Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με Νikon D5000


george122

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω προβλημα με την Nikon D5000 του αδελφου μου. Την μηχανη την αγορασε αυγουστο του 2010 απο τον Κωτσοβολο 590Ε περιπου και η χρηση που της εκανε ηταν ελαχιστη . Δυο μηνες πριν ληξει η εγγυηση η μηχανη ξαφνικα δεν ανοιγε. Την πηγε στο καταστημα απο οπου την πηρε και του ειπαν να απευθηνθει στην αντιπροσωπια της Nikon στην Αθηνα. Ετσι και εκανε. Μετα απο αρκετο καιρο, μηνα και, δεν θυμαμαι ακριβως και ενω δεν ειχε καμια ενημερωση απο την αντιπροσωπια αποφασισε να τηλεφωνησει αυτος. Του ειπαν οτι εχει χαθει το ταμπελακι με το serial number απο κατω και εχει σβηστει και απο το λογισμικο της μηχανης και ετσι δεν μπορει να αποδειχτει οτι ειναι αυθεντικη η φωτογραφικη μηχανη για να ισχυει η εγγυηση. Αυτο εγινε το Σεπτεμβρη του 2012. Θα μου πειτε γτ ασχολουμε μετα απο ενα χρονο... Πολλα εγιναν σε αυτο το χρονο και επεσε τωρα στα δικα μου χερια η μηχανη οποτε αποφασισα να ασχοληθω να δω τι εχει γινει. Δεν ενδιαφερομαι η ζημια να μπει στην εγγυηση απλα να δω τι ακριβως εχει γινει και ποιος κοροιδεψε ποιον, και αν μπορει να φτιαχτει η ζημια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ την πήγατε στον Δαμκαλίδη(`η αλλου?) και σας ειπε αυτα τα ανίκουστα/κουφά/ανω ποταμών πράγματα?????????
Οντως εχει..ξεκολλήσει το ταμπελάκι απο κάτω???[αδύνατον μόνο του!!!!!!!!!!!!] και οτι εχει ξεγραφτεί απο το bios της φ/μηχανης το serial?????????

δε λέω οτι φταιτε εσεις αλλά....μετα απο ΕΝΑ χρόνο..."πιαστο αυγο και κουρευτο" :fear:

Τι να πω...αν εχεται χρόνο και χρήμα,κινηθειτε νομικά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως γινεται μια αντιπροσωπεια να μην μπορει να βρει το serial της μηχανης?

Ειναι λιγο εως πολυ παραλογη η ιστορια και ειναι κριμα που το αφησατε.

Το ποιος κοροιδεψε ποιον ειναι προφανες.

Το αν σε συμφερει πλεον να την φτιαξεις σκεψου το.

Ειναι παλιο μοντελο και οι τιμες εχουν πεσει αρκετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι αγνωστο πως ξεκολλησε το ταμπελακι απο κατω, οσο για το serial οτι λεει το σερωιψε της αντιπροσωπιας λεω και εγω... Δεν θελω να κινηθω νομικα γτ δεν προκειται μετα απο ενα χρονο να βρω το δικιο μου. αυτο που θελω ειναι αν μπορει να επισκευαστει οικονομικα γιατι ειναι κριμα να την πεταξω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    Ναι μην κινηθεις-τωρα πια-νομικά...

  Οσο για το αν μπορεις `η αξιζει να τη φτιάξεις,ανάλογα με το ΤΙ εχει.Μπορει να ειναι απο μπαταρία[χλωμο,θα την "εφτιαχνε"

και ο αντιπροσωπος..] μέχρι...σένσορας.Μπορεις να πάς σε εναν εξουσιοδοτημένο κατ. επισκευων/επιδιορθώσεων  να της ριξουν απλα μια ματια,να μαθεις αν σε συμφερει να την επισκεύασεις.

Που μένεις,παιζει να βρεις εκει κοντά τπτ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...