Προς το περιεχόμενο

Kingdom Come: Deliverance


Millennium

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μακραν το πιο λεπτομερη παιχνιδι (ναι περισσοτερο και απο το the witcher ) . πχ να ειναι 6 το πρωι σε μια καλυβα να κοιμουνται ολοι με πιτζαμες , να πηγαινει 7 να ξυπνανε οι γυναικες και να αρχιζουν να μαγειρευουν ,οι αντρες ειτε κοιμοταν ειτε πηγαιναν απεξω και εριχναν νερο στο προσωπο τους ,στις 8 να τους βλεπεις να καθονται στο τραπεζι και να τρωνε πρωινο και στις 9 να εχουν αλλαξει με τα ρουχα της ημερας και να ξεκινανε τις δουλειες στο χωραφι . 

Αν δεν υπηρχαν ολα αυτα τα καταραμενα bugs και crashes θα το εβαζα στο καλυτερο rpg που εχω παιξει μετα του The Witcher. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 402
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τα όσα διαβάζω μου θυμίζουν την κατάσταση του Witcher 1 και του Gothic 3, που όσοι ήταν αρκετά τυχεροί για να μη συναντήσουν πολλά bugs (ή είχαν γαϊδουρινή υπομονή) έλεγαν τα καλύτερα. Η μεγάλη πλειοψηφία υπέφερε.

Περίμενα πολύ λιγότερα από αυτά που διαβάζω και πραγματικά χαίρομαι, θα τιμηθεί δεόντως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Μάλλον κανένας δεν είδε το devstream που εξηγούν ότι όλοι στο game πάσχουν από Moebius syndrome, πιο μετά παίρνεις ένα quest που βρίσκεις cure και όλοι επανέρχονται στο φυσιολογικό :P αυτό και το clipping είναι τραγικά και δεν πρόκειται να διορθωθούν.

 

ε μα ρε φίλε, όταν μιλάω δεν τα λέω έτσι.. Ξέρω τί βλέπω και τί λέω.
Μπορεί να είμαι υπερβολικός,αλλά συγνώμη είναι υπερβολικά και τα λάθη που έχει.

 

22 λεπτά πριν, Damachi είπε

Ίσα που είδες τον πρόλογο δηλαδή και το βγαλες :P

 

Εντάξει δεν χρειάζεται και παραπάνω για να εντοπίσεις τα bugs και τα λάθη που χει :P

 

---

άντε να του δώσω χρόνο,να κάνω υπομονή για καμία βδομάδα ακόμα.
Πραγματικά τέτοια παιχνίδια πριν 10 χρόνια,θα είχαν πέσει απ'όλους στο καλάθι των αχρήστων..
Μάλλον έχουν πέσει τα standards όπως και στις ταινίες και την μουσική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Damachi είπε

Ίσα που είδες τον πρόλογο δηλαδή και το βγαλες :P

A)Μέσα στο δίωρο είδα τι είναι από τεχνική άποψη. Δεν εντυπωσιάστηκα.

Β)Ξέρω ότι θα το δουλέψουν αρκετά, έτσι προσωπικά θα το κρίνω όταν ουσιαστικά βγάλουν την "σταθερή" έκδοση και όχι την release == beta που είναι τώρα.

Δεν αξίζει να το προχωρήσω παραπάνω, διότι είναι δώρο άδωρο να ταλαιπωρούμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, noFEARgr είπε

Μακραν το πιο λεπτομερη παιχνιδι (ναι περισσοτερο και απο το the witcher ) . πχ να ειναι 6 το πρωι σε μια καλυβα να κοιμουνται ολοι με πιτζαμες , να πηγαινει 7 να ξυπνανε οι γυναικες και να αρχιζουν να μαγειρευουν ,οι αντρες ειτε κοιμοταν ειτε πηγαιναν απεξω και εριχναν νερο στο προσωπο τους ,στις 8 να τους βλεπεις να καθονται στο τραπεζι και να τρωνε πρωινο και στις 9 να εχουν αλλαξει με τα ρουχα της ημερας και να ξεκινανε τις δουλειες στο χωραφι . 

Αν δεν υπηρχαν ολα αυτα τα καταραμενα bugs και crashes θα το εβαζα στο καλυτερο rpg που εχω παιξει μετα του The Witcher. 

Για μένα απέχει από W3 και διαφωνώ περί λεπτομέρειας, ναι ok έχουν schedule τα npcs αλλα τι να το κάνω όταν όλα τα εσωτερικά μοιάζουν ίδια, στο W3 δεν υπήρχε ίδιο, αυτό είναι σημαντικό detail και όχι άμα πλένουν τα μούτρα τους όταν ξυπνάνε, imho τζάμπα animations όταν δεν υπάρχουν καν transitions μεταξύ πολλών animations και η παντελείς έλλειψη facial animation σε fuckin rpg. Φυσικά γούστο σου να βρίσκεις αλλα πράγματα πιο σημαντικά αλλα tbh θα επεφευγα συγκρίσεις με W3. Το game έχει τεραστια flaws, από τον dumb looking mofo main character (Henry rly?!) μέχρι τον bandit με full πανοπλία να φυλάει λεφτά που δεν αγοράζεις ψωμί. :D Επίσης όπως είπα και σε προηγούμενο post όταν το game δεν έχει έστω ένα part παρα πολύ καλο γίνετε πολύ πιο δύσκολο να καταπιείς την συνολική μετριότητα.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Για μένα απέχει από W3 και διαφωνώ περί λεπτομέρειας

 

γελάω πολύ με αυτή την σύγκριση και της κατηγοριοποίηση μπροστά σε αυτόν τον γίγαντα..
Πραγματικά από τα γέλια, στάζει δάκρυ.

 

Είπαμε άρεσε(sic) το παιχνίδι,αλλά όχι και έτσι.Να υπάρχει μια αντικειμενικότητα .

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γούστα είναι αυτά buddy, και εγώ ήθελα να μου αρέσει περισσότερο από το W3 ειδικά όταν το πλάσαραν σαν mediaval combat simulation (my ass), που το combat imo είναι το πιο σημαντικό σε ένα rpg αλλα κατέληξε να μπορείς να παίξεις όλο το game χωρίς να τραβήξεις σπαθί. :eek:

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Γούστα είναι αυτά buddy, και εγώ ήθελα να μου αρέσει περισσότερο από το W3 ειδικά όταν το πλάσαραν σαν mediaval combat simulation, που το combat imo είναι το πιο σημαντικό σε ένα rpg αλλα κατέληξε να μπορείς να παίξεις όλο το game χωρίς να τραβήξεις σπαθί. :eek:

poor standards,αλλά οκ όπως είπες γούστα είναι αυτά.

και γω έτσι το παίζω:P..αφού το combat system ΣΑΞΣ ΜΠΙΚ ΤΑΗΜ!

Πολλά μπορούν να αποφευχθούν με τον διάλογο,οπότε ότι NPC υπάρχει,πάω και του μιλάω,ανεβάζει στα stats :P

 

4η μέρα και ένα patch δεν έβγαλαν(πέρα από ένα με 24-25mb στην αρχή).. είπαν μόνο για το lock picking ,και όχι καν δικό τους,αλλά MOD γιατί ας πούμε το combat system είναι τόσο καλό που why bother βρε αδερφέ :P θα έρθει κάποιο MOD πάλι,γιατί είμαστε άχρηστοι και μόνο σανό ξέρουμε να πετάμε.

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Γούστα είναι αυτά buddy, και εγώ ήθελα να μου αρέσει περισσότερο από το W3 ειδικά όταν το πλάσαραν σαν mediaval combat simulation (my ass), που το combat imo είναι το πιο σημαντικό σε ένα rpg αλλα κατέληξε να μπορείς να παίξεις όλο το game χωρίς να τραβήξεις σπαθί. :eek:

το fallout το πρωτο ειχε την ιδια επιλογη να το τελειωσεις χωρις να σκοτωσεις κανεναν . Και θεωρειται ενα απο τα καλυτερα rpg και οχι αδικα. Ισα ισα επρεπε να επικροτουμε οταν εχουμε πολλες επιλογες σε ενα παιχνιδι . Σε ενα μηνα που θα εχουν φτιαξει καπως τα bugs κατεβασε το απο το θειο και παιξε καποιες ωρες και πιστευω θα καταλαβεις την αξια του ;) Και κρινεις εσυ αν αξιζει για αγορα η οχι . 

Το combat απο οτι εχω δει ειναι ειτε love it or hate it . προσωπικα δεν μπορω να κρινω ακομα γιατι μεχρι στιγμης μονο με καποιος bandit μπορω να τα βαλω , οι υπολοιποι με τρωνε λαχανο.

Επισης διαφωνω , το combat ειναι απο τα τελευταια που σε νοιαζουν σε ενα rpg , στο the witcher ειναι απλα οκ και ομως ειναι απο τα καλυτερα rpg που εχουν βγει ποτε. 

 

Επεξ/σία από noFEARgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν κατάκρινα την δυνατότητα του non-leathal/pacifist path (νομίζω έτσι λεγόταν και το achievement στο Fallout) και δεν ήταν μονο το Fallout αλλα και Dishonored, MGS, Thief etc, με το να σκοτώσεις path έχω πρόβλημα, στην τελική όσες περισσότερες επιλογές καλοδεχούμενες ;) Επίσης imho δεν είναι θέμα love/hate το combat γιατί δεν είναι κάτι διαφορετικό αλλα καλο που μερικοί θα το εκτιμήσουν και άλλοι όχι, είναι κακό development, που να δεις το παλιό, που tbh το προτιμούσα. Επίσης είπα είμαι backer στο game οποτε έχω παίξει οτιδήποτε ήταν διαθέσιμο σε όλο το development απλά το final το παράτησα μέχρι και άμα φτιαχτεί. Το combat το θεωρώ πιο σημαντικό γιατί σε εισαγωγικά τον περισσότερο χρόνο τον αφιερώνεις εκεί σε ένα rpg, και ναι εννοείτε το W3 δεν είχε πολύ καλο combat αλλα ήταν έστω καλά δουλεμένο και worked just fine, this shit is not ;) + glorious gore/finishers

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άσχετο,αλλά τι μαγείες δεν έχει και @@ ρεαλιστικότητα λέτε-λενε??? Βρήκα potion που με κάνει να βλέπω το βράδυ καλύτερα..

Έλα και σας καταρρίπτω τον έναν μύθο μετά τον άλλον.
Μασάει η κατσίκα ταραμά; (μέρες που ναι)
----


για όποιον θέλει να "αλλάξει" τα φώτα στο μαγικό αυτό παιχνίδι..
Ορίστε ένα hacktool, σα το cheat engine..πχ να βάλετε λεφτάκια για να γίνεσαι ένας πλούσιος μπούμπης απότι ένας φτωχός μπούμπης! :D
θενκμι λέητερ!

(δε νομίζω να παρεμβαίνει τους κανόνες του φορουμ, για SP game μιλάμε)

Hacking Money Using CoSMOS | Beginner
 

εγω μου έβαλα έτσι 6 χιλιάρικα για να νιώσω λίγο large
slAOAxP.jpg


 

και αν θέλετε και cheat engine, εδώ σας έχω! Αλλά απαιτεί κάποια skills και παραπάνω ώρα, νομίζω ακόμα και για τους devs του παιχνιδιού θα ναι παιχνιδάκι :3

 

FearLess Cheat Engine tables

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπον, επειδη με ενδιαφερει το παιχνιδι, και παρακολουθω μερικα streams να δω τι γινεται...

Πιστευω τα λεφτα του τα αξιζει αλλα χρειαζεται μερικα patch να στρωσει λιγο...επισης αργοτερα θα εχει και επισημη υποστηριξη για modding απο τους dev 

κατι το οποιο ειναι μεγαλο ++...

Απο οτι ξερω οτι content θα μπει απο δω και περα θα ειναι FREE...

 

@xtrmsnpr Δεν ξερω γιατι βγαζεις τετοια χολη απεναντι στο παιχνιδι...και αυτο το hacktool απλα αστειο.

Ειπαν οτι θα βγαλουν patch μεσα σε περιπου 2 βδομαδες.

Επεξ/σία από Balantakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Balantakos είπε

Λοιπον, επειδη με ενδιαφερει το παιχνιδι, και παρακολουθω μερικα streams να δω τι γινεται...

Πιστευω τα λεφτα του τα αξιζει αλλα χρειαζεται μερικα patch να στρωσει λιγο...επισης αργοτερα θα εχει και επισημη υποστηριξη για modding απο τους dev 

κατι το οποιο ειναι μεγαλο ++...

Απο οτι ξερω οτι content θα μπει απο δω και περα θα ειναι FREE...

@xtrmsnpr Δεν ξερω γιατι βγαζεις τετοια χολη απεναντι στο παιχνιδι...και αυτο το hacktool απλα αστειο.

Ειπαν οτι θα βγαλουν patch μεσα σε περιπου 2 βδομαδες.

εε γιατί δεν είναι όλα ίσα και όμοια γιαυτό..άσχετα ότι περνάς ωραία στο παιχνίδι, είναι ένας low budget τίτλος  με τρομερά προβλήματα,όπως είπα αντικειμενικοί δεν είστε.

 

εντάξει βάλε το cheat engine ή cheat codes στην κονσόλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

εε γιατί δεν είναι όλα ίσα και όμοια γιαυτό..άσχετα ότι περνάς ωραία στο παιχνίδι, είναι ένας low budget τίτλος  με τρομερά προβλήματα,όπως είπα αντικειμενικοί δεν είστε.

εντάξει βάλε το cheat engine ή cheat codes στην κονσόλα.

Δεν υπαρχει λογος να βαλεις cheat codes, δεν ευχαριστιεσαι το παιχνιδι ετσι.

Απο τα πιο αυθεντικα παιχνιδια που εχουν βγει εδω και χρονια.

Επεξ/σία από Balantakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρακολουθω κι εγω το θεμα. Μου φαινεται ενδιαφερον παιχνίδι αλλα θα περιμενω να στρωσει χαρακτηρα. Παιδια, σε οσους δεν αρεσε γραψτε μια δυο φορες τις διαφωνιες σας και φτανει. Δε γινεται να μπαινω να δω νεα απαντηση στο θεμα και να είναι οι ιδιοι και οι ιδιοι και να κραζουν τα ιδια και τα ιδια 2-3 μερες τωρα. Το καταλάβαμε, δεν σας άρεσε. Φτανει. 

Επεξ/σία από KNSM
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...