Προς το περιεχόμενο

Το Facebook πειραματίζεται με βιντεοδιαφημίσεις στο News Feed


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι βιντεοδιαφημίσεις κάνουν σιγά σιγά την εμφάνιση τους σε ιστοσελίδες κοινωνικής δικτύωσης, και φυσικά το Facebook δε θα μπορούσε να αποτελέσει εξαίρεση αν και αρχικά σε δοκιμαστικό στάδιο.Όπως αναφέρει η Wall Street Journal, η επίσημη ανακοίνωση αναμένεται τη Πέμπτη φέρνοντας τις βιντεοδιαφημίσεις όχι μόνο στην ιστοσελίδα του Facebook αλλά και στις φορητές εφαρμογές. Οι ίδιες πηγές αναφέρουν ότι οι βιντεοδιαφημίσεις θα αναπαράγονται αυτόματα κατά την ανάγνωση του newsfeed αν και χωρίς ήχο ο οποίος θα ενεργοποιείται μόνο με πάτημα πάνω στη διαφήμιση.

 

Για τις mobile εφαρμογές του Facebook, οι βιντεοδιαφημίσεις θα φορτώνουν μόνο μέσω Wi-Fi έτσι ώστε να μη καταναλώνουν mb από το πακέτο δεδομένων του χρήστη. Μόλις αυτό γίνει θα αποθηκεύονται στο παρασκήνιο και θα αναπαράγονται ακόμα και όταν ο χρήστης δεν έχει σύνδεση στο Internet.

 

Το κόστος για όσους ενδιαφέρονται να διαφημιστούν με αυτό τον τρόπο θα είναι αρκετά ακριβός με το ποσό να κυμαίνεται στα 2 εκατομμύρια δολάρια ανά ημέρα. Μία από τις πρώτες διαφημίσεις αναμένεται να είναι το teaser trailer της ταινίας Divergent.

 

Link.png Site: Wall Street Journal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Nα πανε στο δι***ο... τα μονοπυρηνα με το app του android σερνονται οσο δεν παει αμα βαλουν και τετοια θα ειναι μονιμα κολλημενα... κατα τα αλλα.. adblock που λετε και ολα καλα! 

Επεξ/σία από nick#18
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιχειρηση ειναι, λεφτα θελει να βγαλει. η υπηρεσια της προσφερεται δωρεαν αλλα οχι αφιλοκερδως. οποιος δεν γουσταρει τις διαφημισεις που θα βαλει, εχει και την επιλογη να μην τη χρησιμοοποιησει.

οσο αφορα το adblock, χαρειτε το οσο υπαρχει. διοτι κατι μου λεει οτι στο μελλον, ουτε αυτο θα μας κανει παρεα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι κακό και αυτό με το web tv των καναλιών, εμένα πολλές φορές αφού παίξει υποχρεωτικά η διαφήμηση (που δεν μ' αφήνει ούτε καν να χαμηλώσω την ένταση!), πολλές φορές κολάει και τελικά δεν βλέπω το video! και άμα κάνω ανανέωση, ξανά για μισό λεπτό η ίδια διαφήμιση!, γιατί να το υποστώ αυτό κάθε φορά που χάνω μια εκπομπή στην tv;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιχειρηση ειναι, λεφτα θελει να βγαλει. η υπηρεσια της προσφερεται δωρεαν αλλα οχι αφιλοκερδως. οποιος δεν γουσταρει τις διαφημισεις που θα βαλει, εχει και την επιλογη να μην τη χρησιμοοποιησει.

οσο αφορα το adblock, χαρειτε το οσο υπαρχει. διοτι κατι μου λεει οτι στο μελλον, ουτε αυτο θα μας κανει παρεα.

Κατσε ρε φιλε , και εγω που νομιζα τοσο καιρο οτι την πληρωνω την υπηρεσια δινοντας τα προσωπικα μου δεδομενα σε κυβερνησεις και αντιτρομοκρατικες , θα με βγαλεις τρελο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eσυ μπορεις να νομιζεις οτι θες ,εδω μιλαμε για μια υπηρεσια που παρεχεται δωρεαν  και με  καποιον αλλο τροπο πρεπει να βγαλει λεφτα αφου ειναι εξαιρετικα κοστοβορα (servers ,προσωπικο κτλπ) οπως κανουν ολες οι επιχειρησεις.Αν δεν σου αρεσει δεν την χρησιμοποιεις .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

οσο αφορα το adblock, χαρειτε το οσο υπαρχει. διοτι κατι μου λεει οτι στο μελλον, ουτε αυτο θα μας κανει παρεα.

 

Και πού ακριβώς βασίζεται αυτή η προφητεία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ το Fb δεν πρόσφερε τις υπηρεσίες του δωρεάν, μια χαρά θησαυρίζει  από την πώληση των προσωπικών δεδομένων σε τρίτους.

Το να εισάγεις τέτοιου είδους διαφημίσεις που δοκιμάζουν την αντοχή των νεύρων σου και της συσκευής σου , το θεωρώ απαράδεκτο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμαμαι ακομα και αναπολω τις μερες που το Ιντερνετ ηταν μια ανατρεπτικη κινηση,μια ελευθερια γνωσης και αποψεων και οχι το πιονι του κεφαλαιου... Long Live Compulink...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμαμαι ακομα και αναπολω τις μερες που το Ιντερνετ ηταν μια ανατρεπτικη κινηση,μια ελευθερια γνωσης και αποψεων και οχι το πιονι του κεφαλαιου... Long Live Compulink...

Λες για τοτε που ηταν ολοι πλουσιοι  ,τα παντα ηταν τσαμπα δεν υπηρχε πεινα στον κοσμο  ουτε εγκληματα στην ανθρωποτητα?

Ωραιες εποχες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...