Προς το περιεχόμενο

Kingdom Come: Deliverance


Millennium

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευτυχώς γιατί αυτό που πάνε να κάνουν είναι πολύ ρίσκο και tbh 50/50 την βλέπω όλη την φάση για win/fail, και καλύτερα να περάσει καιρός ώστε ο κόσμος να ξεχάσει το W3. Το ότι βγαίνει σε consoles πάντως σημαίνει ότι έχει να φάει τρελό downgrade η Cryengine δυστυχώς...αλλα ίσως να είναι καλύτερα γιατί το game τρέχει χαλια atm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
  • Απαντ. 402
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Η Deep Silver θα αναλάβει να εκδώσει το Kingdom Come: Deliverance, της Warhorse Studios, για PlayStation 4 και Xbox One, σε ψηφιακή και φυσική μορφή. Ωστόσο, την retail έκδοση για PC του open world action RPG, θα αναλάβει ναι μεν η Deep Silver, όμως τη ψηφιακή έκδοση θα επωμιστεί η ίδια η δημιουργός του τίτλου. Το Kingdom Come: Deliverance αναμένεται να κυκλοφορήσει το 2017, με την ακριβή ημερομηνία διάθεσης να παραμένει μέχρι στιγμής άγνωστη. 

 

http://www.enternity.gr/Article/Games/News/-%CE%A4%CE%BF-Kingdom-Come-Deliverance-%CF%85%CF%80%CF%8C-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B1%CE%B9%CE%B3%CE%AF%CE%B4%CE%B1-%CF%84%CE%B7%CF%82-Deep-Silver-/39085.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλαν publisher πάνω από το κεφάλι τους?! Δεν το καταλαβαίνω αυτό αφού είναι από Kickstarter funding...εκτος άμα κάνουν μονο το distribution  και τίποτα άλλο όπως στο W3 η WB και Bandai. Στο wiki πάντως τους δείχνει ως publisher σκέτο, τουλάχιστον η Deep Silver δεν είναι από τις χειρότερες αλλα και πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι μόνο από Kickstarter όσο θυμάμαι, είχαν και ένα ζάπλουτο να τους χρηματοδοτεί και φαντάζομαι κι άλλες πηγές, το campaign το θέλανε για να δείξουν βιωσιμότητα. H Deep Silver όντως δεν είναι από τις χειρότερες, αλλά η κυκλοφορία στις κονσόλες δεν ξέρω σε τι θα επηρρεάσει την παραγωγή. Λογικά στο αβυσσαλέο downgrade.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παντως φαινεται πολυ εντυπωσιακο και πολυ-πολυ ενδιαφερον! Μακαρι να μην τα σκατωσουν γιατι αν ειναι ετσι οπως φαινεται θα μιλαμε για παιχνιδι που θα αφησει εποχη.

Ψαχνοντας λιγο στο forum τους βρηκα το εξης  : https://forum.kingdomcomerpg.com/t/downgrades-for-pc/29911/3

 

The PC version will not be changed for consoles, the console version will be done by a port from the PC version, not the other way around. If you have a really powerful pc, you will be able to use it as you should.

 

Αρκει να μην αποδειχτουν κουφιες υποσχεσεις.

Επεξ/σία από KNSM
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζω την beta αυτή τη στιγμή. Στα 1920x1080 και High settings το παιχνίδι μου λαγκάρει τρελά. Όταν πήγα να μειώσω τα γραφικά, φόρτωσε για πολύ ώρα μέχρι που το ελαχιστοποιησα για να δω τι παίζει και είδα ότι η RAM μου ήταν στο 100%!!!!! Πρώτη φορά μου έχει συμβεί αυτό σε οποιονδήποτε τίτλο και αν έχω παίξει. Βέβαια, ύστερα παρατήρησα ότι η Beta ζητά ελάχιστη μνήμη 8GB, όσο ακριβώς είναι και η δική μου. Θέλει σίγουρα αρκετό optimization αλλά το παιχνίδι είναι πολλά υποσχόμενο. Για να δούμε...

 

Πάντως έχει γραφικάρες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζω την beta αυτή τη στιγμή. Στα 1920x1080 και High settings το παιχνίδι μου λαγκάρει τρελά. Όταν πήγα να μειώσω τα γραφικά, φόρτωσε για πολύ ώρα μέχρι που το ελαχιστοποιησα για να δω τι παίζει και είδα ότι η RAM μου ήταν στο 100%!!!!! Πρώτη φορά μου έχει συμβεί αυτό σε οποιονδήποτε τίτλο και αν έχω παίξει. Βέβαια, ύστερα παρατήρησα ότι η Beta ζητά ελάχιστη μνήμη 8GB, όσο ακριβώς είναι και η δική μου. Θέλει σίγουρα αρκετό optimization αλλά το παιχνίδι είναι πολλά υποσχόμενο. Για να δούμε...

 

Πάντως έχει γραφικάρες...

 

Εχει κανονικα main quest και side quest η απλα περιφερεσαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κανονικα main quest και side quest η απλα περιφερεσαι?

 

Έχει κάποια quest αλλά είναι περισσότερο σα demo. Πρέπει να λείπουν τμήματα του παιχνιδιού πριν και μετά από τη στιγμή που ξεκινάς. Επίσης έχει ένα θέμα με το distance rendering/depth of field γιατί ορισμένα τμήματα του περιβάλλοντος αργούν υπερβολικά να φορτωθούν με λεπτομερή textures, ακόμη και σε cutscenes. Πχ πλησιάζεις σε ένα κάστρο, τα τείχη είναι θαμπά και καθυστερούν να μετατραπούν σε high quality textures. (αυτό συμβαίνει είτε βάλεις το distance rendering στο low είτε στο high)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα χωριό με μερικά quests, μπορείς να το δοκιμάσεις άμα θες, i wouldn't.

 

αυτο μπορούμε να το κατεβάσουμε δωρεάν σαν δοκιμή (trial) ή είναι επι πληρωμή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...