Προς το περιεχόμενο

Kingdom Come: Deliverance


Millennium

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι υπερβολικός,αλλά καλό παιδί..και αυτό το παιχνίδι έχει φτιαχτεί από κ*λοπαίδια..
Το combat system είναι που τον πίνει,άσχημα!

 

στο review που ετοιμάζω, έχω ίδια σημεία με αυτά που λέει ο snoob, δεν γίνεται ρεαλισμός,και αφού θες ρεαλισμό να μην έχεις αυτούς τους παράγοντες της κούρασης..
Ναι οκ,κουράζεται για λίγο και πάλι προς την δόξα τραβά..και overtime έχει μια μικρή κούραση και θέλει νανι!

 

Απορώ μαζί μου,να μην ξέρω προγραμματισμό τόσο καλά, ΝΑΑΑΑ ιδέες να σας φάω τα λεφτά..
Καταρχήν όλα double τιμές θα τα βάζω για να τρώει παραπάνω μνήμη,και θα βγαίνω να σας λεω,ναι ναι το διορθώνουμε..
Και θα σας βγάζω patch των 25mb όπως έκαναν χτες με το kingdom come!

Τί καλύτεροι είναι αυτοί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 405
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Είμαι υπερβολικός,αλλά καλό παιδί..και αυτό το παιχνίδι έχει φτιαχτεί από κ*λοπαίδια..
Το combat system είναι που τον πίνει,άσχημα!

στο review που ετοιμάζω, έχω ίδια σημεία με αυτά που λέει ο snoob, δεν γίνεται ρεαλισμός,και αφού θες ρεαλισμό να μην έχεις αυτούς τους παράγοντες της κούρασης..
Ναι οκ,κουράζεται για λίγο και πάλι προς την δόξα τραβά..και overtime έχει μια μικρή κούραση και θέλει νανι!

Απορώ μαζί μου,να μην ξέρω προγραμματισμό τόσο καλά, ΝΑΑΑΑ ιδέες να σας φάω τα λεφτά..
Καταρχήν όλα double τιμές θα τα βάζω για να τρώει παραπάνω μνήμη,και θα βγαίνω να σας λεω,ναι ναι το διορθώνουμε..
Και θα σας βγάζω patch των 25mb όπως έκαναν χτες με το kingdom come!

Τί καλύτεροι είναι αυτοί;

Τουλάχιστον το παιχνίδι απο content είναι πληθωρικό... και έστω γίνεται ενα βήμα προς την σωστή κατεύθυνση δηλαδή οτι έβγαλαν ενα παιχνίδι που το ΓΟΥΣΤΑΡΑΝ και όχι ενα παιχνίδι μόνο και μόνο για να πουλήσουν. Τρανό παράδειγμα αρπαχτής και λειψού content (προς αποφυγή): Destiny 1 και 2

Επεξ/σία από Daemonos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Daemonos είπε

Τουλάχιστον το παιχνίδι απο content είναι πληθωρικό... και έστω γίνεται ενα βήμα προς την σωστή κατεύθυνση δηλαδή οτι έβγαλαν ενα παιχνίδι που το ΓΟΥΣΤΑΡΑΝ και όχι ενα παιχνίδι μόνο και μόνο για να πουλήσουν. Τρανό παράδειγμα αρπαχτής και λειψού content (προς αποφυγή): Destiny 1 και 2

ακριβώς το γούσταραν,δεν το γουστάρουμε εμείς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

ακριβώς το γούσταραν,δεν το γουστάρουμε εμείς!

Υπάρχει κόσμος που του αρέσει, αν εσυ περίμενες κάτι άλλο και έκανες μια αγορά στα "τυφλά" που δεν βγήκε τότε είσαι λάθος, αν πάλι ήξερες τι να περιμένεις αλλα αυτό που περίμενες δεν σε κάλυψε, είσαι σωστός. Σίγουρα υπάρχει κόσμος που του αρέσει, εγώ προσωπικά σε κανένα 4μηνο που θα έχει στρώσει θα το δω πιο ζεστά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Daemonos είπε

Υπάρχει κόσμος που του αρέσει, αν εσυ περίμενες κάτι άλλο και έκανες μια αγορά στα "τυφλά" που δεν βγήκε τότε είσαι λάθος, αν πάλι ήξερες τι να περιμένεις αλλα αυτό που περίμενες δεν σε κάλυψε, είσαι σωστός. Σίγουρα υπάρχει κόσμος που του αρέσει, εγώ προσωπικά σε κανένα 4μηνο που θα έχει στρώσει θα το δω πιο ζεστά. 

μα ήξερα,το χω γράψει κάτι σελίδες πριν. Και σίγουρα αυτοσαρκάζομαι και τρολάρω τώρα.

Το ότι το παιχνίδι δεν αξίζει τα 50€ είναι γεγονός.. είναι λειψό τί να κάνουμε. Μοιάζει με ένα φτηνιάρικο παιχνίδι.

Ειδικά αυτά τα ανέκφραστα μοντέλα,που απλώς κουνάνε τα κεφάλια τους σαν εκκρεμές μου έρχεται να ξεράσω 0 και 1.
Ελπίζω σε 4 μήνες που το θες να έχει στρώσει.

 

και επειδή δεν βλέπω τίποτα στο youtube,θα ανεβάσω..ΜΠΑΣ και πέσει στα χέρια των devs!

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

μα ήξερα,το χω γράψει κάτι σελίδες πριν. Και σίγουρα αυτοσαρκάζομαι και τρολάρω τώρα.

Το ότι το παιχνίδι δεν αξίζει τα 50€ είναι γεγονός.. είναι λειψό τί να κάνουμε. Μοιάζει με ένα φτηνιάρικο παιχνίδι.

Ειδικά αυτά τα ανέκφραστα μοντέλα,που απλώς κουνάνε τα κεφάλια τους σαν εκκρεμές μου έρχεται να ξεράσω 0 και 1.
Ελπίζω σε 4 μήνες που το θες να έχει στρώσει.

Συμπληρώνω οτι ΚΑΝΕΝΑ παιχνίδι εκτός το Witcher 3 και την CDPR (και την rockstar) που τους πετάω λεφτά έτσι πάρτα, δεν αξίζει το 50άρικο η τα 60 που ζητάνε. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Daemonos είπε

Συμπληρώνω οτι ΚΑΝΕΝΑ παιχνίδι εκτός το Witcher 3 και την CDPR (και την rockstar) που τους πετάω λεφτά έτσι πάρτα, δεν αξίζει το 50άρικο η τα 60 που ζητάνε. 

ναι αυτό εδώ δεν αξίζει ούτε 20€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

ναι αυτό εδώ δεν αξίζει ούτε 20€

η υπερβολη της υπερβολης... απλα δεν ειναι του γουστου σου. Το παιχνιδι στην τωρινη του κατασταση ειναι ενα 7.5 οπως παιρνει και στο steam.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Daemonos είπε

Συμπληρώνω οτι ΚΑΝΕΝΑ παιχνίδι εκτός το Witcher 3 και την CDPR (και την rockstar) που τους πετάω λεφτά έτσι πάρτα, δεν αξίζει το 50άρικο η τα 60 που ζητάνε. 

βάλε και το zelda μέσα σε αυτό τον κατάλογο :P

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα λέγαμε ότι φαινόταν, πρέπει να είσαι τυφλός για να μην το βλέπεις από τα videos, προσωπική μου άποψη μακριά από το game μέχρι να στρώσει γιατί είναι κρίμα να κουραστείς, επίσης το game είναι πολύ immersive και τα bugs χαλάνε όλη την φάση. Πάντως noFeargr έπεσες ακριβώς για το release date ;) kudos. Παρόλα αυτά το 7.5 είναι πολύ, χωρίς καν να το συγκινώ με αλλα rpg θα του έδινα ένα 5 και το περίμενα πως και πως.

55 λεπτά πριν, Daemonos είπε

Συμπληρώνω οτι ΚΑΝΕΝΑ παιχνίδι εκτός το Witcher 3 και την CDPR (και την rockstar) που τους πετάω λεφτά έτσι πάρτα, δεν αξίζει το 50άρικο η τα 60 που ζητάνε. 

Θα διαφωνήσω buddy, πρόσφατα παραδείγματα Divinity 2 και Hellblade, εκτος άμα μιλάς μονο για AAA που τότε συμφωνώ απόλυτα.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Τα λέγαμε ότι φαινόταν, πρέπει να είσαι τυφλός για να μην το βλέπεις από τα videos, προσωπική μου άποψη μακριά από το game μέχρι να στρώσει γιατί είναι κρίμα να κουραστείς, επίσης το game είναι πολύ immersive και τα bugs χαλάνε όλη την φάση. Πάντως noFeargr έπεσες ακριβώς για το release date ;) kudos. Παρόλα αυτά το 7.5 είναι πολύ, χωρίς καν να το συγκινώ με αλλα rpg θα του έδινα ένα 5 και το περίμενα πως και πως.

εγω ελεγα το 18 για ολα τα part ομως αυτοι φτασαν 18 και βγαλανε το μισο ( και αυτο με προβληματα ) :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειλικρινά πάντως θέλω να μάθω ποιος ήταν υπέθυνος για το wound system και του armor distribution να του στείλω ένα πολύ φιλικό mail :D

Btw απορώ...το game είναι bestseller τώρα που κοίταξα, ο κόσμος reviews δεν βλέπει?! (yes Xtr i'm talking to you :P )

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Αναφορά σε κείμενο

 

Παντως στο metacritic απο τους παιχτες τα παει μια χαρα http://www.metacritic.com/game/pc/kingdom-come-deliverance/critic-reviews (8.2) και στο steam 74% με τις περισσοτερες αρνητικες κριτικες να αφορουν κυριως τα bugs και το optimization που ειναι κατι που λογικα θα φτιαξει με τα επομενα patch. Απο το λιγο που εχω παιξει 

ειναι πολυ ιδιαιτερο παιχνιδι και πιστευω θα μιλαμε για διαμαντι σε κανα εξαμηνο με τα καταλληλα patch και mods.

Επεξ/σία από noFEARgr
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι έχει πολλά προβλήματα συμφωνώ κι εγώ με τους προ λαλήσαντες οχι όμως με ολά είναι άδικο πιστεύω στην παρούσα φάση γιατί είναι κάτι διαφορετικό η τουλάχιστον προσπάθησαν να το κάνουν (διαφορετικό απο τά άλλα)

όσοι εχουν δουλέψει νομίζω πως δεν τους αξίζει το κράξιμο γιατί σίγουρα θα έχουν κάποιες αδιάσειστες δικαιολογίες να μας πουν, ότι ξεκίνησαν με λιγοστά  η μηδέν χρήματα, ότι δεν είναι ubisoft η EA η τέλος πάντων μια μεγάλη εταιρία που ξέρει εντέχνως να εξαπατάει τους πελάτες τους εδώ και χρόνια, η παρθενική τους εμφάνιση σε  σε κάποιο μεγαλεπήβολο project και μπορώ να πω χίλια δυο άλλα .

Εμεις απο την μεριά μας σαν πελάτες - καταναλωτές όπως θέλετε πέστε το οφείλουμε να τους δώσουμε χρόνο και αν γίνεται να τους βοηθήσουμε

γράφοντας στο forum τους τι μας αρέσει και τι όχι, αν μετά απο μια Α χρονική περίοδο δούμε ότι μας γράφουν στα παλιά τους  υποδήματα

τότε έχουμε το δικαίωμα να τους στριμώξουμε στον τοίχο.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με το προηγούμενο post αλλά αυτό το κακό του να κάνουν release ένα software χωρίς να είναι ready πρέπει να σταματήσει. Όπως πρέπει να σταματήσουν και αυτά τα day 1 patch. Κάποτε τα βλέπαμε και τα θεωρούσαμε απαράδεκτα. Τώρα πλέον είναι δεδομένο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...