Προς το περιεχόμενο

Kingdom Come: Deliverance


Millennium

Προτεινόμενες αναρτήσεις

24 λεπτά πριν, zvarthangalos είπε

Γιατί δε και καλά ρε μαν να είναι φανταστικό ; Δεν το έχω παίξει ακόμη

όμως νομίζω πως πρέπει να υπάρχουν και τέτοιου είδους παιχνίδια ((ρεαλιστικά)

και γιατί να το συγκρίνουμε αμέσως με το witchers (που το θεωρώ ένα από τα κορυφαία του είδους του)

η με κάποιο άλλο παιχνίδι ας του δώσουμε το χρόνο του.

Dude διάβασε καλύτερα το post μου, ούτε είπα να είναι fantasy αλλα ούτε το σύγκρινα με το Witcher. Άμα δεις και παλιότερα posts εγώ περιμένω χρονια ρεαλιστικό melee combat και αυτός ήταν ο λόγος που έκανα backing αλλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 402
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

μεγάλο λάθος που δεν το κάναν fantasy από την στιγμή που είδανε ότι δεν μπορούνε να κάνουν realistic medieval game. Θέλω να καταλήξω ότι δεν έχει κάτι καταπληκτικό, δηλαδή και το Witcher δεν έχει το καλύτερο combat αλλα έχει απίστευτο questing, χρειάζεται έστω ένα μέρος να είναι φανταστικό ώστε να καταπιείς τα υπόλοιπα και συνήθως βοηθάει να είναι το combat που κανεις lets say 70%.

Mε τα παραπάνω που γράφεις εγώ αυτό καταλαβαίνω , τελος πάντων

δεν το σχολίασα για να έρθω σε αντιπαράθεση μαζί σου απλά ήτανε αφορμή μιας και πολόι

εδώ στο insomnia όπως και σε άλλα forum που διαβάζω μπαίνουν στο τρυπάκι της σύγκρισης και του μηδενισμού.

 

Επεξ/σία από zvarthangalos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πείτε εντυπώσεις όσοι το δείτε.

Μηχάνημα για να το τρέξω -σωστά- δεν έχω ούτε για αστείο, αλλά είναι ένα ενδιαφέρον σκεπτικό, το να πας για "ρεαλιστικό" RPG.

Βέβαια, το πρόβλημα είναι πως μετά σκοντάφτεις στον ορισμό του "ρεαλισμού", γιατί το να κυκλοφορείς με φουλ πανοπλία στο δάσος δεν είναι ρεαλιστικό, κυρίως αν είσαι "ληστής", ούτε είναι ρεαλιστικό η είσοδος του κρυσφηγέτου σου να είναι ένας λάκκος και να έχεις βάλει σκοπούς μέσα στο λάκο κι όχι σε κανένα δέντρο τριγύρω, να κόβουν κίνηση, κτλ. κτλ.

Γενικά, τα βίντεο δεν με ενθουσίασαν, αλλά περιμένω να δω πώς φαίνεται σε όσους το παίξουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, zvarthangalos είπε

Mε τα παραπάνω που γράφεις εγώ αυτό καταλαβαίνω , τελος πάντων

δεν το σχολίασα για να έρθω σε αντιπαράθεση μαζί σου απλά ήτανε αφορμή μιας και πολόι

εδώ στο insomnia όπως και σε άλλα forum που διαβάζω μπαίνουν στο τρυπάκι της σύγκρισης και του μηδενισμού.

Είπα ας το κάνανε fantasy αφού δεν μπορούσαν να το κάνουν realistic, όχι γιατί το προτιμώ αλλα γιατί θα ήταν πιο αποδεχτό γενικά, επίσης δεν σύγκρινα αλλα έφερα σαν παράδειγμα ένα σχετικό game που έχει κάτι εξαιρετικό ώστε να τονίσω το πρόβλημα όταν δεν έχεις τίποτα εξαιρετικό στο game σου.

Anyways κλασσικά όπως τα περισσότερα games θέλουν πολύ patching ποσο μάλλον αυτό που είναι από "indie" εταιρία.  Όσο περί ρεαλισμού το μοναδικό ρεαλιστικό part είναι ότι μπορείς να χάσεις quest γιατί πολύ απλά δεν πηγες όταν έπρεπε, τώρα το φαγητό και διαφορα αλλα survival conditions τα έχουμε ξανά δει σε γενικές γραμμές απλά όχι σε τέτοιου είδους rpg, αλλα όταν βαράς πανοπλία και βλέπεις αίμα ο ρεαλισμός πάει από το παράθυρο.

 

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξεκίνησα κι εγώ χρειάζεται οπωσδήποτε patch μεγάλη καθυστέρηση στο loading όταν ανοίγεις διάλογο με κάποιον σαν να φορτώνει ολόκληρος χάρτης με τις ρυθμίσεις στο very high τα γραφικά είναι ικανοποιητικα θα ποσταρω όταν το προχωρήσω κι άλλο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

γύρισα τώρα σπίτι και έχει κατέβει, θα μπω να δω τι φάση.

Πρόσεχε όταν αφήσεις τη γνώμη σου εδώ πως θα εκφραστείς. Κρίμα να φας ban για ένα παιχνιδάκι :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πείτε γνώμη ρε μάγκες! Το ψήνω για το Ps4.

Παρακαλώ όμως ΜΗΝ αναφερθείτε σε bug - Φτιάχνουν με patches αυτά (εξάλλου το skyrim ήταν τίγκα στα bugs όταν βγήκε).

Πείτε γνώμη για γραφικά - animations - interactions - consequenses of actions - σύστημα μάχης - μέγεθος χάρτη κτλ. 

Πάντως θα μου άρεσε να χώσουν κανένα expansion για Σταυροφορίες Kingdom of Heaven φάση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ από τα όσα έχω δει μέχρι τώρα σα σχόλια χρηστών δε μπορώ να βγάλω άκρη. Υπάρχει σίγουρα θέμα με την απόδοση - αν και οπτικά είναι πολύ καλό - αλλά συνοπτική περιγραφή για gameplay δεν έχω δει. Ελπίζω να αποδειχτεί τουλάχιστον αξιόλογο, ο τεχνικός τομέας γενικά δε με απασχολεί πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, zvarthangalos είπε

Το ξεκίνησα κι εγώ χρειάζεται οπωσδήποτε patch μεγάλη καθυστέρηση στο loading όταν ανοίγεις διάλογο με κάποιον σαν να φορτώνει ολόκληρος χάρτης με τις ρυθμίσεις στο very high τα γραφικά είναι ικανοποιητικα θα ποσταρω όταν το προχωρήσω κι άλλο 

σε SSD?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το survival στοιχείο  είναι να προλάβεις να το κλείσεις όταν αρχίζει να σου αναβοσβήνει κάρτα και οθόνη τσιρίζοντας μέχρι να καούν :P

1 ώρα πριν, Daemonos είπε

Επίσης το survival στοιχείο, αναλύστε το μας λίγο. 

Με τις υγείες μας αλλά τέτοιο αίσχος θέλει άλλα 2-3 hotpatch

Επεξ/σία από Damachi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...