Προς το περιεχόμενο

φορολογια 2014......απιστευτο!


tzinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 314
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η Τουρκια ξοφλησε το δανειο  και μετα ΑΠΟΧΩΡΗΣΕ  το ΔΝΤ  παρουσιαζοντας εκτοτε  πρωτογνωρους ρυθμους αναπτυξης,η Ισλανδια  αρνηθηκε την συνδρομη .Η πορτογαλια που ειπες δεν καταταλαβες και εσυ ο ιδιος γιατι την αναφερες.Απαντησες  μονος σου ,στην πτωχευση δεν θα επαιρνε ΚΑΘΟΛΟΥ  συνταξη ο μπαμπας  σου και αρα  δεν θα ειχες να φας .

Εκβιασμους δεν μπορουν να κανουν τα μυρμηγκια  βασικο ,επισης αυτο προσπαθησε  να κανει η Κυπρος  και κρατησε 2 μερες ,μολις στερεψαν τα ΑΤΜ σκεφτηκαν πως και αυτων οι πατεραδες δεν θα παιρνουν συνταξη και ειπαν να κανουν πισω .Τα κοροιδα ε?

Πως σου φαινεται?

Για την Γερμανια τι εχεις να πεις που διεγραψε και αυτη το χρεος της οταν ηταν υπερχρεωμενη? Εχουμε να κανουμε και εκει με μπαχτατζηδες?Οι πρωτογνοροι (οπως λες) ρυθμοι αναπτυξης της Τουρκιας ποσο ωφελησαν τον μεσο πολιτη? Η Ισλανδια που δεν μπηκε καν στο ΔΝΤ μηπως παει πολυ καλυτερα απο τις αλλες που μπηκαν? Οταν αραγε το 2015 οι συνταξεις πανε στα 350 ευρω θα εχει να φαει? Αυτα και αλλα πολλα ερωτηματα προς εναν φραγκατο (κατα δηλωση του) που προτεινει το αυτομαστιγωμα και την οσφυοκαμψια ως διεξοδο απο την κριση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η Τουρκια ξοφλησε το δανειο  και μετα ΑΠΟΧΩΡΗΣΕ  το ΔΝΤ  παρουσιαζοντας εκτοτε  πρωτογνωρους ρυθμους αναπτυξης,η Ισλανδια  αρνηθηκε την συνδρομη .Η πορτογαλια που ειπες δεν καταταλαβες και εσυ ο ιδιος γιατι την αναφερες.Απαντησες  μονος σου ,στην πτωχευση δεν θα επαιρνε ΚΑΘΟΛΟΥ  συνταξη ο μπαμπας  σου και αρα  δεν θα ειχες να φας .

Εκβιασμους δεν μπορουν να κανουν τα μυρμηγκια  βασικο ,επισης αυτο προσπαθησε  να κανει η Κυπρος  και κρατησε 2 μερες ,μολις στερεψαν τα ΑΤΜ σκεφτηκαν πως και αυτων οι πατεραδες δεν θα παιρνουν συνταξη και ειπαν να κανουν πισω .Τα κοροιδα ε?

Πως σου φαινεται?

Η Τουρκια δεν αποχωρησε τους εδιωξε! η ισλανδια δεν δεκτηκε και εδωσε στους στραπεζητες αυτα που τους αξιζαν  και η Πορτογαλια αν και αυτη χρωσταγε πηρε πιο μαλακα μετρα.

 

Γιατι δεν θα ειχε ο μπαμπας να φαει ε αν ειχαν παρει μετρα δεν ειναι το παν το χρημα υπαρχει και αλλος τροπος συναλλαγης.

 

Και σου λεω εγω οτι εχεις δικιο λεμε τωρα γιατι τα λεφτα τα παιρνει απο τους φτωχους και οχι απο τους πλουσιους , γιατι εδωσε 50 δις στις τραπεζες και οχι στο λαο να κανει αναπτυξη ?

Επεξ/σία από Anorymous
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουρκια, Ισλανδια αυτες τις ξεχνας ακομa και η Πορτογαλλια ειχε καποιο σχεδιο.

 

Παιρνει συνταξη ο μπαμπας μου αλλα μειωμενη και πληρωνει χιλιους φορους εγω και ο αδερφος ειμαστε ανεργοι και τα βγαζουμε με το ζορι και δεν εχω θερμανση και ειμαι με 2 κουβερτες ευτηχως ομως χαρη σε αυτους εχω να φαω ακομα....

 

Δηλαδη αμα βγαιναμε απο το ευρω και φτωχευαμε τι χειροτερο θα γινοταν ε στην τελικη ας καναμε τον εκβιασμο τοτε στην ΕΕ και ας χαναμε.

Καημενε μου. Συζητάς με τον άνθρωπο που λίγα ποστ νωρίτερα κοκορευοταν για τον υψηλό μισθό του ( σε κάνα υπουργείο υποθέτω) και του λες ότι είσαι άνεργος;

 

 

Ελάτε παιδιά βγάλτε τα καπνόγονα.

Ο πρωθυπουργός είπε ότι το 2014 θα υπάρχουν ΠΡΟΟΠΤΙΚΕΣ ανάπτυξης.

Μαθαίνει βλέπω. Παλαιότερα θα έλεγε ότι σίγουρα θα δουμε ανάπτυξη. Του βάλαμε χέρι μάλλον οι Ευρωπαίοι... Χαχαχαχαχαα

 

Εντομεταξυ το 2014 θα ειναι η χειρότερη χρονια σε θέμα φορολόγησης. Το θρεντ με αυτήν ασχολείται μη το ξεχνάμε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καημενε μου. Συζητάς με τον άνθρωπο που λίγα ποστ νωρίτερα κοκορευοταν για τον υψηλό μισθό του ( σε κάνα υπουργείο υποθέτω) και του λες ότι είσαι άνεργος;

 

 

Ελάτε παιδιά βγάλτε τα καπνόγονα.

Ο πρωθυπουργός είπε ότι το 2014 θα υπάρχουν ΠΡΟΟΠΤΙΚΕΣ ανάπτυξης.

Μαθαίνει βλέπω. Παλαιότερα θα έλεγε ότι σίγουρα θα δουμε ανάπτυξη. Του βάλαμε χέρι μάλλον οι Ευρωπαίοι... Χαχαχαχαχαα

 

Εντομεταξυ το 2014 θα ειναι η χειρότερη χρονια σε θέμα φορολόγησης. Το θρεντ με αυτήν ασχολείται μη το ξεχνάμε...

Ναι το θεμα ειναι τραγικο αμα δεν βαριεσαι θες τα βιντεο με τον μπογιοπουλο τα λεει ολα!!

Τωρα για την φορολογηση τι να πεις με ενα σπιτι που το ενοικιαζω μαζι με τον αδερφο μου και τα λεφτα τα δινω στο ενοικιο του δικου σπιτιου και ανεργος θα πληρωσω τα κερατα μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καημενε μου. Συζητάς με τον άνθρωπο που λίγα ποστ νωρίτερα κοκορευοταν για τον υψηλό μισθό του ( σε κάνα υπουργείο υποθέτω) και του λες ότι είσαι άνεργος;

 

 

Γενικος γραμματεας στο ΥΠ.ΟΙΚ ειμαι ,εσυ πληρωσες τους φορους σου? Ευχαριστω.

 

 

Στο μεταξυ ουτε καν  οτι εγω αναφερα κατι για μισθο που παιρνω πουθενα(δεν ειμαι μισθωτος ετσι και αλλιως)  ,οτι δεν δουλευω για ψιχουλα ειπα αλλα Cossutius  ειναι αυτος οτι θελει λεει σιγα το νεο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Τουρκια ξοφλησε το δανειο  και μετα ΑΠΟΧΩΡΗΣΕ  το ΔΝΤ  παρουσιαζοντας εκτοτε  πρωτογνωρους ρυθμους αναπτυξης,η Ισλανδια  αρνηθηκε την συνδρομη  ειναι ασχετο με την περιπτωση μας δεν ανηκει καν σε ενιαιο νομισμα.Η Πορτογαλια που ειπες δεν καταταλαβες και εσυ ο ιδιος γιατι την αναφερες.Απαντησες  μονος σου ,στην πτωχευση δεν θα επαιρνε ΚΑΘΟΛΟΥ  συνταξη ο μπαμπας  σου και αρα  δεν θα ειχες να φας(συνταξιουχος στην απο πτωχευση δραχμη με >30% πληθωρισμο αλλα γελια ...)

Εκβιασμους δεν μπορουν να κανουν τα μυρμηγκια  βασικο ,επισης αυτο προσπαθησε  να κανει η Κυπρος  και κρατησε 2 μερες ,μολις στερεψαν τα ΑΤΜ σκεφτηκαν πως και αυτων οι πατεραδες δεν θα παιρνουν συνταξη και ειπαν να κανουν πισω .Τα κοροιδα ε?

Πως σου φαινεται?

 

Για να κανει πρωτογνωρους ρυθμους αναπτυξης η Τουρκια, τα καλοπαιδα ηγετες οι δικοι μας πλημμυρισαν ολη την Ελληνικη αγορα με  ηλεκτρικες συσκευες, ζαρζαβατικα, ψαρια , ρουχα , το κρατος αφησε μερος των F16 που αγορασε να κατασκευαστει εκει, το ιδιο να παρει στρατιωτικο ιματισμο , ολες οι Ελληνικες τραπεζες να δωσουν ρευστοτητα σε Τουρκικες επιχειρησεις .
Μια που λες για βασικα, τα κρατη πτωχευουν αλλα δεν διαλυονται δεν ειναι επιχειρησεις.
Τα περισσοτερα κρατη εχουν πτωχευσει κατα την διαρκεια της ιστοριας τους.
Εκβιασμους κανουν και τα μυρμηγκια κοιτα και κανενα ντοκυμαντερ ή κοιτα την πολιτικη που κανουν οι Σκοπιανοι.
Το κτυπημα στην Κυπρο ειχε βοηθεια και απο εδω αλλα και παλι δεν υπηρχε καμμια δικαιολογια για να γινει.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα ενταξει τωρα θες να ανοιξεις διαλογο μαζι μου παραπαιει αυτο ακομα και για σενα.Εξηγησα στον αλλον που ειναι δεν ειναι  20 χρονων και κοιμαται ορθιος καποια πραγματα  μην παιρνεις θαρρος και εσυ. 

Αποφασισε πρωτα αν μας ψεκαζουν και αν ολα ειναι σχεδιο της Νεας ταξης πραγματων  και μετα μιλαμε.Εναλλακτικα μιλα με  τον πανω εχετε κοινο τροπο σκεψης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικος γραμματεας στο ΥΠ.ΟΙΚ ειμαι ,εσυ πληρωσες τους φορους σου? Ευχαριστω.

 

Aναμενόμενο. Τέτοιες απόψεις μόνο από μεγαλοδιοικητικους του υπουργειου οικονομικων ακουω και τιποτε μεγαλοτραπεζίτες.

 

 

Εναλλακτικα μιλα με  τον πανω εχετε κοινο τροπο σκεψης.

 

Οι απο πανω με κοινο τροπο σκέψης ειναι αρκετοι. Πρέπει να ειναι απογοητευτο να αντιλαμβάνεσαι οτι σιγά σιγά ακόμα και οι μεγαλύτεροι υποστηρικτές τέτοιων εισπρακτικων αντιληψεων, σιγά σιγά την κάνουν με ελαφρά.

 

Τέλος να υπενθυμισω και πάλι (θα το γράφω σε καθε φορολογικο θρεντ πλέον), οτι στο διαγγελμα προς τον λαο, ο πρωθυπουργος ειπε οτι θα βγουμε απ το μνημονιο το 2014 και θα δουμε αναπτυξη.

Να τονισθει οτι η φορολογια του 2014 θα ειναι η σκληροτερη που εχει εφαρμοστει ποτέ σε Ευρωπαική χώρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπε στο Star πως από το '14 σκοπεύουν να μην μετράνε αποδείξεις καύσιμων και super market.

ε να με αυτο το τροπο καταπολεμανε τη φοροδιαφυγη στα καυσιμα. Να βγει ο υπουργος υγειας και ο υπουργος οικονομικων να μας πουν γιατι δε ριχνουν τον φορο στο πετρελαιο λοιπον :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπε στο Star πως από το '14 σκοπεύουν να μην μετράνε αποδείξεις καύσιμων και super market.

Δε πα να λενε οτι θελουν. Εγω εχω μια σακουλα με αποδειξεις, κι οταν ερθει η ωρα, θα βαλω το ποσο τζαστ που θελουν για να μην δωσω σεντς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπε στο Star πως από το '14 σκοπεύουν να μην μετράνε αποδείξεις καύσιμων και super market.

Και καλα θα κανουν.....ειναι αυτονοητο οτι αν καποιος εχει να φαει και να ζεσταθει ειναι πλουσιος.....  :mrgreen:

Γενικος γραμματεας στο ΥΠ.ΟΙΚ ειμαι ,εσυ πληρωσες τους φορους σου? Ευχαριστω.

 

 

Στο μεταξυ ουτε καν  οτι εγω αναφερα κατι για μισθο που παιρνω πουθενα(δεν ειμαι μισθωτος ετσι και αλλιως)  ,οτι δεν δουλευω για ψιχουλα ειπα αλλα Cossutius  ειναι αυτος οτι θελει λεει σιγα το νεο .

Να φανταστω με την αξια σου οπως ενας γνωστος που μπηκε το 90 σαν αγροφυλακας και τωρα ειναι προισταμενος σε ΔΕΚΟ....

Εγω δεν πληρωσα τους φορους μου γιατι δεν εχω εισοδημα για το 2012 το 2013 θα δηλωσω 1920 ευρω απο το ενοικιο που παιρνω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...