Προς το περιεχόμενο

Εκτυπωτής σα να είναι βγαλμένος από την πρίζα!


Pintsie

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενος μηνος εκτυπωτης,χαλασμενο πυκνωτακι δεν παιζει.Πηγαινε τον σε ενα επισκευαστικο της hp και μην ασχοληθεις με το πλαισιο,μπορει να βρεις μπελα και θα χασεις και πολυ χρονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου υπάρχει εγγύηση και ειναι και ενος μηνος το λογικό θα ειναι να του δώσουν καινούργιο και οχι να φτιαχτεί , ετσι το βλεπω εγω τουλάχιστον και αφου μιλάμε για 1 μήνα εκτυπωτή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον έχω χρησιμοποιήσει όμως. Άρα δεν νομίζω να μου δώσουν άλλο. Αύριο ή μεθαύριο θα κοιτάξω για το τιμολόγιο για να τον πάω άμεσα στο πλαίσιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα φτιαχτει,δεν γινεται να φτιαχτει γιατι δεν υπαρχουν ανταλλακτικα.Δεν μιλησα για επισκευη,θα γινει unit exchange και θα σου δωσουν αλλο μηχανημα,μην περιμενεις ομως να τον παρεις σε ενα τεταρτο και να φυγεις.

Αν θα τον πας στο πλαισιο ισως τον ελεγξουν και μετα θα τον στειλουν σε επισκευαστικο της hp για exchange.

Aν θα τον πας σε επισκευαστικο της hp θα τον κανουν exchange και θα σε ειδοποιησουν σε 3-4 μερες εξαρταται και το φορτο εργασιας.

Θα γλιτωσεις δηλαδη το χασομερι του πλαισιου να τον στειλει σε επισκευαστικο,εκτος και αν το πλαισιο εγινε εξουσιοδοτημενο service της hp,δεν το γνωριζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα το τιμολόγιο. Λέει: 1 έτος εγγύηση αντιπροσωπίας. Αντικατάσταση μέσα σε 30 ημερολογιακές μέρες μετά από τεχνικό έλεγχο. 

Άρα τι; αν όπως λες δεν φτιάχνεται, τι θα κάνω; Θα μείνω χωρίς εκτυπωτή; Γιατί αντικατάσταση δεν γίνεται. Έχουν περάσει 40 μέρες περίπου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε παμε αλλη μια φορα.Οταν αυτοι οι εκτυπωτες χαλασουν μεσα στην εγγυηση του ενος χρονου και επειδη δεν εχουν ανταλλακτικα,θα πρεπει να στον αντικαταστησουν.

Αν ληξει η εγγυηση και τον πας για service ,παλι θα σου προτεινουν κοστος αντικαταστασης που αγγιζει την αγορα νεου εκτυπωτη οποτε και δεν συμφερει.

 

Ισως η αντιπροσωπεια επισημαινει την παραπανω προταση και προφανως εννοει οτι μετα απο τεχνικο ελεγχο ,θα σε ξαναστειλουν στο πλαισιο να σου δωσουν ενα σφραγισμενο εκτυπωτη στην κουτα του.Και τωρα παλι σφραγισμενο εκτυπωτη στην κουτα θα παραλαβεις(ανακατασκευασμενο) αλλα θα πρεπει να στειλουν το δικο σου στην Ολλανδια και na περιμενουν τον αλλον.

Τουλαχιστον αυτα ισχυαν μεχρι περσι στην Hp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...