Προς το περιεχόμενο

πρόβλημα μνήμης στον Home φάκελο του ubuntu


pbp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά,

         έχω φτιάξει ένα πρόγραμμα σε C++ που επεξεργάζομαι δεδομένα απο ένα txt file και χθες

το έτρεχα συνέχεια για να κάνω κάποιες μετρήσεις. Συνεπώς συνέχεια δημιουργούσα ένα txt αρχείο 500mb περίπου κάθε φορά, το επεξεργαζόμουν και στην συνέχεια το έσβινα.

Το πρόβλημα μου είναι ότι σε κάποια φάση ξαφνικά γέμισε ο φάκελος Home του χρήστη μου χωρίς λόγο

με αποτέλεσμα να μείνουν 4kb ελεύθερα και να μην μπορώ να κάνω τίποτα.
Μετά από πολύ ώρα στο φάκελο του NetBeans βρήκα κάτι hidden files που είχαν σχέση με το αρχείο μου και τα έσβησα αλλά και πάλι δεν κατάφερα να εξοικονομήσω και πολύ χώρο. Επίσης το System Reserved που είναι 75GB (έχω dual boot με windows) δεν με αφήνει να σώσω τίποτα. Μήπως ξέρει κανείς τι συμβαίνει? Πώς θα καθαρίσω τη μνήμη μου?

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

total 0
 

Είμαι σίγουρος ότι είναι άδειος γιατί κάνω διαγραφή με shift + del


post-217696-0-35020400-1387387807_thumb.png

 

Επισης, χαθηκαν ολες μου οι ρυθμισεις... ακομα και τα cookies απο τον firefox σβηστηκαν ... :/

 

Μηπως αυτές οι εικόνες βοηθούν περισσότερο?

 

post-217696-0-53716300-1387388259_thumb.png

Επεξ/σία από pbp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μικρυνεις το sda3 απο τα 70+ στα ~10, θα μεγαλωσεις το sda4 απο τα 6,5 στα... οσα απελευθερωθουν απο τη μειωση του αλλου partition και τελος μεσα σε αυτο θα μικρυνεις το sda5 στα 2GB (δεν θες παραπανω για swap) και οτι περισστευει θα το δωσεις στο sda6.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...