Προς το περιεχόμενο

Αγορά κάμερας full HD


exypnakias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πες μας βρε ποσα διαθετεις τελικα (ανωτατο οριο) οπως επισης πες μας ποια σου αρεσε εσενα και θα επαιρνες αν δεν το συζητουσαμε

 

 

Ανώτατο όριο: 200€ χωρίς κάρτα! Μην υπολογίζετε κάρτα

Θα έπαιρνα την: Sony HDR-CX200 αλλά αν δεν έχει φορτιστή όχι

Τώρα όμως μ' αρέσει και αυτή: Panasonic-HC-V110

 

Αλλά πήρα πριν 2 χρόνια μία κάμερα ακριβή, αλλά ήταν μάπα. Δε θέλω να πάρω μία κάμερα και να συμβιβαστώ όπως με τη προηγούμενη γιατί 200€ είναι 200€. Εσείς τι λέτε;

Δεν ήταν όμως HD. Ήταν η: Panasonic SDR-S45

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μα ξεκάθαρα μιλήσαμε μέχρι τώρα ...κανένας δεν μπορεί να σου πει ποια να πάρεις , είναι δικιά σου επιλογή !

όπως είπα μέχρι τώρα και το ίδιο λέει ο Άλκης η v210 έχει το κάτι παραπάνω απ τις άλλες ( θα έλεγα έχει όλο το πακέτο ) δίνεις βέβαια μια μικρή διαφορά προς τα πάνω απ τα χρήματα που έχεις ορίσει αλλά παίρνεις την καλύτερη δυνατή επιλογή σε αυτήν την κατηγορία και φάσμα τιμών. ( Με καλή μπαταρία, καλό αισθητήρα και ποιοτική σε όλα τις τα χαρακτ. είναι ένα πολύ αξιόλογο μοντέλο ( δεν το λέω εγώ αλλά διάφορα review από το εξωτερικό που τις δίνουν την πρωτιά ), αν έχεις τα χρήματα για να κάνεις την υπέρβαση αφού είσαι παθόν και λες από μόνος σου :

 

 ''Δε θέλω να πάρω μία κάμερα και να συμβιβαστώ όπως με τη προηγούμενη γιατί 200€ είναι 200€. ''

 

Σου λέω ξανά, αξίζει για 30€ να ξεκινήσεις τους συμβιβασμούς : ή μια δεν έχει φορτιστή ή άλλη δεν έχει σταθεροποιητή  ή άλλη δεν έχει καλή μπαταρία ( αρχική ) ...τι λες όπως σου είπαμε εσύ διαλέγεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

 

Ανώτατο όριο: 200€ χωρίς κάρτα! Μην υπολογίζετε κάρτα

Θα έπαιρνα την: Sony HDR-CX200 αλλά αν δεν έχει φορτιστή όχι

Τώρα όμως μ' αρέσει και αυτή: Panasonic-HC-V110

Αλλά πήρα πριν 2 χρόνια μία κάμερα ακριβή, αλλά ήταν μάπα. Δε θέλω να πάρω μία κάμερα και να συμβιβαστώ όπως με τη προηγούμενη γιατί 200€ είναι 200€. Εσείς τι λέτε;

Δεν ήταν όμως HD. Ήταν η: Panasonic SDR-S45

πηγαινε παρε αυτη που σου αρεσει.γλυτωνεις ενα 50αρι σε σχεση με την μεγαλη αλλα χανεις σε ποιοτητα εικονας.(κατι το οποιο δεν θα σου φανει ερχομενος απο SD)

Επεξ/σία από Αλκης K.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηγαινε παρε αυτη που σου αρεσει.γλυτωνεις ενα 50αρι σε σχεση με την μεγαλη αλλα χανεις σε ποιοτητα εικονας.(κατι το οποιο δεν θα σου φανει ερχομενος απο SD)

 

Από πού θα χάσω ποιότητα; Λόγω κάμερα ή κάρτας;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογω καμερας.η μεγαλη μεταφερει πιο πολλα δεδομενα.πιο πολυ λεπτομερεια.αλλωστε για να κανει 50 ευρο παραπανω κατι δεν θα εχει καλυτερο ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογω καμερας.η μεγαλη μεταφερει πιο πολλα δεδομενα.πιο πολυ λεπτομερεια.αλλωστε για να κανει 50 ευρο παραπανω κατι δεν θα εχει καλυτερο ??

 

Σωστά! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και Χρονια Πολλά, μιας και μιλατε για full HD βιντεοκαμερα, εδω και καιρο σκεφτομαι για την v520 λετε να αξιζει το κατι παραπανω? ή να πάρω την v210 που προτεινετε παραπάνω?

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40% ακριβοτερη..θα ειναι ομως και 40% καλυτερη σε επιμερους χαρακτηριστικα ?? χλωμο το κοβω.οποτε καταλαβαινεις πια ειναι η γνωμη μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι; Είδα σε ένα κατάστημα στη γειτονιά μου μία κάμερα νομίζω η Panasonic-V210. Αν πάω να τους ζητήσω να τραβήξω εκείνη τη στιγμή ένα βιντεάκι για να δω την ανάλυση λέτε να με αφήσουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εγινε τελικα ??? αποφασισες ποια θα παρεις ?

 

Όχι, παιδιά! Έχω μπερδευτεί τελείως, η μία είναι έτσι αλλά τελικά δεν είναι η άλλη δεν έχει φορτιστή, η άλλη σταθεροποιητή κτλ. Δεν μπορώ να αποφασίσω έτσι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, κάνε αυτό που σου είπε ο Άλκης πάρε αυτήν που σου αρέσει και σου κάνει το κλικ! όποιο και να πάρεις δεν θα είναι άσχημη να ξέρεις, πάντως σου είπαμε ότι υπάρχουν και λύσεις στο θέμα σου από καταστήματα : Κωτσόβολο , mediamarkt public κ.α

στα οποία μπορείς να πας και να τις δεις κιόλας και να αποφασίσεις εκεί εσύ. ( + το άτοκα που έχουν για να σου μείνουν και τα χρήματα ή αν σου αρέσει κάποια καλύτερη να τα βάλεις στην άκρη αυτά και να συμπληρώσεις κάτι στο μέλλον για τις δόσεις και τα παρελκόμενα που μπορεί να χρειαστείς ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...