Προς το περιεχόμενο

Kingdom Come: Deliverance


Millennium

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, noFEARgr είπε

η υπερβολη της υπερβολης... απλα δεν ειναι του γουστου σου. Το παιχνιδι στην τωρινη του κατασταση ειναι ενα 7.5 οπως παιρνει και στο steam.

Έχοντας και το beta το απολύτως απαράδεκτο για μένα είναι ότι εφαγα 2 μέρες να ψάχνομαι μέχρι που έβγαλα το κ"λο hotfix που ειχε μπει . Τώρα στα critics έχουν πλακώσει οι δήθεν κουλτουρ :P που  γουστάρουν το καρότο επειδή λέει θυμίζει dark souls η δυσκολία στο combat . Ήμαρτον :lol:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 405
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Βλέπω κ δείκτης αντικειμενικότητας του φόρουμ είναι υψηλός, ΝΟΟΟΟΟΟΟΤΤΤ!

---

Τεσπα, μόλις βγήκε αυτό 

--- 

Ετοιμάζω βίντεο με αυτά τα υπέροχα bugs και με αυτό το καταπληκτικά ανύπαρκτο face animation.

Απόλαυση σκέτη!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εμένα μου αρέσει so far αλλά είμαι στην αρχή ακομα. Η ιστορία φαίνεται ενδιαφέρουσα,ωμή με σκοτεινούς χαρακτήρες. Τα γραφικά για την μανιβέλα που έχω είναι οκ, ο κόσμος του είναι όμορφα σχεδιασμένος. Εντάξει το παιχνίδι είναι δύσκολο αλλά αυτός είναι ο ρεαλισμός που πλασάρει ουσιαστικά. Σε μάχη 1vs1 η νίκη είναι εφικτή, 1vs 2 δύσκολη και 1vs3 ανέφικτη. Μέσα άμα παρατηρήσατε σε κάποια quest σου λέει ότι οι διαφορές δεν πρέπει να λύνονται δια της βίας αλλά μέσω διαλόγου και έχει ένα υποτυπώδες σύστημα για να το υποστηρίξει. Τα face animations τα βρήκα ok - δηλαδή οτί τί, το Gta 5 έχει καλύτερα? Μην ξεχνάμε ότι αυτή η εταιρεία κάνει το παρθενικό της ξεκίνημα με αυτό το game. Όσοι το συγκρίνετε με το witcher, θυμηθείτε το ανεκδιηγητο witcher 1.

Τα μεγαλύτερα αρνητικά που βρήκα μέχρι στιγμής είναι το UI του, τα loading times για τους διαλόγους + την καθυστέρηση κάθε φορά που μιλάει ένας χαρακτήρας, και το save system του. Πιστεύω ότι θα στρώσει περισσότερο στην πορεία με μερικά patch και mods. Θα εξακολουθώ να το βλέπω με επιείκια καθώς δεν υπάρχουν άλλες αντίστοιχες προτάσεις στην αγορά. Κάτι For honor κτλπ που έχουν αναφερθεί, είναι multiplayer αρμέγματα για μένα. Το παιχνίδι έχει μοναδικό ύφος για μένα και μπορεί να εξελιχθεί σημαντικά.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Joe-4 είπε

Πάντως εμένα μου αρέσει so far αλλά είμαι στην αρχή ακομα. Η ιστορία φαίνεται ενδιαφέρουσα,ωμή με σκοτεινούς χαρακτήρες. Τα γραφικά για την μανιβέλα που έχω είναι οκ, ο κόσμος του είναι όμορφα σχεδιασμένος. Εντάξει το παιχνίδι είναι δύσκολο αλλά αυτός είναι ο ρεαλισμός που πλασάρει ουσιαστικά. Σε μάχη 1vs1 η νίκη είναι εφικτή, 1vs 2 δύσκολη και 1vs3 ανέφικτη. Μέσα άμα παρατηρήσατε σε κάποια quest σου λέει ότι οι διαφορές δεν πρέπει να λύνονται δια της βίας αλλά μέσω διαλόγου και έχει ένα υποτυπώδες σύστημα για να το υποστηρίξει. Τα face animations τα βρήκα ok - δηλαδή οτί τί, το Gta 5 έχει καλύτερα? Μην ξεχνάμε ότι αυτή η εταιρεία κάνει το παρθενικό της ξεκίνημα με αυτό το game. Όσοι το συγκρίνετε με το witcher, θυμηθείτε το ανεκδιηγητο witcher 1.

Τα μεγαλύτερα αρνητικά που βρήκα μέχρι στιγμής είναι το UI του, τα loading times για τους διαλόγους + την καθυστέρηση κάθε φορά που μιλάει ένας χαρακτήρας, και το save system του. Πιστεύω ότι θα στρώσει περισσότερο στην πορεία με μερικά patch και mods. Θα εξακολουθώ να το βλέπω με επιείκια καθώς δεν υπάρχουν άλλες αντίστοιχες προτάσεις στην αγορά. Κάτι For honor κτλπ που έχουν αναφερθεί, είναι multiplayer αρμέγματα για μένα. Το παιχνίδι έχει μοναδικό ύφος για μένα και μπορεί να εξελιχθεί σημαντικά.

Χαχαχχαα ρε φίλε τι λες τώρα? Αλήθεια για το facial animation?

Μιλάμε για rpg που το κύριο κομμάτι γίνεται στους διαλόγους και βλέπεις πρόσωπο φάτσα κάρτα.. και το συγκρίνεις με το gta? :P

Και άντε έστω και το gta5 να πάρεις, αφού θες :Ο

 Εδώ τα φρύδια έστω κουνιούνται.. γινεται και μια άλφα έκφραση παραπάνω..άμα σου μοιάζει ίδιο με το ανύπαρκτο του kindgom come, τότε δε ξέρω.

Πλάκα έχετε μερικοί!

Το Ανδρομέδα πέσατε να το φάτε, αλλά ουπς ναι ξέχασα, σας πείραξε η διαφορετικότητα,οι sjw και χίλια δύο άλλα..

Είπαμε η αντικειμενικότητα του φόρουμ είναι στα ύψη.

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε 2-3 μηνες λογικα θα ειναι πολυ καλυτερο....Εχει καποια αρνητικα δεν διαφωνω αλλα εχει προοπτικη για οσους τους αρεσουν αυτου του ειδους

Με ενα sweetfx και προσθηκη vibrance-curves διορθωνεται και η ασπριλα

Βγηκε/βγαινει και 1.03 patch

Επεξ/σία από Inler
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Joe-4 είπε

 Τα face animations τα βρήκα ok - δηλαδή οτί τί, το Gta 5 έχει καλύτερα? Μην ξεχνάμε ότι αυτή η εταιρεία κάνει το παρθενικό της ξεκίνημα με αυτό το game. Όσοι το συγκρίνετε με το witcher, θυμηθείτε το ανεκδιηγητο witcher 1.

tenor.gif

Το San Andreas παίζει να είχε καλύτερα facial expressions :P

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και το φρυδάκι του το κουνάει και τα μάτια του ανοιγοκλείνει. Μια χαρά όλα. Μην σε πονάει τόσο. Θες να πω ότι πατάτα? Είναι πατάτα! Ορίστε! Το Andromeda δεν το έχω παίξει γιατί με την sjwoula με πιάνει εμετός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Χαχαχχαα ρε φίλε τι λες τώρα? Αλήθεια για το facial animation?

Μιλάμε για rpg που το κύριο κομμάτι γίνεται στους διαλόγους και βλέπεις πρόσωπο φάτσα κάρτα.. και το συγκρίνεις με το gta? :P

Και άντε έστω και το gta5 να πάρεις, αφού θες :Ο

 Εδώ τα φρύδια έστω κουνιούνται.. γινεται και μια άλφα έκφραση παραπάνω..άμα σου μοιάζει ίδιο με το ανύπαρκτο του kindgom come, τότε δε ξέρω.

Πλάκα έχετε μερικοί!

Το Ανδρομέδα πέσατε να το φάτε, αλλά ουπς ναι ξέχασα, σας πείραξε η διαφορετικότητα,οι sjw και χίλια δύο άλλα..

Είπαμε η αντικειμενικότητα του φόρουμ είναι στα ύψη.

Σε αυτό 100% μαζί σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Joe-4 είπε

Και το φρυδάκι του το κουνάει και τα μάτια του ανοιγοκλείνει. Μια χαρά όλα. Μην σε πονάει τόσο. Θες να πω ότι πατάτα? Είναι πατάτα! Ορίστε! Το Andromeda δεν το έχω παίξει γιατί με την sjwoula με πιάνει εμετός.

Δεν πονάει όταν δεν πληρώνεις. Επίσης το video είναι σε παλιό build.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Δεν πονάει όταν δεν πληρώνεις. Επίσης το video είναι σε παλιό build.

ΟΚ, αλλά έτσι και λίγο καλύτερα παίζουν σε μένα. Μήπως επειδή έβαλα το patch πριν το ξεκινήσω? Μόνο που καμιά φορά ξεχνάνε να ανοιγοκλείσουν τα μάτια. Με ένα mod μπορείς να κάνεις την τσίμπλα να ξερένεται άμα θες, για περισσότερο ρεαλισμό. Δεν έγραψα και ότι είναι φανταστικά, έγραψα ότι είναι OK. Πως να το κάνουμε, από το ανύπαρκτα που γράφει ο φίλος, πέφτω πιο μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ορίστε το βίντεο,δικό σας, τα κάνει όλα! Πολύ κούνημα.. εκφράσεις, χαμός..Μάλλον δε βλέπουμε το ίδιο.

Τί να κάνουμε, ανύπαρκτα είναι.. το Andromeda πέσατε να το φάτε (όχι χωρίς λόγο), αλλά το να μου λέτε για sjw, είναι απλά γελοίο κ δεν υπάρχει λόγος για παραπάνω κουβέντα, γιατί πολύ απλά δεν είναι επιχείρημα.

Σήμερα το έγραψα το πρωί 1.2.1

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μάλλον κανένας δεν είδε το devstream που εξηγούν ότι όλοι στο game πάσχουν από Moebius syndrome, πιο μετά παίρνεις ένα quest που βρίσκεις cure και όλοι επανέρχονται στο φυσιολογικό :P αυτό και το clipping είναι τραγικά και δεν πρόκειται να διορθωθούν.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από κανά δίωρο παιχνιδιού θα έλεγα ότι είναι κάτι πολύ, πολύ ενδιαφέρον, αλλά θα περιμένω μερικούς μήνες μέχρι να το ξαναπιάσω.

Τώρα πολύ απλά έχει τόσα πολλά bugs,gliches και "features"(save μόνο με snapps....) που δεν αξίζει τον χρόνο που πρέπει να αφιερώσεις ώστε να το απολαύσεις. Μετά από μερικά καλά patch ή/και μεγάλα DLC+expansion σίγουρα θα δείξει τι είναι (αλά Witcher 3).

Πάντως είναι κάτι που βλέπω να αγοράζω, ακόμη και με full price. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...