Προς το περιεχόμενο

φορολογια 2014......απιστευτο!


tzinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμενα μου ζητανε 1300 ευρω αποδειξεις.Τα 750 ειναι βενζινη και καπου στα 400 supermarket (χωρια ποσες σβηστηκανε)...Το μ***ι που τους πεταγε που νομιζουν πως μας φτανουν!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 314
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ίσως οι μισθωτοί δε μπορείτε να αντιληφθείτε για τι πράγμα μιλάμε. Είναι φυσικό.

Iσως θα πρεπε να κλεψουμε κανα κράτος μπας και καταλάβουμε :-P

Αλλά τι λέω...αφου τα φάγαμε ολοι μαζι...αρα καταλαβαινουμε...χαχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν πληρωσα τους φορους μου γιατι δεν εχω εισοδημα για το 2012 το 2013 θα δηλωσω 1920 ευρω απο το ενοικιο που παιρνω.

Πλήρωνε φόρους και ασφαλιστικές εισφορές μέχρι να φτάσεις σε ηλικία συνταξιοδότησης και μετά αυτοκτόνα. Δε σε χρειαζόμαστε πια, μη μας τρως και το οξυγόνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πφφ...

το ωραίο είναι που συζητάτε για το αν ο fotis13 είναι γενικός γραμματέας στο Υπ.Οικ.

 

αντί να δώσετε σημασία στο ότι δεν είναι μισθωτός

κοινώς, είναι ελεύθερος επαγγελματίας

 

σας δίνει τέτοιο πάτημα να τον ρωτήσετε αν πλήρωσε τους φόρους του, και εσείς ασχολείστε με το αν είναι γενικός γραμματέας?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλήρωνε φόρους και ασφαλιστικές εισφορές μέχρι να φτάσεις σε ηλικία συνταξιοδότησης και μετά αυτοκτόνα. Δε σε χρειαζόμαστε πια, μη μας τρως και το οξυγόνο.

Μακαρι να δουλευα να πληρωνα αυτα που επρεπε δυστηχως ντρεπομαι που το λεω αλλα με ζουν αλλοι.

Βεβαια φορους εχω πληρωσει και εγω εστω και σε μικρο ποσοστο θημαμε στην πρακτικη μου επαιρνα στο χερι 440 ευρω και με χρεωναν για ασφαλιστικα και λοιπα οτι τους κοστιζω 1100 αφου οταν πηρα την βεβαιωση απο το ΙΚΑ για να την παω στην σχολη να εγκρινει οτι ηταν επιτυχης η πρακτικη επαθα σοκ με το συνολο των δαπανων λεω ρε παιδια ποτε τα πηρα εγω αυτα λεφτα  :confused:

 

 

σας δίνει τέτοιο πάτημα να τον ρωτήσετε αν πλήρωσε τους φόρους του, και εσείς ασχολείστε με το αν είναι γενικός γραμματέας?

Αφου το ειπε ο ανθρωπος τους πληρωσε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει γουστο να μην ξερεις οτι η εθνικη τραπεζα δεν ειναι κρατικη...

 

so what? Τις συντάξεις τους δεν τις πληρώνει η εθνική... αλλά το ΙΚΑ.

 

Μου θυμίζει όταν πανηγύριζαν για τις ιδιωτικοποιήσεις που έγιναν το 90'... με αποτέλεσμα να παίρνουν ένα σωρό εφάπαξ και συντάξεις οι εργαζόμενοι από τα 50.

Με λίγα λόγια... ιδιωτικές εταιρείες φορτώνουν στο δημόσιο τους υπαλλήλους τους ώστε να μειώσουν τα έξοδά τους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

so what? Τις συντάξεις τους δεν τις πληρώνει η εθνική... αλλά το ΙΚΑ.

 

Μου θυμίζει όταν πανηγύριζαν για τις ιδιωτικοποιήσεις που έγιναν το 90'... με αποτέλεσμα να παίρνουν ένα σωρό εφάπαξ και συντάξεις οι εργαζόμενοι από τα 50.

Με λίγα λόγια... ιδιωτικές εταιρείες φορτώνουν στο δημόσιο τους υπαλλήλους τους ώστε να μειώσουν τα έξοδά τους. 

Ναι διοτι ειναι γνωστο οτι οι ιδιωτες δεν πληρωνουν εισφορες.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σχέση έχει αυτό; Το αποτέλεσμα μετράει. Οι ιδιώτες φορτώνουν στις πλάτες μας συνταξιούχους για να γλιτώσουν από τα έξοδα.

 

Επίσης να μην ξεχνάμε ότι η Εθνική Τρ. μέχρι το 99' αν θυμάμαι καλά ήταν καθαρά δημόσια. Μέχρι πρόσφατα το δημόσιο είχε 49%, το οποίο έπεσε στο 22.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Παπι εδωσε ενα λινκ που δινει καποια νουμερα για το σημερα. Που ειναι ιδιωτικη. Εαν η τραπεζα θελει να δινει εφαπαξ 1.000.000 σε καθε εργαζομενο που βγαινει στην συνταξη ειναι δικο της θεμα. Οι εργαζομενοι με τον εργοδοτη (τραπεζα) τα εχουν προπληρωσει αλλωστε. Μηπως αντι για 1999 θελεις να πεις 1990?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

αντί να δώσετε σημασία στο ότι δεν είναι μισθωτός

κοινώς, είναι ελεύθερος επαγγελματίας

 

Ελευθερος επαγγελματιας με μνημονιακες αποψεις? Τι διάολο? Ο μπομπολ@ς ειναι???

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικος γραμματεας στο ΥΠ.ΟΙΚ ειμαι ,εσυ πληρωσες τους φορους σου? Ευχαριστω.

 

 

Στο μεταξυ ουτε καν  οτι εγω αναφερα κατι για μισθο που παιρνω πουθενα(δεν ειμαι μισθωτος ετσι και αλλιως)  ,οτι δεν δουλευω για ψιχουλα ειπα αλλα Cossutius  ειναι αυτος οτι θελει λεει σιγα το νεο .

Ακριβώς ό,τι θέλει λέει.

Μάλλον μ'εμένα σε μπερδεύει, μόνο που δεν περηφανεύτηκα ακριβώς, και δεν ζω Ελλάδα. Α επίσης, δεν ήταν λίγα ποστ πριν, αλλά κάποιες μέρες πριν σε άσχετο thread.

 

Με λίγα λόγια, ό,τι θυμάσαι χαίρεσαι ένα πράγμα..:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαμαρτυρήθηκε και για τις ουρές στις Εφορίες... «270 άτομα σήμερα καταθέσαμε τις πινακίδες στη ΔΟΥ Χαλανδρίου. Περιμέναμε 4-5 ώρες ο καθένας. 1250 ανθρωποώρες χαμένες, γιατί η γελοιότητα που λέγεται ελληνικό κράτος δεν έχει μάθει την ύπαρξη της πληροφορικής. 1250 ανθρωποώρες που αφαιρέθηκαν από την ανάπτυξη. Πάνω από μισό έτος εργασίας ενός ανθρώπου πετάχτηκε σήμερα το πρωί στην εφορία Χαλανδρίου. Έτσι έχει φτάσει η γραφειοκρατία να κοστίζει 7 δισ. τον χρόνο!»,

Οποίος βρει ποιος το έγραψε αυτο κερδίζει μπισκοτακι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα ενταξει τωρα θες να ανοιξεις διαλογο μαζι μου παραπαιει αυτο ακομα και για σενα.Εξηγησα στον αλλον που ειναι δεν ειναι  20 χρονων και κοιμαται ορθιος καποια πραγματα  μην παιρνεις θαρρος και εσυ. 

Αποφασισε πρωτα αν μας ψεκαζουν και αν ολα ειναι σχεδιο της Νεας ταξης πραγματων  και μετα μιλαμε.Εναλλακτικα μιλα με  τον πανω εχετε κοινο τροπο σκεψης.

 

Γιατι το γυροφερνεις ? Ελα πεστο .Η ευρωπη με μπροσταρισσα την Μερκελ τα σπαει , ετσι δεν ειναι ? Οσοι διαφωνουν (παγκοσμιως ετσι )  ειναι λαικιστες και ψεκασμενοι.Η ανεργια φυσικα δεν ειναι προβλημα.Ας προσεχαν για να εχουν .Αν δεν ηταν επιπολαιοι και δεν υποκυπταν τοσα χρονια στις σειρηνες του λαικισμου θα μπορουσαν να ...πανε μεχρι και σε τρεντυ μαγαζια με face control

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...