Προς το περιεχόμενο

Kingdom Come: Deliverance


Millennium

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, KNSM είπε

Παρακολουθω κι εγω το θεμα. Μου φαινεται ενδιαφερον παιχνίδι αλλα θα περιμενω να στρωσει χαρακτηρα. Παιδια, σε οσους δεν αρεσε γραψτε μια δυο φορες τις διαφωνιες σας και φτανει. Δε γινεται να μπαινω να δω νεα απαντηση στο θεμα και να είναι σι οι ιδιοι και οι ιδιοι και να κραζουν τα ιδια και τα ιδια 2-3 μερες τωρα. Το καταλάβαμε, δεν σας άρεσε. Φτανει. 

εντάξει μη μου μιλάς στον πληθυντικό..μόνο σε εμένα δεν άρεσε από δω μέσα γιατί έχει άπειρα προβλήματα.ααα και ανύπαρκτα face animations!

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 405
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

31 λεπτά πριν, KNSM είπε

Παρακολουθω κι εγω το θεμα. Μου φαινεται ενδιαφερον παιχνίδι αλλα θα περιμενω να στρωσει χαρακτηρα. Παιδια, σε οσους δεν αρεσε γραψτε μια δυο φορες τις διαφωνιες σας και φτανει. Δε γινεται να μπαινω να δω νεα απαντηση στο θεμα και να είναι οι ιδιοι και οι ιδιοι και να κραζουν τα ιδια και τα ιδια 2-3 μερες τωρα. Το καταλάβαμε, δεν σας άρεσε. Φτανει. 

Για να γραφουν οι ιδιοι και οι ιδιοι σημαινει ειτε οτι ελαχιστοι το εχουν αγορασει και απο αυτους ελαχιστοι εχουν ορεξη να πουν την γνωμη τους.

Επισης ο συμφορουμιτης που κραζει το κανει γιατι τα τρωει ολα αυτα τα προβληματα στην μαπα τωρα(που το αγορασε και ακριβοτερα απο αργοτερα που θα πεσει η τιμη του).Το αν θα φτιαχνουν αργοτερα με μελλοντικα patch δεν τον ενδιαφερει γιατι τωρα το παιζει.

Το ιδιο ισχυει και για τα reviews παιχνιδιων.Οταν καποιος κανει ενα review/κριτικη στο παιχνιδι ,τα οποια συμπερασματα του προκυπτουν απο την day one εμπειρια η οποια αν ειναι κακη θα εχει αναλογες εντυπωσεις. Το αν θα βελτιωθουν καποια πραγματα στο μελλον(που θα εχει και χαμηλοτερη τιμη)ενδιαφερει μονο οποιους περιμενουν να το παρουν το παιχνιδι αργοτερα.

Κοιταξα 1-2streams για το παιχνιδι,ειδα προσωπικα οτι στην παρουσα φαση δεν ειναι για μενα(ποσο μαλλον για 50ευρω,στο μελλον βλεπουμε)το προσπερναω. Αλλα αν ημουν και εγω στην θεση του συμφορουμιτη θα εγραφα τα ιδια και χειροτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α)Ο κόσμος του παιχνιδιού μου φάνηκε...νεκρός και στατικός. Καμία σχέση με το witcher 3 όπως σωστά αναφέρετε.

Β)Η καλύτερη σύγκριση είναι το witcher 1,παρά το 3. Ιδίως στο πόσοι δουλεύουν σε αυτό και ότι είναι η πρώτη τους κυκλοφορία.

Πάντως είναι πάνω κάτω απαραίτητο να βγάλουν μια enhanched edition, όπως έκανε το W1. Μόνο έτσι σώζεται το παιχνίδι από τεχνικής άποψης.

 

Προσωπικά ελπίζω να τα πάει πολύ καλά, συμφωνείτε ή διαφωνείτε με τις επιλογές των, πήραν το ρίσκο και έκαναν κάτι που δεν υπάρχει αλλού (πολύ ρεαλιστικό story driven open world).Βαρέθηκα τους ισομετρικούς Baldurs Gate κλώνους (PoE, Tyranny, planetscape torment κ.ο.κ.) και τα ατελείωτα remaster-enhanched κλασσικά. Τουλάχιστον αυτό είναι κάτι που προσωπικά δεν έχω ξαναδεί σε σύγχρονο RPG.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίνο!! Τώρα δεν μπορώ να μπω ή να βγω από πόρτες!! και ένας θεός ξέρει πόσα reload έχω κάνει και τί έχω ξαναπαίξει,προσπαθώντας να θυμηθώ τί έχω κάνει.

*** θα λέω πάλι,μάλλον θα χόντρινε ο χαρακτήρας από κάτι μπουτάκια που έφαγα.

και έτσι για να ρίχνω αλάτι στην πληγή:
http://steamcommunity.com/app/379430/discussions/0/2860219962091488885/

άμα ξέρεις να φτιάχνεις παιχνίδι,ξέρεις ρε γμτ!!
(SS δικό μου,μετά έγιναν όλα μαύρα και έπρεπε να κλείσω και να ανοίξω πάλι το παιχνίδι)

A1099ACCBEB96612FCDDB596E3EF464AE54E14CB

θέλουν να με προσλάβουν και μένα;

9.5 έγραψα στην c++

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, LongTom είπε

 

Προσωπικά ελπίζω να τα πάει πολύ καλά, συμφωνείτε ή διαφωνείτε με τις επιλογές των, πήραν το ρίσκο και έκαναν κάτι που δεν υπάρχει αλλού (πολύ ρεαλιστικό story driven open world).Βαρέθηκα τους ισομετρικούς Baldurs Gate κλώνους (PoE, Tyranny, planetscape torment κ.ο.κ.) και τα ατελείωτα remaster-enhanched κλασσικά. Τουλάχιστον αυτό είναι κάτι που προσωπικά δεν έχω ξαναδεί σε σύγχρονο RPG.

Αν δεις λίγο την Ιστορία της ανθρωπότητας από αρχαιοτάτων χρόνων το ''διαφορετικό'' πάντα ενοχλούσε ;)

Επεξ/σία από zvarthangalos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ξέρω ότι γκρινιάζω,αλλά έχω πάθει την πλάκα μου..
Νομίζω ανακάλυψα και άλλο bug...ανέβασα το brightness μέσα στο παιχνίδι..και αυτό μου ανέβασε kai μέσα στα windows :P

Είναι όλα πιο άσπρα..
Θα το τεστάρω πιο μετά πάλι..Σήμερα έπαιζα 6ώρες φτάνει για τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω πάντως να σου έγινε μάθημα και να μην ξανά προ-παραγγείλεις παιχνίδι.

Πόσο μάλλον την σήμερον ημέρα που τα περισσότερα παιχνίδια βγαίνουν μισοτελειωμένα και κακό γραμμένα

Παρ' όλα αυτα από άποψη mission design μου άρεσε από όσο είδα. Εκτός απ' το ότι έχεις ελευθέρια στην προσέγγιση των αποστολών, υπάρχει και μηδέν handholding.

Και μιας και βλέπω ότι έχει πέσει ήδη πολύ σύγκριση με witcher 3, να πω ότι στο witcher 3 το hand holding είχε φτάσει στο αμήν

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, just getting started είπε

Ελπίζω πάντως να σου έγινε μάθημα και να μην ξανά προ-παραγγείλεις παιχνίδι.

Πόσο μάλλον την σήμερον ημέρα που τα περισσότερα παιχνίδια βγαίνουν μισοτελειωμένα και κακό γραμμένα

Δυστυχως αυτο ακριβως, πλεον αγοραζω παιχνιδια 1-2 χρονια αφου βγουν , δηλαδη μετα απο ποσα patches και πεφτει και η τιμη .. Ετσι ευχαριστιεσαι στο 100% το παιχνιδι.

Τι εγινε αμα βγηκαν 1-2 χρονια πιο πριν; επειδη της μοδας ειναι; Ισα ισα βελτιωνεται το gameplay και το ευχαριστιεμαι πολυ περισσοτερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Sartiv είπε

Δυστυχως αυτο ακριβως, πλεον αγοραζω παιχνιδια 1-2 χρονια αφου βγουν , δηλαδη μετα απο ποσα patches και πεφτει και η τιμη .. Ετσι ευχαριστιεσαι στο 100% το παιχνιδι.

 

αυτο ισχυει ομως μονο για τα Single player...οπου βγαινουν 2 στα 10 ξερω γω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

εντάξει μη μου μιλάς στον πληθυντικό..μόνο σε εμένα δεν άρεσε από δω μέσα γιατί έχει άπειρα προβλήματα.ααα και ανύπαρκτα face animations!

Απο σεβασμο! Χαχα! Μην ταλαιπωρείς αλλο τον εαυτο σου, το παιχνίδι είναι μισοτελειωμενο. Περιμενε κανενα 6μηνο και ξαναπιαστο. Και μην προπαραγγειλεις παιχνιδι ξανα, ολα ειναι μισοτελειωμενα. Συμπτωση επαναλαμβανόμενη παυει να ειναι συμπτωση. Μονο το PoE II στηριξα ως backer και λεω να μην το πιασω απο την πρωτη μερα. Ας βγουν τα patch του και μετα. 

Επεξ/σία από KNSM
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα το πάρω, μάλλον, μόλις κυκλοφορήσει η GOG έκδοση σε δέκα ημέρες, μέχρι τότε θα έχει κυκλοφορήσει και το μεγάλο patch που ετοιμάζουν.

Επεξ/σία από Anuminas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι θετικές. Από θέμα optimization προσωπικά δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα σχεδόν όλα στο ultra και very high, και είμαι στα 40fps. Facial expressions θέλει δουλειά ακόμη, μάχες ακόμη δεν έχω κάνει οπότε δε μπορώ να εκφέρω γνώμη. Αναφορικά με τα mods έχω βάλει μερικά και δείχνει ακόμη πιο ομορφο. Πάντως φένεται πως θα γίνει ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΑ αν οι modders ασχοληθούν σοβαρά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, just getting started είπε

Ελπίζω πάντως να σου έγινε μάθημα και να μην ξανά προ-παραγγείλεις παιχνίδι.

Πόσο μάλλον την σήμερον ημέρα που τα περισσότερα παιχνίδια βγαίνουν μισοτελειωμένα και κακό γραμμένα

Παρ' όλα αυτα από άποψη mission design μου άρεσε από όσο είδα. Εκτός απ' το ότι έχεις ελευθέρια στην προσέγγιση των αποστολών, υπάρχει και μηδέν handholding.

Και μιας και βλέπω ότι έχει πέσει ήδη πολύ σύγκριση με witcher 3, να πω ότι στο witcher 3 το hand holding είχε φτάσει στο αμήν

 

δεν ήταν preorder (ήταν κάτι ώρες μετά την κυκλοφορία του :P ),αλλά και να περίμενα δε θα έβγαινε κάτι..εδώ εγκώμια του πλέκουν όλοι,και το ετοιμάζουν για το the new shit.
Δε πιστεύω να έβρισκα "κακά" λογάκια..δεν παραδέχονται ότι δεν τρέχει το παιχνίδι σωστά και ότι δεν έχει facial animations.. σιγά μην έβρισκα όλα τα καλούδια :P που έχω βρει παίζοντας μέσα από gameplay videos..

 

6 ώρες πριν, KNSM είπε

Απο σεβασμο! Χαχα! Μην ταλαιπωρείς αλλο τον εαυτο σου, το παιχνίδι είναι μισοτελειωμενο. Περιμενε κανενα 6μηνο και ξαναπιαστο. Και μην προπαραγγειλεις παιχνιδι ξανα, ολα ειναι μισοτελειωμενα. Συμπτωση επαναλαμβανόμενη παυει να ειναι συμπτωση. Μονο το PoE II στηριξα ως backer και λεω να μην το πιασω απο την πρωτη μερα. Ας βγουν τα patch του και μετα. 

Δε γίνεται,μου αρέσει ( :D )η ιστορία του μπούμπη Χένρι και όσο έχω παίξει..τα ηλίθια bugs να μην είχε και να έτρεχε πιο καλά..κάθε 10 λεπτά freezαρει για 2-3δευτερόλεπτα.
από απορία θα το έβαζα στον ssd,αλλά why bother?
Στις κονσόλες πως παίζει αυτό το αίσχος;

Βασικά είναι μέχρι να βαρεθώ να κάνω reload όποτε μπαίνω σε ένα δωμάτιο και δεν μπορώ να βγω..
Κατάλαβες τώρα που είναι χρήσιμο το money hack? Έχω αγοράσει μια ντουζίνα snaps και άντε γεια :P

 

Κάτι ακόμα, ΠΟΣΟ ΓΤΠ είναι το lockpicking????? Πραγματικά τί σκεφτόντουσαν όταν το έφτιαξαν;
Φαντάζομαι 10μλκες γύρω από ένα τραπέζι, να βρίσκουν καταπλικτική την ιδέα,να πρέπει να γυρίσεις ταυτόχρονα τους μοχλούς στο gamepad,και τον έναν να τον κρατάς σταθερό.. πιστεύω εκείνη την μέρα πρέπει να κατουρήθηκαν πολλά βρακιά από την ιδέα αυτή..
Όχι πως με το πληκτρολόγιο-ποντίκι είναι καλύτερα, βράστα είναι.. είπαμε να παίξουμε ένα παιχνίδι,όχι να κάνουμε συγχρονισμένη κολύμβηση :D ..
μου αρέσει που τα χωρίζουν σε easy/medium/hard :P

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...