage-3525-aio-polymihanima/prod2920054pp/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω να σου προτείνω αλλα πρόσεξα τα page per minute σε αυτα που εχει το site εχουν 7-8.... wtf... ένα πολυμηχάνημα HP που έχω βγάζει 28ppm ....μου διαφεύγει κάτι η ειναι υπερβολικά αργά ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην μπλέξεις με ταχύτητες και χαρακτηριστικά, εκτός αν έχεις κάτι πολύ συγκεκριμένο που ψάχνεις.

Κατα τη γνώμη μου, κοίτα το κόστος των μελανιών.

Πιθανότατα ένα φτηνό μηχάνημα, να σου κοστίσει πολύ παραπάνω λόγω των ακριβών αναλωσίμων.

 

Επίσης έχε σαν δεδομένο, οτι μόλις περάσει ο χρόνος της εγγύησης θα χαλάσει, οπότε επειδή δεν συμφέρει να το φτιάξεις, θα πάρεις καινούργιο.

Το συγκεκριμένο που αναφέρεις απ' οτι βλέπω δεν είναι ακριβό, και τα μελάνια του είναι φθηνά, οπότε προχώρα.

Το νου σου όμως, μην βάλεις ποτέ μαϊμού μελάνια. Αν δεν δουλέψουν, πιθανότατα απο εκεί που τα πήρες θα στα αντικαταστήσουν, αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα σου αντικαταστήσουν το πολυμηχάνημα που θα έχει χαλάσει απο αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει ότι τα φτηνά συνήωθς έχουν αρκιβά μελάνια 20 ευρώ και τελειώνουν και γρήγορα.

 

Για οικιακή χρήση όπως σου λέει και το παιδί κοιτάς κυρίως οικονομικά το θέμα.

 

Εγώ σου προτείνω τον hp 3515 γύρω στα 80-90 ευρώ με 9 ευρώ το μαύρο μελάνι και περισσότερες εκτυπώσεις. Είμαι πολύ ικανοποιημένος. Εκτυπώνει και μέσω mail αν σε ενδιαφέρει κάτι τέτοιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα να πω και εγω κατι τελευταιο.

υπαρχουν πολυμηχανηματα πουθ παιρνουν τα μελανια μαζι με την κεφαλη.δηλαδη η κεφαλη ειναι πανω στο μελανι.το κακο ειναι οτι ειναι ακριβα μελανια.το καλο οτι αμα χαλασει η κεφαλη πετας το μελανι και τερμα.

μετα υπαρχουν τα πολυμηχανηματα με fixed κεφαλες στα οποια το μελανι ειναιφτηνο αλλα αμα χαλασει η κεφαλη παει για πεταμα το μηχανημα.δεν αξιζει η επισκευη.

και μετα υπαρχουν και καποια canon με ξεχωριστη κεφαλη και ξεχωριστα μελανια.οτι χαλασει το πετας.το κοστος της κεφαλης βεβαια σχεδον φτανει το κοστος του μηχανηματος.αν παρεις με ενσωματωμενη κεφαλη προσεχε τι μελανια θα βαζεις αμα ειναι επαναγεμισματα γιατι αν παθει κατι η κεφαλη εχεις θεμα.ενω αμα ειναι μελανια με την κεφαλη πανω και δεν παιξει απλα το πετας..και μην ξεχνας να εκτυπωνεις που και που μην ξεραθει το μελανι μεσα στην κεφαλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τη βοηθεια τελικα πηγα σε κατι ποιο οικονομικο μιας και βαζω λεφτα στην ακρη για SSD :P

 

http://www.public.gr/product/perifereiaka/printers/multifuction-inkjet/hp-deskjet-ink-advantage-1515-aio-polymihanima/prod5113616pp/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...